Jump to content

Seria 5 E60, 2003-2009


Christian10

Recommended Posts

n-ai bata de baseball in masina ? bata aia de-aia se tine in masina,se pune la usa sa nu se inchida usa din greseala

 

Cu dvd de navi tot nu reusesc sa fac unul care sa-l citeasca :(((

poate e defecta unitatea de citire la dvd si te chinuiesti degeaba

 

N-ai nevoie de capace, rupi doar tija clapetelor.

tai furtunul de vacum care actioneaza clapetele ,si bagi in furtun un surub :Devil:

Link to comment
Share on other sites

n-ai bata de baseball in masina ? bata aia de-aia se tine in masina,se pune la usa sa nu se inchida usa din greseala

 

 

poate e defecta unitatea de citire la dvd si te chinuiesti degeaba

 

 

tai furtunul de vacum care actioneaza clapetele ,si bagi in furtun un surub :Devil:

 

Tu asa ai facut , nu ramane riscul de a fi aspirate?

Link to comment
Share on other sites

Farurile de facelift cele fara xenon doar cu lupe se potrivesc pe nonfacelift ? Am tot cautat si nu gasesc informatia asta! Mufa de la sprancene se potriveste, trebuie facut ceva update la modulul de lumini, se poate monta xenon after pe ele fara probleme?
Link to comment
Share on other sites

Farurile de facelift cele fara xenon doar cu lupe se potrivesc pe nonfacelift ? Am tot cautat si nu gasesc informatia asta! Mufa de la sprancene se potriveste, trebuie facut ceva update la modulul de lumini, se poate monta xenon after pe ele fara probleme?

:popcorn: nimeni?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
La E60-ul asta care l-am cumparat nu stiu daca are update-urile facute. Ma intereseaza o lista de telefoane mai consistenta compatibile cu bluetooth, am inteles ca asta se face cu update ( merge oare Iphone 5 ?) DLR ca sa am se face prin update sau merge doar la farurile cu xenon din fabrica ? Navigatia se schimba intr-un fel la un update? Daca vreau la fiecare stiti cumva se plateste pentru fiecare modul in parte sau se considera update de soft la gramada ? Stiti daca se face ceva update si pe la motor eu am cutie manuala de viteze ?
Link to comment
Share on other sites

Salut, Imi puteti spune va rog daca se poate spala motorul la un 530D din 2006? Eventual daca cineva l-a spalat... :popcorn: Sau risc sa se duca ceva?

farurile sunt f sensibile,se scurge apa chiar sub ele,unde sunt pozitionate droserele de xenon.Eu am spalat motorul,cu mare grija.Daca ar fi s-o mai fac,as scoate farurile afara de tot !

Link to comment
Share on other sites

La E60-ul asta care l-am cumparat nu stiu daca are update-urile facute. Ma intereseaza o lista de telefoane mai consistenta compatibile cu bluetooth, am inteles ca asta se face cu update ( merge oare Iphone 5 ?) DLR ca sa am se face prin update sau merge doar la farurile cu xenon din fabrica ? Navigatia se schimba intr-un fel la un update? Daca vreau la fiecare stiti cumva se plateste pentru fiecare modul in parte sau se considera update de soft la gramada ? Stiti daca se face ceva update si pe la motor eu am cutie manuala de viteze ?

 

up

Link to comment
Share on other sites

La ce stiu, iti raspund.

- la preLCI, DRL-ul se poate activa pe becul de faza lunga (cel dinspre interiorul masinii), la o tensiune mai redusa atat la faruri cu xenon cat si la cele fara. Nu e nevoie de update pentru asta.

Angel-ul de preLCI e prea firav pentru a fi vizibil ziua ca si DRL.

- navigatia nu se schimba cu nimic dupa update. Cel putin tu nu ai ce sa vezi.

- update-ul se face la toate modulele deodata, deci la intreaga masina (sau la gramada, cum spui tu). Daca nu updatezi toate modulele, te poti trezi ca nu mai comunica intre ele si mai bine dormeai cand te-ai decis sa faci update. :)

- se face update si la softul din DDE (computer motor) odata cu restul. Masina mea avea update-urile la zi si la resoftare am constatat ca am 184Cp, nu 177.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.