Jump to content

Bmw 535d e60/e61facelift consum


alexf11

Recommended Posts

Salutare la toata lumea

Doresc sa aflu ce consum are un 535d facelift (cel cu 286cp)

consumul real nu date tehnice

extraurban (cel mai mic care l-ati scos) mers sportiv si mers la consum

urban oras liber (gen Brasov unde stau eu)

ma intereseaza mult sa aflu mai multe pareri deoarec vreu sa aduc un e 61 touring 535d

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

impozit platesc la fel ca la f11meu tot 2993cmc are si 535d e 60 deci 2300ron pe an un pic cam mult dar merita

asigurare 1200ron pe an la asirom mi se pare decent daca strangi banii din timp

 

Daca trebuie sa strangi bani din timp pentru impozit si asigurare nu cred ca e in regula.

Link to comment
Share on other sites

Salutare la toata lumea

Doresc sa aflu ce consum are un 535d facelift (cel cu 286cp)

consumul real nu date tehnice

extraurban (cel mai mic care l-ati scos) mers sportiv si mers la consum

urban oras liber (gen Brasov unde stau eu)

ma intereseaza mult sa aflu mai multe pareri deoarec vreu sa aduc un e 61 touring 535d

Daca masina este in mintile ei, DPF curat, EGR curatat si multe alte detalii puse la punct poti sa scoti cam asa:

- extraurban mai jos de 6% poti sa reusesti doar daca ai nervii tari ( pana la maxim 110km/h) iar pe autostrazi cam 7.2% e consumul meu pe pilot.

- in bucuresti intre 10.7% si 16% in functie de ore, trafic, traseu si multi alti factori. Media este de obicei pe la 12% pentru mersi servici - acasa ... cam 16km pe segment minim.

- iarna a sarit la 16% din cauza termostatelor defecte si a frigului

 

Pe traseul Otopeni - A1 - Sibiu - Arad - Budapesta iti ajunge fix un rezervor la mers sportiv ( se aprinde rezerva la intrarea in Budapesta), alta poveste ca am reusit si 5.8% consum pe acelasi traseul din cauza unei persoane care vomita la aproape orice curba si a trebuit sa conduc foarte incet si depasiri aproape deloc, nu am depasit 100km/h decat pe autostrada in Ungaria... deci se poate si ECO daca te tin nervii

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.