Jump to content

Coupe vs Sedan


r0n1n

Coupe vs Sedan  

583 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Figuri, nefiguri eu nu m-am uitat la cate usi avea cand am cumparat-o. Chiar nu m-a interesat ca e coupe sau sedan. Acum ma bucur ca am ales coupe. E mai diferita putin. Si nu m-am gandit niciodata la "aspiratie". E mai putin practica dar prinde mai bine cateodata. Cand sunt multi la carat se inghesuie in sedan la menghina. <_<
Link to comment
Share on other sites

Figuri, nefiguri eu nu m-am uitat la cate usi avea cand am cumparat-o.

 

nu m-am gandit niciodata la "aspiratie"

 

Fugi d'aicea , cui ii spui d'astea ? <_<

 

Ce crezi ca ai putea sa aspiri cu E36 coupe ? :)

 

+audi a4 + seria 1 :bashwall: :unsure:

 

are si o toyota daca nu ma insel :blink:

Edited by AndreiVN
Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai familie/copii ia-ti coupe.

 

Eu am avut 2 berline si acuma am coupe. Urmatoarea va fi tot coupe.

 

Nu exista dezavantaje decat daca iti intra multi prieteni in masina zi de zi, trebuie sa rabatezi scaunele mereu. La E46 e spatiu in spate pentru picioare la fel ca la berlina, singurul dezavantaj e ca 3 persoane ar sta inghesuit in spate din cauza formei banchetei, dar de cate ori primesti 3 persoane in spate?

 

Spatiu pentru cap e destul, in spate am primit pe cineva inalt si intradevar la gropi atingea cu capu de plafon, dar asta din cauza ca era el inalt.

 

Alt dezavantaj ar fi revanzarea, lumea nu prea se inghesuie sa ia coupe.

 

In rest nu vad motive sa nu iti iei. De ce sa iti iei berlina si dupa aia sa vezi un coupe pe strada si sa oftezi.

 

Daca asta iti doresti, go ahead, ai o singura viata <_<

 

Mersi de post, cam asa ceva asteptam!

Spui ca bancheta are alta forma, cum adica, e mai ingusta?

Iar ca si tinuta de drum difera fata de sedan(ma refer la modele stock)?

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Figuri, nefiguri eu nu m-am uitat la cate usi avea cand am cumparat-o.

 

nu m-am gandit niciodata la "aspiratie"

 

Fugi d'aicea , cui ii spui d'astea ? <_<

 

Ce crezi ca ai putea sa aspiri cu E36 coupe ? :)

 

+audi a4 + seria 1 :bashwall: :unsure:

 

are si o toyota daca nu ma insel :blink:

pai gunoaiele mai mari...

Link to comment
Share on other sites

Figuri, nefiguri eu nu m-am uitat la cate usi avea cand am cumparat-o.

 

nu m-am gandit niciodata la "aspiratie"

 

Fugi d'aicea , cui ii spui d'astea ? <_<

 

Ce crezi ca ai putea sa aspiri cu E36 coupe ? :)

 

+audi a4 + seria 1 :bashwall: :unsure:

 

are si o toyota daca nu ma insel :blink:

 

 

:blink: Poi tocmai asta spuneam ca nu am luat-o pentru "aspirat". Am vrut doar o masina buna. S-a nimerit coupe. Imi pare bine. Inca isi pastreaza formele frumoase si acum.

 

@Rares Aspira gunoaie? Poate da dar si alea noi aspira destule...si nu cred ca e o diferenta intre gunoaie.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai familie/copii ia-ti coupe.

 

Eu am avut 2 berline si acuma am coupe. Urmatoarea va fi tot coupe.

 

Nu exista dezavantaje decat daca iti intra multi prieteni in masina zi de zi, trebuie sa rabatezi scaunele mereu. La E46 e spatiu in spate pentru picioare la fel ca la berlina, singurul dezavantaj e ca 3 persoane ar sta inghesuit in spate din cauza formei banchetei, dar de cate ori primesti 3 persoane in spate?

 

Spatiu pentru cap e destul, in spate am primit pe cineva inalt si intradevar la gropi atingea cu capu de plafon, dar asta din cauza ca era el inalt.

 

Alt dezavantaj ar fi revanzarea, lumea nu prea se inghesuie sa ia coupe.

 

In rest nu vad motive sa nu iti iei. De ce sa iti iei berlina si dupa aia sa vezi un coupe pe strada si sa oftezi.

 

Daca asta iti doresti, go ahead, ai o singura viata <_<

 

Mersi de post, cam asa ceva asteptam!

Spui ca bancheta are alta forma, cum adica, e mai ingusta?

Iar ca si tinuta de drum difera fata de sedan(ma refer la modele stock)?

 

Bancheta din spate are forma a 2 "cupe" care primesc 2 pasageri. La sedan e dreapta, fara ondulatii semnificative, deci 3 persoane stau mai bine. Uite o poza de la a mea:

Link to comment
Share on other sites

Bancheta din spate are forma a 2 "cupe" care primesc 2 pasageri. La sedan e dreapta, fara ondulatii semnificative, deci 3 persoane stau mai bine. Uite o poza de la a mea:

 

AM inteles ca ai coupe, dar gata .......... <_< si banca la sedan e identica

Link to comment
Share on other sites

Bancheta din spate are forma a 2 "cupe" care primesc 2 pasageri. La sedan e dreapta, fara ondulatii semnificative, deci 3 persoane stau mai bine. Uite o poza de la a mea:

 

AM inteles ca ai coupe, dar gata .......... <_< si banca la sedan e identica

 

Am avut si berlina. Difera f mult cand trebuie sa stea 3 persoane. Daca observi in margine vine panta aia.

 

Foarte frumos interiorul, ce motorizare ai?

Care crezi ca ar fi pretul corect pt un 318/320 bun modelul prefacelift?

 

Am prefacelift 318i 2002 2.0i 143 cp. Era de vanzare dar cu criza asta mai bine stau in banca mea. Un 318ci pana in 2002 cu motorul de 1.9i sau un 320ci 2.0i poti sa-l iei chiar si pe 6000 daca esti obraznic si prinzi pe om in foame, dar gasesti lejer la 7000. Sa-ti spun un secret: Coupeurile se vand f greu (stiu masini de pe autovit care nu s-au vandut de 1 an, dispareau si cand credeam ca s-au vandut apareau iar dupa cateva luni cu acelasi proprietar). Ai sansa sa prinzi pe cineva satul de asteptare, gata sa accepte un pret mai mic.

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

cel mai nasol/dubios/aiurea back-seat, seria 6, uite aici scoica <_<:

 

http://www.roadfly.com/new-cars/wp-content/uploads/gallery/2007-bmw-650i/2007-BMW-650i-backseat.jpg

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

cel mai nasol/dubios/aiurea back-seat, seria 6, uite aici scoica <_<:

 

Frumos, scoicile astea sunt traditionale

 

Totusi, nu prea am vazut masini care sa arate bine sub 8000, alea pe la 7000 aratau obosite rau...

Pe a ta la cat o evaluezi in conditiile de fata?

 

Nu pot sa o evaluez eu, din pacate piata dicteaza preturile. La noi masinile se vand mai ieftin ca in Germania, si aici nu se mai tine cont cat costa sa aduci o masina de acolo si sa o inmatriculezi. Ne-am trezit toti ca avem masini de lux (nu vb de a mea ca nu mai e de lux) si nu mai avem cui sa le vindem. Daca esti interesat putem muta discutia pe privat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.