Jump to content

Intrebare Jante E34 1993 17"


just_skyzzo

Recommended Posts

Da exact cum banuiam. jante cu ET 20 sunt cam rare. adica eu am cautat de am inebunit si nimik, pe de alta parte nu scrie peste tot ET-ul si .............

ce alternativa imi dati oameni buni ? sau stiti voi vrun site unde as putea gasi?

mersi

nu scrie pe ele et ci is 42 , 47, tie iti trebuie is 20

asa cum scrie si pe jentile mele is20

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da exact cum banuiam. jante cu ET 20 sunt cam rare. adica eu am cautat de am inebunit si nimik, pe de alta parte nu scrie peste tot ET-ul si .............

ce alternativa imi dati oameni buni ? sau stiti voi vrun site unde as putea gasi?

mersi

nu scrie pe ele et ci is 42 , 47, tie iti trebuie is 20

asa cum scrie si pe jentile mele is20

Pai ma rog, nu e acelasi lucru is sau ET ? am vazut ca scrie iS 20 dar cum am tot citit pe aici am inteles ca e acelasi lucru, dar ciudat e ca am intrat pe niste site-uri unde cauti jante dupa modelul masinii si pentru bmw seria 5 e34 imi da ET 35. Probabil ca imi voi cumpara unele ET35 . daca sunt asa in loc de ET20 sau IS 20 ( ca ma doare capul deja )ce e de facut? distantierele sunt dupa fiecar o idee buna sau rea, pentru ca se distruge bucsaraia , etc. cineva mi-a spus ca se pot pune bucsi de poliuretan si se rezolva. alcineva a spus pe forum ca si-a pus niste distantiere mai deosebite prinse de butuc in suruburi si la randul ei roata prinsa in late 5 prezoane de ele , spunea ceva de 10 prezoane la o roata sau ma rog 5 prezoane si 5 piulite ....bla bla , nu mai tin minte cum. . eu nu am inteles cand se aplica distantierele. Cand ET e mai mare?

Link to comment
Share on other sites

Da exact cum banuiam. jante cu ET 20 sunt cam rare. adica eu am cautat de am inebunit si nimik, pe de alta parte nu scrie peste tot ET-ul si .............

ce alternativa imi dati oameni buni ? sau stiti voi vrun site unde as putea gasi?

mersi

nu scrie pe ele et ci is 42 , 47, tie iti trebuie is 20

asa cum scrie si pe jentile mele is20

Pai ma rog, nu e acelasi lucru is sau ET ? am vazut ca scrie iS 20 dar cum am tot citit pe aici am inteles ca e acelasi lucru, dar ciudat e ca am intrat pe niste site-uri unde cauti jante dupa modelul masinii si pentru bmw seria 5 e34 imi da ET 35. Probabil ca imi voi cumpara unele ET35 . daca sunt asa in loc de ET20 sau IS 20 ( ca ma doare capul deja )ce e de facut? distantierele sunt dupa fiecar o idee buna sau rea, pentru ca se distruge bucsaraia , etc. cineva mi-a spus ca se pot pune bucsi de poliuretan si se rezolva. alcineva a spus pe forum ca si-a pus niste distantiere mai deosebite prinse de butuc in suruburi si la randul ei roata prinsa in late 5 prezoane de ele , spunea ceva de 10 prezoane la o roata sau ma rog 5 prezoane si 5 piulite ....bla bla , nu mai tin minte cum. . eu nu am inteles cand se aplica distantierele. Cand ET e mai mare?

LA MODEL E 34 SI E 39 IS TREBUIE SA FIE MAI MIC DE35 CA DE NU PE FATA ITI LOVESTE IN TELESCOAPE, numai pe fata ca pe spate nu ai probleme

iti spun din experienta am cumparat noaptea jante cu cauciucuri si nu am vazut ca pe ele este trecut is 42(ptr seria 3) si cand leam montat surpriza pe spate ok iar pe fata loveau in telescoape :)

asa ca daca vrei jante IS<35( la mine pe jante originale bmw is 20, la prietenul meu bmw e39 is tot 20 mai sunt pe unele care este trecut e20

Link to comment
Share on other sites

pai si daca ii pun distantiere tot asa e?

adica na euam gasit unele care imi plac, sunt replici bmw dar imi plac asa si nici nu au un pret mare ca pe un e34 nu as pune jante de 1000 de euro. uite link-ul ca idee :http://cgi.ebay.it/Auto-Ricambi-e-Accessori___CERCHI-IN-LEGA-M6-BLACK-o-ANTRAC-8X17-BMW-16-18-19_W0QQitemZ250356280959QQddnZAutoQ3aQ20RicambiQ20eQ20AccessoriQQddiZ7429QQcmdZV

iewItemQQptZCerchi?hash=item250356280959&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1385%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1307 .

 

 

Se pare ca am rezolvat . pe linkul care ti l-am lasat sunt si ET20 spre bucuria mea :)

mersi mult Adrian.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
am un E34 din '93 si as vrea sa-i pun jantele alea din poza.

Ideea este ca sunt de 17" iar cele de tabla de pe masina sunt de 15".Intrebarea ar fi daca le pot monta pe masina

fara a fi nici o problema, cum ar fi sa frece de ceva sau ...nush....

trebuie modificat ceva?

Eu am pe masina niste BBS pe 17 dar au fost de e36 si mi-au trebuit niste flanse citeva puncte la tine ar fi : 1 daca iti cad gaurile la prezoane 2 sa nu iti frece de amortizor si daca iti freaca iti trebuiesc flanse 3 cauciucul sa nu aive balonul mare pentru ca o sa iti loveasca in contra aripa eu am pe 35 sin nu im atinge si cam asta ar fi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.