Jump to content

E90 320d attiva


Daniel86

Recommended Posts

:)))frumos! :)

 

Eu mi-am luat vineri liber de la munca ca sa lucrez la masina =)))...sunt mai rau ca tine.

:) azi Inca o jumatate de zi in favoarea masini,dar am rezolvat cu luminile ,cel puĂâşin asa sper ,am probat pe zi si se pare ca este totul ok ,am schimbat data fabricari de la 2007 la 2011 (nu eu bĂŁiatul care m-a ajutat)dupĂŁ a recodat tot .

Mai multe informati disearĂŁ,poate si un video ;)

Poti sa imi spui si mie, te rog, de unde ai tras firele pentru manere, pentru interior (cele de la picioare) si pentru cele care sunt pe partea inferioara a fetei de usa (cele care la tine au logo BMW)?

Iti pun aici 2 screenshot,sunt in limba italianĂŁ dar cred ca se intelege ,dacĂŁ a-i vreo nelĂŁmurire poti sa ma ĂŽntrebi.step 1 lumini la picioare si la usi step 2 lumini la manere 630924b7f1ddffbac52d9f42dbaa1ac1.jpg29ec9399ac00ac1562ebac5e52a4a100.jpg

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Edited by Daniel86
Link to comment
Share on other sites

Azi ne având nimic de fĂŁcut am zis sa schimb filtrul de decantatie ,sau cum se numeĂâ˘te,l-am schimbat cand am cumparat maĂâ˘ina acum aproape 3 ani ,punând unul din pasla ,acum am zis ca cumpĂŁr unul fĂŁrĂŁ filtru in interior ,dar bĂŁiatul de la piese mi-a spus cĂŁ doar aĂâ˘a existĂŁ,adicĂŁ din pasla .sunt confuz ,nu stiu ce sa fac ,Ăâ˘i pe ETK ĂŽl dau doar pe asta ,poate cineva care stie ceva mai mult sĂŁ punĂŁ un cod cu celĂŁlalt tip ,dacĂŁ existĂŁ. afaad5e1305dc9cc07f58400c982bd97.jpg1671e1392ffad5b62e6c11ae7643132d.jpgea30a1b2ce450491f4558a79a4772579.jpg

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Multumesc ,incerc sa nu fiu mai prejos decât ceilalti colegi,si sĂŁ iti spun drept ,meritĂŁ,imi da numai satisfacĂâşi,nu m-a lasat niciodatĂŁ pe jos ,atâta timp cât se comporta bine mĂŁ comport Ăâ˘i eu la fel :)

Am fost sĂŁ schimb deja filtrul ,de data aceasta nu am mai gresit,am vb deja Ăâ˘i cu mecanicul meu ,dacĂŁ are o orĂŁ liberĂŁ mai pe seara ĂŽl schimbĂŁ 11265de6787b4c371330d7c68702c1f4.jpg

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Masina este din 2005 ,nu de ieri ,si cu mine Ăâ˘i ĂŽnainte ĂŁ fost maĂâ˘ina de zi cu zi ,fostul.proprietar lucra la frontiera ,se si de-a cu ea Ăâ˘i cu un coleg la muncĂŁ zi de zi ,spun asta pentru cĂŁ ĂŽl cunosc ,cel dinainte nu stiu nimic de dansul,practic scaunele au aceeasi uzurĂŁ.

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"Deja" are 12 ani scaunul ala.

Asa este ,eu sĂŁ spun drept sunt mulĂâşumit de calitate,oricum trebuiesc judecate de la caz la caz ,eu de exemplu ,i-au maĂâ˘ina de dimineata,1.5 km o parchez,la prânz 1.5 km o parchez,dupĂŁ o orĂŁ acelasi drum,seara ĂŽncĂŁ 2,3 plecĂŁri,e normal ca in timp sĂŁ se uzeze,conteazĂŁ si greutatea unei persoane ,dacĂŁ este mai greu se uzeazĂŁ mai repede ,sunt masini cu 200k de km care nu au semn de uzura ,dar sunt facuti toti pe autostrazi .

Ps :programe pentru codari nu ne lipsesc ;) ;)

Ăn seara asta dupĂŁ douĂŁ zile de chin am reusit sa descarc ISTA ,era ultimul pentru seria E 694eca48ac22d0cf03a4ae3002fcf45f.jpg

 

Inviato dal mio SM-G955F utilizzando Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.