Jump to content

Coupe vs Sedan


r0n1n

Coupe vs Sedan  

583 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Votat coupe, am avut coupe dar am condus si sedan, daca obisnuiesti sa mergi cu multa lume in masina alege sedan.

Eu nu merg cu mai multe de 2 pers in masina si asta foarte rar cu toate ca acum din pacate am o masina in 4 usi ...

Oricum ca aspect indiferent de marca, coupe-urile sunt cele mai frumoase (parerea mea).

Link to comment
Share on other sites

Eu am doua masini, amandoua sunt coupe, si in momentul de fata nu mi-as lua masina cu 4 usi.

E drept, ca nici nu am nevoie. Merg ori singur, ori cu prietena, deci in spate intra foarte rar persoane.

Daca as avea copii, si ar trebui sa ii car zilnic cu masina, probabil ca mi-ar trebui cu 4 usi.

In bmw-ul meu e mai greu cu urcatul si coboratul din masina, mai ales in spate, din cauza ca e joasa masina.

Urasc cand tre sa bag in spate pe cineva mai greoi, mai in varsta, ca atata se chinuie pana intra, si imi trage de scaun, si de toate de gata gata sa rupa tot :)

Link to comment
Share on other sites

intoarce multe priviri un Audi A5 :) probabil mai multe decat ar intoarce un e92...

+1

*Indiferent din ce unghi il admiri A5 este o masina ireal de frumoasa, fie ca o vezi prin trafic sau parcata pe undeva prin spatele blocului A5 este cel mai frumos model care a purtat vreodata cele 4 cercuri pe grila radiatorului

*Te uiti la BMW E92 o data, trec 5 secunde si mergi mai departe ........

nu as da niciodata e92 pe A5, AUDI (in general) mi se pare ca se trece repede.. dupa cativa ani nu-ti mai trezesc niciun interes (mie personal), nu pot spune asta despre BMW (cu toate ca am cateva retineri la unele modele noi :lol: )

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut o masina in 2 usi timp de 1 an jumate si nu mi-as mai lua pentru ca daca ai prieteni o sa ti se acreasca sa tot cobori si ceilalti din spate sa astepte unul dupa celalalt sa coboare.....

Acum am 320d sedan si nici nu mi-as dori mai mult!Fiecare iese pe unde intra in masina:))!Oricum daca ai numai pretena pe care s o cari si nuprea cari prieteni cu tine ia-ti coupe:P!

A....masina in 2 usi am avut-o de la 19 ani si sedanu' la 20!O seara frumoasa!

Link to comment
Share on other sites

Tot timpul mi-am dorit un e46 Coupe cu Packet M II , dar in momentul in care am ajuns sa imi cumpar Bmw mi-am luat Sedan si asta pentru ca este mult mai practica si pentru faptul ca la o revanzare o masina cu 4 usi se vinde mai usor ca una cu 2 usi, care in general este preferata de tineri.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

coupe' 100%, ma doare in cot ca pasagerii intra mai greu in spate, si se dau josla fel de greu, nu le convine, sa ia taxi, si asa nu pun bani la benzina :)

cineva incerca sa ma convinga, inainte de a-mi cumpara masina sa-mi iau cu 4 usi, ca, ce fac cand sunt cu prietena si mai am de luat pe cineva in spate? o dau pe ea jos sa rabatez scaunu sa intre aia? sau ma dau eu jos ... pe partea stanga, in sosea, ca sa rabatez scaunu??? da' ce ... la prietena mea ii pica **** daca s-ar ridica de pe scaun???

daca vreau masina practica, iau o berlina de clasa mare, 5-ar, 7-ar samd ... dar cum eu nu merg la piata sa cumpar un sac de cartofi, zece kile de varza samd sa am nevoie de nush ce spatiu in masina, un coupe e tot ce am nevoie! For me it's all about the looks and performance and a coupe looks FANTASTIC!

Link to comment
Share on other sites

Unele masini coupe arata foarte bine ,altele nu ...De exemplu e36 coupe nu este decat un sedan cu 2 usi ,in afara ca are mai putine usi nu se vad foarte multe diferente ...in schimb daca va uitati la un e 36 cabrio (decapotabila)pot sa zic ,ca arata intr-un mare fel mai ales daca are si hard-top ...

 

Stiu ca aici se vb despre sedan vs coupe ,dar parerea mea este ca e 36 coupe ar fi trebuit sa aduca mai mult cu modelul cabriolet ,decat cu sedan

.

Link to comment
Share on other sites

din pacate tin neaparat sa te contrazic, diferentele dintre e36 coupe si berlina sunt destule: coupe'ul are acelasi portbagaj ca si cabrio, aceleasi forme la stopuri, cabina e mai ingusta in partea de sus la un coupe' fata de o berlina ... si aspectul overall este cu totul diferit, desi masinile sunt la fel de lungi, si la fel de late(oare si la fel de inalte???)

 

modelul coupe' chiar aduce mai mult cu cabrio decat cu berlina

Edited by Ovidiu Augustin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.