Jump to content

se pot plia automat oglinzile?


stardata

Recommended Posts

la e60 se putea. trebuia programat ceva. si pe urma, cind inchideai masina, daca tineai mai mult apasat butonul de inchis, se intimpla asa:

 

1. inchidea toate geamurile

2. inchidea trapa

3. plia oglinziile

 

pasii 1+2 ii stiu face toate, iar 3 doar daca are masina oglinzi pliabile electric (evident) si daca se facea programarea aia. cind am ridicat e92 al meu, am rugat sa mi se programeze cheia sa faca la fel, dar nu au avut vreme :twoup: si nici nu stiu daca se poate.

Link to comment
Share on other sites

la e60 se putea. trebuia programat ceva. si pe urma, cind inchideai masina, daca tineai mai mult apasat butonul de inchis, se intimpla asa:

 

1. inchidea toate geamurile

2. inchidea trapa

3. plia oglinziile

 

pasii 1+2 ii stiu face toate, iar 3 doar daca are masina oglinzi pliabile electric (evident) si daca se facea programarea aia. cind am ridicat e92 al meu, am rugat sa mi se programeze cheia sa faca la fel, dar nu au avut vreme :twoup: si nici nu stiu daca se poate.

 

 

la e93 nu imi ridica geamurile cand inchid masina si tin apasat butonul de inchis de pe telecomanda ( la e70 face asta )

 

la tine, la e92, iti ridica geamurile?

Link to comment
Share on other sites

la e93 nu imi ridica geamurile cand inchid masina si tin apasat butonul de inchis de pe telecomanda ( la e70 face asta )

e cumva decapotata? sau poate nu e capotata klumea? habar nu am de ce nu vrea.

 

la tine, la e92, iti ridica geamurile?

da. le ridica si cu cheia, si daca inchid fara cheie, cu functia confort si tin degetul pe striatiile de pe partea superioara a clantei. inchide trapa si ridica geamurile.

Edited by test225
Link to comment
Share on other sites

la e93 nu imi ridica geamurile cand inchid masina si tin apasat butonul de inchis de pe telecomanda ( la e70 face asta )

e cumva decapotata? sau poate nu e capotata klumea? habar nu am de ce nu vrea.

 

la tine, la e92, iti ridica geamurile?

da. le ridica si cu cheia, si daca inchid fara cheie, cu functia confort si tin degetul pe striatiile de pe partea superioara a clantei. inchide trapa si ridica geamurile.

 

 

e capotata klumea; poate ca de aia ca nu am confort acces pe ea; desi nici la e70 nu am si acolo inchide geamurile

 

o sa ma duc la AB sa intreb si sa vad daca pot ei seta asta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Vreau si eu la compactul meu! unde, cum, cat? la mine nu-mi ridica geamurile si nici nu-mi inchide trapa, oricum as apasa pe butonul ala...dar pliere electrica la oglinzi am...

Eu am o problema la plierea oglinzilor si anume cand apas butonasul care le pliaza acestea se inchid si se deschid dar cursa completa nu se mai opresc la pozitia in care erau setate, indiferent de cum apas oglinzile ori se pliaza ori se rabateaza la maxim si ma inebuneste treaba asta. In rest geamurile si trapa se inchid automat dar oglinzile ma dispera. Cunoaste cineva de aici ce pot face sau daca se seteaza in vreun fel? (am un e46 320d din 2000). merci

Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiam de aceasta dotare a masinii, am citit aici pe forum si am descoperit ca merge :twoup: la E90-ul meu

 

Daca tin apasat butonul de inchidere se pliaza oglinzile, se inchid geamurile si trapa. Foarte folositoare acum ca vine vara

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care au nevoie.

 

Super! Foarte utile tuturor. Voi incerca pe cat posibil in zilele urmatoare sa postez si o traducere a acestora, insa nu promit nimic, pentru ca timpul este scurt... si mai rau, se comprima :twoup:

 

Dar o intrebare pentru ca nu am fost foarte atent: pot activa cu ajutorul softului BMW functia pentru oglinda retrovizoare dreapta la mersul inapoi? Pentru E46, 2001. Multumesc frumos!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.