Jump to content

Compact E46 ! cate masini sunt pe forum ?


compactu

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Salut,

 

Detin un e46 compact 2002. Recent butoanele electrice geam fata/spate din partea soferului s-au rupt/stricat mecanismul. Are cineva de vanzare? La dezmembrari nu am gasit :(

 

Multmesc anticipat.

o sa gasesti destul de greu sau in afara bucurestiului ... eu am cautat o macara dreapta electrica 2 saptamani ! abia am gasit

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/28055-vand-piese-noi-piese-caroserie-ulei-original-bmwcastrol-motul-filtre-mann-la-preturi-speciale/page__st__17460

 

sau poti incerca aici la userul grozadan

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/54572-vand-piese-noi-bmw-ulei-bmw-motul-castrol%3B-ate-beru-behr-hellaboge-febihepu-mannmahlenissens-luk-sachsswag-textartrwzimmermann/page__st__11400

sau aici la userul claudiubwr sper sa te ajute

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Salut tuturor !

Detin un E46 316 din 2001, si este o masina buna pentru incepatori, incepatori carora le mai place adrenalina, nu de alta, dar in prima luna, am scapat in 2 santuri, bine, ca era si zapada, dar, cred ca am niste probleme si nu stiu daca sunt singurul. Nu prea trage, adica trage la inceput, dupa care o lasa moale, asta fiind in a intaia si la turatie mare, pleaca putin cu scart si gata. Alta problema e consumul, si nu ca vai ca am consum de 12/15, am consum de 20 nene, bine, 12/15 mixt daca merg la consum. In schimb, fiind si prima masina a mea, o iubesc, si nu e urata deloc.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Salut! De cateva zile ma aflu si eu printre fericitii posesori de compact. Masina e din 2002,adusa din germania,148.000 km reali cu carte service. Proprietara era o doamna de 59 ani conform brief(sper sa nu fie ca in reclama cu golf 3) :)). Sunt foarte multumit de ea,cred ca este cea mai legata masina pe care am avut-o si pe care am condus-o,de parca nu s-ar fii circulat cu ea. Maine o sa revin si cu ceva fotografii. Sper sa va incante.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Multumesc:). Stiu,nici mie nu-mi plac diuzele,in schimb imi place cum stropesc(super perdea)....am sa le fac negre si daca nici asa nu o sa-mi placa,o sa pun unele stock.

 

Ma poate ajuta cineva care are motorul de 1.8 din 2002 cu un info privitor la norma eu. Am vazut si unele care ar fii euro 3...nu stiu daca e vreo greseala sau o sa dau de belea cu taxa. Multumesc! Ca idee,norma se afla dupa numarul de omologare din civ. Ex: .....nr omo..../e3 sau e4/2001,2002 s.a.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Salut. Sa imi prezint si eu masina, este un 325TI M Paket, o am din octombrie 2013 si sunt foarte multumit de ea fiind o masina foarte intretinuta atat de fostii propietari cat si de mine.

 

De cand e la mine a primit discuri frana Brembo, jante BBS RX 18 inch cu cauciucuri noi Nexen 225/40/18, galerie evacuare inox (serpisori) , filtru aer Green a fost usurata (diferenta de 6 kg intre galeriile originale cu catalizatoare si cele de inox, cele doua tobe de mijloc eliminate-7 kg si roata de rezerva+sistemul de sustinere-15 kg) si urmeaza bineinteles un soft.

 

Sunt foarte multumit de ea, trage foarte bine, consuma omeneste :-) , si dupa gusturile mele arata foarte bine mai ales cu pachetul M.

 

 

!!! Am vazut azi un Compact foarte frumos M Paket cu evacuari M3 (stanga, dreapte) culoare argintiu inchis, suspensie etc era pe centura langa targul Vitan. Stie cineva cine este propietarul pentru ca sunt foarte interesat de evacuari sa stiu cum le-a facut. Multumesc.

post-5209-0-05837800-1415821227_thumb.jpg

post-5209-0-24350900-1415821233_thumb.jpg

post-5209-0-32900500-1415821238_thumb.jpg

Edited by LLV Racing
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.