Jump to content

MMD 2


lucianWRC

Recommended Posts

Am si eu Petex pe e90, la fel ca cele ale lui Lucian. Le am cam de 2 ani jumatate si inca arata bine in general dar cel de la sofer efectiv s-a taiat in zona unde tin piciorul la acceleratie ( si nu port pantofi cu toc sau alte incaltari care sa-l taie)
Link to comment
Share on other sites

http://realoem.com/b...g=51&fg=95&hl=1

 

 

p/n: 51470429466.

 

Incearca la baietii care aduc piese OEM rolleyes.gif

 

Multumesc!

 

 

 

 

Ca sa incheiem cu covorasele si sa nu mai poluam topicul omului aiurea, presurilor astea OEM de pe E90, acesta este singurul inconvenient pe care-l vad la ele si as zice ca nu-I minor deloc! In fine, acum le-am cumparat, o sa am grija cand intru in ea :| In rest, s-au asezat foarte bine, cauciucul folosit este de calitate, nu miroase deloc! Nu stiu daca s-au gandit si la aspectul acesta cand le-au proiectat! Probabil s-au gandit ca fiind cauciuc, n-are cum sa alunece prin definitie, doar ca si cauciucurile astea din present nu mai este un cauciuc asa cum il stim toti, ci il combina cu fel si fel de polimeri sa arate intr-un fel ori sa aibe o anume textura, sa fie mai rezistent, etc

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

Am si eu Petex pe e90, la fel ca cele ale lui Lucian. Le am cam de 2 ani jumatate si inca arata bine in general dar cel de la sofer efectiv s-a taiat in zona unde tin piciorul la acceleratie ( si nu port pantofi cu toc sau alte incaltari care sa-l taie)

Mda , eu am comandat al doilea set original pt E60 ,abia l-am primit , primul a tinut fix 1 an , s-a taiat ca si cel Petex , poate pt ca e automata si tin piciorul fix ,nu-mi dau seama exact , asta e am bagat la consumabile 200 ron anual pt asa ceva . Nu e grav dar spune mult despre calitate . Asa ca ce pretentii sa ai de la Petex cand OE e f slab . Partea buna e ca astea OE arata mai bine , vin cu adezivul pe spate , e mai practic si cam atat . Oricum la mine Petex se face praf in 3-4 luni ..bani aruncati si acolo , cel de la pasager e f afectat de tocuri :))) e f moale . LA OE poti comanda doar setul de fata , pasager+sofer si pretul e acceptabil ...pt un consumabil ;) Vad ca la F au revenit totusi la varianta buna , cauciuc si mocheta la picioare , e mult mai rezistent asa

Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am facut la Neo upgrade la navi, am facut dvd in motion si rabatare oglinzi din cheie. Intre timp am implinit si 205000 km, lantul rezista.post-8826-14253162895027_thumb.jpg

 

La ce mi-a explicat Neo ... un upgrade la NBT m-ar duce vreo 500 euro, tinand cont ca am CIC pe masina. Dar cu asta poti avea totul in masina, inclusiv TV si camera mansarier.:p

Edited by lucianWRC
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.