Jump to content

Recommended Posts

O informatie utila ,in SINAIA s-a deschis o firma care repara si calibreaza injectoare, cu aparatura de ultima generatie !

Inclusiv commonrail,piezo,!!

 

Multumesc, chiar ma batea gandul sa fac un test. Pe unde anume in Sinaia? Preturi?

Link to comment
Share on other sites

Firma se numeste ELECTROMECANICA OP SINAIA

adresa str.ALEEA FAGULUI NR.4 SINAIA

TEL 0244/310550

g.s.m.0722/348414

persoana de contact PETRESCU DORU

Cred ca este singurul din tara cu aparatura de ultima generatie,pana nu am vazut nu am crezut dar am fost si am ramas surprins de aparatura care o au ,testeaza si calibreaza si pompe de inalta presiune ,intr-un cuvant fac toate tipurile de injectoare,nu fac reclama vreau doar sa ajut.

Link to comment
Share on other sites

NU ESTE PE VARIANTA acolo este un mic atelier pentru modele din 70/80

Mie mi-a luat pentru calibrat si reparat 750 ron pe 6 injectoare si vreau sa spun ca sunt foarte multumit

Era sa stric motorul,unul pur si simplu curgea,iar motorina a intrat in ulei imi crescuse nivelul cam cu 1 l la 100 de km.

Au si un KTS 520 cu care poate sa reseteze adaptarile daca mergi cu masina la ei,sunt pe drumul spre FURNICA daca cunosti,destul de aproape de centru.

Link to comment
Share on other sites

Firma se numeste ELECTROMECANICA OP SINAIA

adresa str.ALEEA FAGULUI NR.4 SINAIA

TEL 0244/310550

g.s.m.0722/348414

persoana de contact PETRESCU DORU

Cred ca este singurul din tara cu aparatura de ultima generatie,pana nu am vazut nu am crezut dar am fost si am ramas surprins de aparatura care o au ,testeaza si calibreaza si pompe de inalta presiune ,intr-un cuvant fac toate tipurile de injectoare,nu fac reclama vreau doar sa ajut.

nu este singurul din tara. mai este unu in bucuresti care este pe locul 2 in lume , dupa germania pe primul loc :blink:

Link to comment
Share on other sites

NU ESTE PE VARIANTA acolo este un mic atelier pentru modele din 70/80

Mie mi-a luat pentru calibrat si reparat 750 ron pe 6 injectoare si vreau sa spun ca sunt foarte multumit

Era sa stric motorul,unul pur si simplu curgea,iar motorina a intrat in ulei imi crescuse nivelul cam cu 1 l la 100 de km.

Au si un KTS 520 cu care poate sa reseteze adaptarile daca mergi cu masina la ei,sunt pe drumul spre FURNICA daca cunosti,destul de aproape de centru.

 

 

Mai exact cum se repara un injector care curge ..ca eu unul nu stiu ...O explicatie modo groso daca aveti pls

 

Firma se numeste ELECTROMECANICA OP SINAIA

adresa str.ALEEA FAGULUI NR.4 SINAIA

TEL 0244/310550

g.s.m.0722/348414

persoana de contact PETRESCU DORU

Cred ca este singurul din tara cu aparatura de ultima generatie,pana nu am vazut nu am crezut dar am fost si am ramas surprins de aparatura care o au ,testeaza si calibreaza si pompe de inalta presiune ,intr-un cuvant fac toate tipurile de injectoare,nu fac reclama vreau doar sa ajut.

nu este singurul din tara. mai este unu in bucuresti care este pe locul 2 in lume , dupa germania pe primul loc :blink:

 

 

cine?

Link to comment
Share on other sites

Destul de simplu in principiu,daca axul central nu are joc din uzura mare se pot repara ,se schimba distantierele ,se pun unele mai groase cu 0,005/0,002 mm,si se poate rectifica duza pe o masina speciala care nu prea am inteles cam ce-i face,dar cred ca ai vazut din ce se compune un injector... daca nu am sa fac ceva poze pentru detalii,Nu pot da mai multe detalii pentru ca nu stiu,ceace stiu este ca mi-au facut injectoarele super,de aceea am si postat acest topic,cat despre Bucuresti nu prea am incredere in ei chiar daca au cel mai cel,oamenii sunt tot aceeasi....sa te faca ...La "tara "lucrurile sunt mai altfel, oameni sunt altfel,poate mai responsabili si mai seriosi,nu vreau sa intelegi gresit sau sa jicnesc pe cineva dar asta este parerea mea.
Link to comment
Share on other sites

NU ESTE PE VARIANTA acolo este un mic atelier pentru modele din 70/80

Mie mi-a luat pentru calibrat si reparat 750 ron pe 6 injectoare si vreau sa spun ca sunt foarte multumit

Era sa stric motorul,unul pur si simplu curgea,iar motorina a intrat in ulei imi crescuse nivelul cam cu 1 l la 100 de km.

Au si un KTS 520 cu care poate sa reseteze adaptarile daca mergi cu masina la ei,sunt pe drumul spre FURNICA daca cunosti,destul de aproape de centru.

 

 

Mai exact cum se repara un injector care curge ..ca eu unul nu stiu ...O explicatie modo groso daca aveti pls

 

Firma se numeste ELECTROMECANICA OP SINAIA

adresa str.ALEEA FAGULUI NR.4 SINAIA

TEL 0244/310550

g.s.m.0722/348414

persoana de contact PETRESCU DORU

Cred ca este singurul din tara cu aparatura de ultima generatie,pana nu am vazut nu am crezut dar am fost si am ramas surprins de aparatura care o au ,testeaza si calibreaza si pompe de inalta presiune ,intr-un cuvant fac toate tipurile de injectoare,nu fac reclama vreau doar sa ajut.

nu este singurul din tara. mai este unu in bucuresti care este pe locul 2 in lume , dupa germania pe primul loc :blink:

 

 

cine?

Express diesel -> prin rahova pe undeva parca.

http://express-dizel.pa.ro/

Link to comment
Share on other sites

SFAT daca functioneaza OK nu licerca sa le gadili ca vei plange apoi.

Daca ai unul care sti ca nu functioneaza in parametrii normali atunci trebuie reparat ,curatat,schimbat,

cat despre pret nu stiu ce sa zic daca este mult sau putin aprecierea este personala,150 pe inj.de reparat cu garantie nu stiu ce sa zic dar este mult mai ieftin decat unul nou!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.