Jump to content

F31 320d X-drive


rDa

Recommended Posts

De curand am shimbat si uleiul din cutie, am optat pentru ulei Zf + Baie Zf (Multumesc Myx pentru info..) Uleiul l-am shimbat la Bforce cu acel aparat din photo 3. Masina nu a beneficiat de vreun shimb pana la km astia 170400 km.... baia fiind originala...

 

 

Salut @JuN1oR

 

Si pe mine m-ar interesa pretul schimbului, daca se poate un PM

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Saptamana trecuta au sosit si farurile Lci led adaptiv :frantics:, deci week acesta am avut treaba.

Urmeaza un video cu complet cu tot exteriorul :popcorn:

 

Salut, de unde le-ai luat? Ma intereseazĂŁ si pe mine. Momentan am xenon neadaptiv (nonLCI).

merci

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

sper ca nu sunt foarte offtopic, daca am pe masina bixenon, si nu este adaptiv, cel putin din decodare vin, si nici nu l`am vazut vreodata sa se miste, dar am auto pt faza lunga, exista vreo sansa se se poata activa cumva aceasta optiune?

 

sau credeti ca este mai mult decat o simpla activare, faruri diferite, module, calculatoare...

 

 

bmw f22

S522A Xenon Light

S563A Light Package

S5ACA Highbeam Assistant

 

 

thx,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

De ceva timp aveam o bataie in volan pe la 60 km/h, banuiam ca era din anvelope ma duc cu ele sa le verific si ce sa vezi toate 4 deformate, jantele perfecte anvelopele nu prea....

Urmeaza sa le duc la garantie deoarece au fost montate in aprilie 2018...

Edited by JuN1oR
Link to comment
Share on other sites

@Adrian HD ale mele pur si simplu bateau si la verificarea pe aparat bateau sus se vedea la ochi.... cum se vede si o janta cand e stramba.

@ lucianWRC da nu stiu ce sa zic poate pe alta dimensiune sunt ok, in cazul meu nu. Depinde si de model eu am avut n8000, mereu presiune verificata, profil mai aveau 8 mm. Tin minte ca vorbeam noi acum ceva timp si ziceai ca esti multumit de ele...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.