Jump to content

E92 320i


Merlin21

Recommended Posts

:)

 

328i e motivul initial pt care am zis ca imi schimb masina.

sunt destul de rare, dar ramane prima optiune.

 

As fi ok si cu un 320i/d F30, desi parca imi gasesc mai bine locul in F10.

Un 528i pare sa fie compromisul ideal, dar sunt zero la vanzare.

 

Am ochii si pe un 530D, masina dotata fix cum vreau si de la un cunoscut.

Momentan sunt cam indecis ce vreau, mai am o masina cu care sa circul, nu ma grabesc.

 

Dar parca vad ca o sa o aleg dupa culoare :laugh:

 

@chitsro, am vazut ieri ca ai scris ca te gandeai sa o vinzi, nu am mai vrut sa iti zic. :drinks:

Apropo, vineri ma intalnesc cu cel care a cumparat-o sa ii schimb spira de la volan, pe care o comandasem de 2 sapt si a ajuns fix cand am fost plecat sa fac actele. Deci stiu si eu cum e sa schimbi constat piese la masina si piese care nu trebuiau sa pice. Asta a fost si unul din motive.

Apreciez totusi ca nu m-a lasat niciodata in drum :LMAO:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E90, nu stiu ce sa zic, nu m-a atras.. E92, sigur nu e o masina rea deloc. :laugh:

Daca reuseam sa fac schimbul cu 330d E92 tot albastru care a fost pe aici, o aveam si acum.

 

De asta am si fost dezamagit de F30, sunt destul de multe chestii care imi placeau mai mult la E92(stiu ca ar trebui sa o compar cu F32 ca sa fiu corect, dar asta depaseste cu mult bugetul)

 

Si partea buna a lucrurilor, stiu ca nu o sa imi iau Audi si stiu care o sa fie viitoarea masina, dupa cea pe care urmeaza sa o iau.

Sunt efectiv indragostit de noul C Class Coupe, la fel cum am fost de E92 cand l-am vazut prima oara in 2007. Orice ar fi o sa imi iau masina aia in maxim 3 ani :hyper:

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

E90, nu stiu ce sa zic, nu m-a atras.. E92, sigur nu e o masina rea deloc. :laugh:

Daca reuseam sa fac schimbul cu 330d E92 tot albastru care a fost pe aici, o aveam si acum.

 

De asta am si fost dezamagit de F30, sunt destul de multe chestii care imi placeau mai mult la E92(stiu ca ar trebui sa o compar cu F32 ca sa fiu corect, dar asta depaseste cu mult bugetul)

 

Si partea buna a lucrurilor, stiu ca nu o sa imi iau Audi si stiu care o sa fie viitoarea masina, dupa cea pe care urmeaza sa o iau.

Sunt efectiv indragostit de noul C Class Coupe, la fel cum am fost de E92 cand l-am vazut prima oara in 2007. Orice ar fi o sa imi iau masina aia in maxim 3 ani :hyper:

 

Not a big Mercedes fan, but... C Class Coupe alb, cu AMG Pack, jante negre si o evacuare cum trebuie, e ceva deosebit :)

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Depinde ce cauti la o masina.

Pt ce caut eu, C-ul coupe este perfect. Ok, as prefera cutia de la BMW, dar in rest Mercedes imi place mai mult. (si noul E mi se pare o masina de luat in calcul in viitor)

 

Acum caut si bugetul ma limiteaza la 2012-2013, daca aveam buget de 2014-2015 as fi ales Mercedes. Au modele care imi plac mai mult.

 

Nu zic ca una este mai buna decat alta, e o chestie subiectiva, culmea e ca majoritatea prietenilor mei, posesori de BMW ar face/ o sa faca fix la fel..

Link to comment
Share on other sites

Depinde ce cauti la o masina.

Pt ce caut eu, C-ul coupe este perfect. Ok, as prefera cutia de la BMW, dar in rest Mercedes imi place mai mult. (si noul E mi se pare o masina de luat in calcul in viitor)

 

Acum caut si bugetul ma limiteaza la 2012-2013, daca aveam buget de 2014-2015 as fi ales Mercedes. Au modele care imi plac mai mult.

 

Nu zic ca una este mai buna decat alta, e o chestie subiectiva, culmea e ca majoritatea prietenilor mei, posesori de BMW ar face/ o sa faca fix la fel..

 

+1 pentru Mercedes. Cel puțin noile modele din 2014 încoace sunt superbe atât la C cât și la E, dar au și prețuri pe măsură, mai ales coupe-urile.

Edited by Keepa
Link to comment
Share on other sites

Hai sa fim seriosi, C Coupe nu seamana cu Laguna Coupe, ca daca stai aplecat si te uiti nu stiu cum gasesti niste similitudini nu are nici o importanta, asa se zicea si despre S Coupe ca seamana cu Laguna. Mie mi se pare ca aduce cu spatele SLS-ului. La fel de bine putem spune ca AMG GT seamana cu 911 sau ca seamana cu F Type. Si daca am ajuns sa comparam Mercedes cu Renault (imi cer scuze posesorilor de Renault) e clara treaba. Edited by Cosmin S
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Asa, si daca Mercedes pune motoare de Renault pe unele modele inseseamna ca putem pune "=" intre Mercedes si Renault?

Intreb pentru ca asta reiese din ce spuneti voi aici. Eu zic ca este o diferenta, ca nu te plimbi doar cu motorul si cu 4 roti.

Edited by Cosmin S
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.