Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Care credeti c-ar fi pretul 'corect' pentru aceasta masina?

 

https://www.olx.ro/oferta/vand-bmw-320-2012-km-reali-ID8d8PB.html

 

Km sunt reali, masina este de 2 ani in romania si a fost intretinuta (il stiu pe proprietar).

Eu la 21000 m-as uita direct dupa o masina noua ,0 km,cu garantie si tot tacamul...ca nu e bmw asta e ,dar ce e nou e nou. Edited by ADRIAN HD
  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Care credeti c-ar fi pretul 'corect' pentru aceasta masina?

 

https://www.olx.ro/oferta/vand-bmw-320-2012-km-reali-ID8d8PB.html

 

Km sunt reali, masina este de 2 ani in romania si a fost intretinuta (il stiu pe proprietar).

În timp ce mă uitam pe anunț, până să citesc ce a scris oricine altcineva, mi se părea scumpă.

21.000 euro, chiar pentru 100.000 km tot este o sumă enormă pentru un F30 din 2012.

La 21.000 euro te uiți la BMW-uri seria 3 sau 5 din 2014, poate chiar 2015.

Nu e ceva deosebit să merite atenția!

LE: nici măcar n-are scaune sport!!!!

Edited by severin31
  • Like 1
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

daca are km reali si se prezinta intr-o stare buna in realitate, atunci e chilipir.

din poze arata bine. nu m-am uitat prea mult la descriere pt ca e samsar si ma enervez si imi schimb parerea (am eu ceva cu felul lor de a vinde, nu cu ei personal)

Conform decodĂŁrii Vin-ului ar fi avut tapițerie textilĂŁ.

De ce a schimbat-o.. cineva?

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Conform decodării Vin-ului ar fi avut tapițerie textilă.

De ce a schimbat-o.. cineva?

 

asta tu va trebui sa aflii, vazand masina, intreband fata in fata, verificand VIN la reprezentanta si eventual si la asigurari. zic astea in caz ca a avut accident, au iesit airbag-uri si a optat pt alta tapiserie...desi vad ca tot cu memorie avea si inainte, iar o tapiserie nu e chiar extrem de scumpa, deci poate s-a schimbat doar din vreo pretentie. am sunat si eu odata la una cu tapiserie noua, schimbata. tot asa avea de fabrica textil si a pus piele alba, dar avea omu facturi de la bmw cu ce a facut si poze inainte-dupa...dar trebuia sa ne vedem la amiaza sa facem deal-ul si dimineata m-a sunat ca a vandut-o...intr-adevar nici eu nu i-am zis ca o iau sigur, deci nu m-a deranjat

deci poate si aici e la fel situatia. dar daca te ia cu "nu stiu varule, eu asa am luat-o" atunci ai de lucru pana sa vezi daca e totul in ordine :)

Edited by harsh
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1502547989[/url]' post='2411630']

asta tu va trebui sa aflii, vazand masina, intreband fata in fata, verificand VIN la reprezentanta si eventual si la asigurari. zic astea in caz ca a avut accident, au iesit airbag-uri si a optat pt alta tapiserie...desi vad ca tot cu memorie avea si inainte, iar o tapiserie nu e chiar extrem de scumpa, deci poate s-a schimbat doar din vreo pretentie. am sunat si eu odata la una cu tapiserie noua, schimbata. tot asa avea de fabrica textil si a pus piele alba, dar avea omu facturi de la bmw cu ce a facut si poze inainte-dupa...dar trebuia sa ne vedem la amiaza sa facem deal-ul si dimineata m-a sunat ca a vandut-o...intr-adevar nici eu nu i-am zis ca o iau sigur, deci nu m-a deranjat

deci poate si aici e la fel situatia. dar daca te ia cu "nu stiu varule, eu asa am luat-o" atunci ai de lucru pana sa vezi daca e totul in ordine :)

 

masina aia e prea ieftina pt km aia si dotarile respective. si cum mai e si negociabil pretul, eu cred ca e ceva dubios cu ea, ca nu inteleg de unde gasea sa o cumpere cu cca 15 k euro ca sa mai scoata si el profit 2 k euro. Cel mai sigur suni, o vezi si cauti buba.

Link to comment
Share on other sites

https://www.olx.ro/oferta/bmw-520-f10-ID93Zbf.html

Asta merita pretul cerut? Cat as mai putea negocia?

Eu aș fi vĂŁzut mai ĂŽntâi anul 2011 și numĂŁrul de km. Trebuie sĂŁ fii mare fan Bmw sĂŁ te desparți de circa 80.000 lei pentru a te ”cĂŁpĂŁtui” cu un fier de 6 ani și aproximativ 200.00 km uzurĂŁ.

CautĂŁ mai bine! Ceva mai nou și cu km mai puțini și cât se poate de reali!

  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

atentie la masina asta !!!

in cautarile mele pentru achizitionarea unui e92 in mintile lui am dat peste anuntul asta:

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gm5ch.html

am sunat la numarul de telefon dim anunt, un numar de romania (telekom) am vorbit... la telefon numai miere si parfum !!!

impecabila, nemaipomenita, numar km 250.000, carte service cu revizii, acte germania, vrajeli. etc...

cer seria caroseriei si o primesc pe whats'app de pe un numar din mexic +5215545917166 ???

verific pe autorecords si ce sa vezi... ultima intrare service in belgia in luna mai 2017 "DECAT" 341.000 km.

sun si intreb cum este posibil... raspunsul este ca nu a postat el anuntul si ca baiatul care se ocupa a gresit

la numarul de kilometri si ca nu-i problema o sa corecteze, si anul fabricatiei care este cu 2 ani mai batrana, etc...

concluzia, mare tzepar !!!

  • Like 8
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

BMW Seria 7 BMW 730 Ofer GARANTIE!!!

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-7-bmw-730-ofer-garantie-ID918AP.html

 

O parere, va rog.

 

Obosita ! Cat despre garantie... povesti... (dar poti cere detalii telefonic si sa ne spui aici, ce fel de garantie ofera).

Mi-ar fi frica de ofertele astea ''la limita''. Clasa de lux, foarte accesorizata, veche... pret relativ mic...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tipul are un service auto la ieșirea spre A2 pe Th Pallady.

 

Susține ca o vinde fiindca a cumpĂŁrat un 740d 2014, ce i drept mi a trimis poze si cu aceea.

 

Garanție, oferĂŁ 6 luni in cadrul service ului acestuia, e dispus sa facĂŁ si hârtii in sensul asta.

 

Este prim prop in tara din 2014.

 

Maine merg sa o vad.

 

Sa scrii impresiile dupa ce o vezi.

Personal imi pare o masina obosita, matrasita. Parca nu sta niciun element corect pe ea, cel putin in fata(aripa dr-capota-bara, usi spate...)

Atentie mare la Integral active steering( super optiune ) - cu conditia sa nu aiba probleme, altminteri e foarte costisitoare reparatia.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

atentie la masina asta !!!

in cautarile mele pentru achizitionarea unui e92 in mintile lui am dat peste anuntul asta:

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gm5ch.html

am sunat la numarul de telefon dim anunt, un numar de romania (telekom) am vorbit... la telefon numai miere si parfum !!!

impecabila, nemaipomenita, numar km 250.000, carte service cu revizii, acte germania, vrajeli. etc...

cer seria caroseriei si o primesc pe whats'app de pe un numar din mexic +5215545917166 ???

verific pe autorecords si ce sa vezi... ultima intrare service in belgia in luna mai 2017 "DECAT" 341.000 km.

sun si intreb cum este posibil... raspunsul este ca nu a postat el anuntul si ca baiatul care se ocupa a gresit

la numarul de kilometri si ca nu-i problema o sa corecteze, si anul fabricatiei care este cu 2 ani mai batrana, etc...

concluzia, mare tzepar !!!

vad ca nu a corectat inca...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.