Jump to content

Vand BMW E46 320D Facelift M Tech II


Kenbobo

Recommended Posts

nu stiu daca a apelat cineva la avocatul poporului sau de unde ai aparut tu, avand in vedere faptul ca nu esti initiatorul topicului dar in fine...da e adevarat, unul dintre bmw-uri avea km dati inapoi, dar nu de mine, eu l am cumparat din tara inmatriculat si oricum motorul era original si in stare foarte buna!
  • Like 2
  • Downvote 9
Link to comment
Share on other sites

Fiecare poate cere cat vrea el pe masina personala, asta nu inseamna ca se si vinde neaparat. Daca masina este ok si gaseste si un pasionat al modelului se va vinde.

Din ce se vede in anunt masina nu este pentru cumparatorul de autoturism chel cu emblema de bmw in bot.

 

Succes la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Darius, lasa colegul sa isi exprime punctul de vedere nu incerca sa il ataci. Asa cum tu ai parerea ta si libera exprimare, asa o are si el si poate sa faca si sa spuna ce doreste. Nu ai nici un drept sa il ataci cu expresii gen "avocatul poporului". Poate fi avocatul cui vrea el.

 

Crede-ma ca nu un copil o sa aprecieze masina asta ci va fi cineva care stie cu ce se mananca intretinerea corecta a unui bmw, nu samsareli si spoieli ieftine pt vanzare (nu fac referire la nimeni dar daca te simti, asta e).

 

ON: va rog sa pastrati discutia la nivel tehnic / optic, reply-uri constructive asupra masinii. E un topic pt vanzare nu pt polemici.

 

PS: Masina se poate vinde si cu alte jante la pretul de 7199e.

Edited by Kenbobo
  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

O masina ca a mea e supra-evaluata? Adica e un cazan sinistru cu pret monstru?

 

Pff mi-ar fi si frica ca urmatoarea masina sa aiba piesele schimbate exact cele pe care le-am schimbat si eu si am un istoric complet detaliat pe ultimii 4 ani, as fugi de ea....

  • Like 6
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

fiecare cu opinia lui, pe banii lui fiecare are dreptate :)) dar parerea mea e ca la o masina asa veche e aiurea sa iti pui problema, domne a fost demontata, domne i-a dat barile jos sau alte nebunii d-astea, sau domne are prea multe piese schimbate. pai bine ca le are, e o vechime deja mare, nu e normal sa le aiba? cautam pe alba ca zapada masina de 15 ani cu vopseaua 100% originala sau sa nu se fi umblat nu stiu unde? tu crezi ca exista e46 caruia sa nu ii fi fost demontata fata de usa? ca e revopsita total e o problema? adica tu preferai o vopsea mai matuita, cu defecte (si in 15 ani se strang defecte, asta e viata) incat vezi un minus revopsirea? bine aici sunt 2 probleme, sa nu fi fost accidentata si sa fi dus la revopsire si sa fie facuta cu simt de raspundere revopsirea. la cati bani a bagat in masina nu cred ca si-a batut joc cu revopsirea, dar na, trebuie verificat la fata locului.

 

pai una care sa zicem nu prea s-au schimbat multe la ea e masina de care sa fugi de ea, pentru ca vor urma sa cada in perioada urmatoare, poate chiar imediat urmatoare.

 

evident discutia se schimba la 180 de grade daca am vorbi de o masina de 3 ani, dar la o masina de atatia ani....

 

cat despre motor, parca zici ca i-a pus motor de m3. modificarea se face la RAR cu 100-200 lei. ce atata impediment ca are motorul schimbat, ca vei avea nu stiu ce probleme. factura unde l-ai montat, o declaratie 40 lei la notar si o taxa la RAR si un singur drum cand noul prop va face identificarea o sa treaca si noua serie in carte.

Edited by CosminE46
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ma indoiesc ca nu s.ar fi ocupat proprietarul daca era vorba de "un drum" si 100-200 lei pentru omologare motor si schimbat actele. Oricum, spor la vanzare. Peste cateva luni cand o sa ajungi cu pretul la 5000-5500 euro o sa intelegi ce incerc sa spun aici.
  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Inainte de vanzare sau inainte de ITP o sa trec si motorul, nu e nici un motiv pentru care nu am fost inca la RAR, motorul e acelasi trebuie doar schimbata seria :)

 

Decat sa o vand pe 5000e completa, nu o vand deloc si imi continui nebunia cu ea. Singurul motiv pt care o vand e ca as vrea momentan sa ma opresc cu ce planuri aveam pt ea pentru ca am alte prioritati momentan , iar daca o tin in continuare o sa imi fie foarte greu sa nu le fac :)

  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

fiecare cu opinia lui, pe banii lui fiecare are dreptate :)) dar parerea mea e ca la o masina asa veche e aiurea sa iti pui problema, domne a fost demontata, domne i-a dat barile jos sau alte nebunii d-astea, sau domne are prea multe piese schimbate. pai bine ca le are, e o vechime deja mare, nu e normal sa le aiba? cautam pe alba ca zapada masina de 15 ani cu vopseaua 100% originala sau sa nu se fi umblat nu stiu unde? tu crezi ca exista e46 caruia sa nu ii fi fost demontata fata de usa? ca e revopsita total e o problema? adica tu preferai o vopsea mai matuita, cu defecte (si in 15 ani se strang defecte, asta e viata) incat vezi un minus revopsirea? bine aici sunt 2 probleme, sa nu fi fost accidentata si sa fi dus la revopsire si sa fie facuta cu simt de raspundere revopsirea. la cati bani a bagat in masina nu cred ca si-a batut joc cu revopsirea, dar na, trebuie verificat la fata locului.

 

pai una care sa zicem nu prea s-au schimbat multe la ea e masina de care sa fugi de ea, pentru ca vor urma sa cada in perioada urmatoare, poate chiar imediat urmatoare.

 

evident discutia se schimba la 180 de grade daca am vorbi de o masina de 3 ani, dar la o masina de atatia ani....

 

cat despre motor, parca zici ca i-a pus motor de m3. modificarea se face la RAR cu 100-200 lei. ce atata impediment ca are motorul schimbat, ca vei avea nu stiu ce probleme. factura unde l-ai montat, o declaratie 40 lei la notar si o taxa la RAR si un singur drum cand noul prop va face identificarea o sa treaca si noua serie in carte.

 

 

modificarea se face la RAR spui, vezi ca acolo se face si test de gaze... in fiecare zi sunt echipaje RAR care opresc aleator masini si le verifica... cu moficiari la motor si la faruri crezi ca scapi? dupa ce ramai fara talon, cum il recuperi? schimbi iar motorul?

 

Or fi e46 de 8000 de euro, dar in nici un caz cu motor modificat/schimbat sau revopsit de 3 ori

  • Like 3
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Gata, a rezolvat-o Kenbobo!

A aranjat sa se schimbe mersul lucrurilor, nu mai e nevoie de identificare cand cumperi o masina deja inmatriculata :D adica nu mai treci pe la RAR cand cumperi o masina.

modificarea e ceva recent, de cateva zile :p

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu se face identificarea la RAR pentru schimbarea de propietar dar daca te opreste RAR-ul sau trebuie sa ii faci itp-ul iar te-ai ars . Parerea mea e ca pretul este mult prea mare pentru un E46 , gasesti un e90 care sa arate chiar foarte bine la 8000 de euro ca sa nu mai zic de e60 .
  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Masina se poate vinde si in urmatoarea configuratie:

 

Fara jantele astea, cu niste jante pe 17: 7000e

Fara jante si fara navi (cu CD Player): 6500e

Fara cele de mai sus si cu interior normal si fara sistemul audio: 5500e

 

 

PS: Se poate vedea pe pagina de prezentare ca am mai schimbat ambreaj nou LUK, uleiul in cutie, bucse brate Lemforder, acumulator Exide Premium 100ah, am luat jos folia Helioglass de pe parbriz.

Edited by Kenbobo
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa si foarte ingrijita masina si spor la vanzare.

Acum ca o observatie pur personala si sper sa nu se supere nimeni, cel care cauta un E46 la 8000 de euro probabil nu cauta un 320d si cel ce cauta o masina de 8000 de euro probabil nu se va uita la un E46 320d.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

bafta la vanzare Kenbobo, ti-am urmarit tot topicul de prezentare si masina isi merita toti banii! din punctul meu de vedere nu am cuvinte la cum ai intretinut masina si la cat ai investit in ea! daca o va cumpara cineva sigur va fi un pasionat inrait! oricum eu imi doresc sa ai multa bafta la vanzare!... :thumbsup:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa si foarte ingrijita masina si spor la vanzare.

Acum ca o observatie pur personala si sper sa nu se supere nimeni, cel care cauta un E46 la 8000 de euro probabil nu cauta un 320d si cel ce cauta o masina de 8000 de euro probabil nu se va uita la un E46 320d.

Pai daca cineva cauta special e46 cred ca ar prefera unul care e intr-o stare cat mai buna si ii pune ce motor vrea, pt ca nu mai are bataie de cap cu unele dotari, sasiu, etc , eu zic ca are platforma destul de buna si momentan pt un 320d se misca decent.

 

bafta la vanzare Kenbobo, ti-am urmarit tot topicul de prezentare si masina isi merita toti banii! din punctul meu de vedere nu am cuvinte la cum ai intretinut masina si la cat ai investit in ea! daca o va cumpara cineva sigur va fi un pasionat inrait! oricum eu imi doresc sa ai multa bafta la vanzare!... :thumbsup:

 

 

Multumesc pt aprecieri.

 

 

PS: Urmeaza revizia (ulei, filtre) + bielete directie + capete de bara + burdufe caseta noi (nu bat, nu fac probleme dar sunt cam intepenite si nu vreau sa creeze probleme pe viitor, mai bine previn).

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.