Jump to content

Recomandare service geometrie roti


MariusG

Recommended Posts

totusi nu poate sa se specifice si cu ce anume s-a facut geometria, cel putin cand a iesit bine ca sa stim si noi ce aparatura sa cautam, de ex. la autosoft au: beissbarth , hofmann , bosch sau john bean...samd...pentru ca nu toti sunt din bucuresti si cand cauti un service care face geometrie roti te trezesti ca pleci cu volanul mai stramb decat te-ai dus ptr ca au in dotare cine stie ce panarama de aparat depasit sau cu un indice de precizie foarte slab
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Salut. Acelasi lucru in Constanta stie cineva? Parca nu mi-as duce masina oriunde

 

La Autozone pe bulevardul Bratianu , nu departe de sens giratoriu de la Cora. Dupa sens cand mergi spre Valu , la cca 100m pe partea dreapta.

Atat eu cat si prietenii mei am facut acolo, fara nici o problema.

Edited by Saylor Man
Link to comment
Share on other sites

Am gasit un manual de REPARATIE (ceva editie americana) pentru E90 benzinar.....la partea de geometrie m-a luat durerea de cap....se folosesc si niste scule speciale ....deci ori au evoluat aparatele actuale foarte mult si pot sa faca geometria altfel acum .....ori 99% din cei care fac geometria la E90 sunt total habarnisti.Este singurul lucru care ma sperie la acest model...promit sa-l caut si-l urc pebtru ca am vazut lucruri foarte interesante in el ......ma repet ,este un manual de reparatie.
Link to comment
Share on other sites

Autosoft la pamant, aparatura veche...servicii foarte proaste.

Recomand Pit Car Barbu Vacarescu, geometrie 3D.

 

Preturile de la pit car barbu vacarescu sunt mai mari ca la automobile bavaria care au o promotie pana la final de luna. cred ca o sa merg pana la urma la bavaria daca nu gasesc altceva intre timp. cei de la bavaria au zis ca toata operatia dureaza 3h frantics.gif sunt curios cei fac in astea 3 ore...

Edited by MariusG
Link to comment
Share on other sites

Preturile de la pit car barbu vacarescu sunt mai mari ca la automobile bavaria care au o promotie pana la final de luna. cred ca o sa merg pana la urma la bavaria daca nu gasesc altceva intre timp. cei de la bavaria au zis ca toata operatia dureaza 3h frantics.gif sunt curios cei fac in astea 3 ore...

 

Este 179 geometria fata din care mai ai 10% discount...poti face la bavaria mai ieftin de atat?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1506093204[/url]' post='2417044']

Este 179 geometria fata din care mai ai 10% discount...poti face la bavaria mai ieftin de atat?

 

Si spate? Mai e si aia vreo 115 si ajungi tot pe la aprox 300.

 

La militari imi e cam peste mana, fiind foarte departe de casa/munca si in cursul saptamanii nu prea pot sa ajung la ei. Poate reusesc sa fac o programare pt weekend.

Link to comment
Share on other sites

180 lei am platit la autosoft militari....fata spate...nici nu se poate altfel la BMW...de cand suni la ei iti mentioneaza asta.

eu de fiecare data vin de la Targoviste/Titu la Autosoft militari special si tu din Bucuresti nu poti...Atunci comoditatea se plateste si topicul este deschis fara rost.

Nu vrei sa vina cineva la tine acasa sa iti regleze geometria?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Parerea mea este sa te duci la reprezentanta, nu e foarte scump, dar stii ca reglezi unghiurile pe un stand calibrat macar! Puntea spate se regleaza prima, daca e cazul si apoi se aliniaza si puntea fata. sa ai grija si la ajustarea volanului!

 

Daca nu vrei la reprezentanțĂŁ, a doua opțiune ramane Autosoft, dar doar cel din Militari cum spune și Alex wly, pe motiv ca au aparatura de ultima generatie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.