Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Masina 100% ii adusa din America. La oglinda retrovizoare se poate vedea busola care ii rosie. Poate o fost lovita sau inundata. Cu VIN-ul o sa iti dai seama.

 

Chiar am vazut ca se practica adusul masinilor avariate din America si pe urma reparate. Pe mobile sunt multe care au pretul mai mic si sunt destul de dotate mai ales cu elemente din pachetul Performance .

 

 

L-am sunat sa-mi dea vin-ul , si cica nu il avea la indemana, urma sa mi-l trimita apoi ,nu l-am primit nici pana acum. L-am intrebat daca masina e din America , zice ca nu stie ca a luat-o de la cineva din Pipera .

Miroase a teapa de la o posta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

My link

 

Salutare!

 

Ma duc sa cu un prieten sa-si ia masina asta.

 

Ceva pareri/idei? Stie cineva ceva de ea?

 

Eu zilele trecute am sunat la reprezentante BMW din Timisoara si testul costa in felul urmator :

 

280 RON - doar cu cheia de la masina in care tii se da tot istoricul masinii cu toate servisarile ei ( in cazul in care au fost in reprezentata )

500 RON - in care se verifica absolut tot mecanic ( daca prin nush ce metoda una din turbine a luat-o pe ulei sau are ceva si este pe duca nu iti pot verifica ei asta )

La verificarea cu 500 ron tii se verifica estetic + mecanic ( aici doar ce pot vedea cand pun testerul pe masina ) Tot aici mii sa spus ca nici diferentialul sau cutia nu pot fii verificate decat de scurgeri de ulei.

 

Daca le vreti pe ambele 780 RON :) cam scump parerea mea ( aici nu ma refer ca ar fii scump daca masina e buna ) dar daca verifici 5 masini ai pierdut 1000E

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zilele trecute am sunat la reprezentante BMW din Timisoara si testul costa in felul urmator :

 

280 RON - doar cu cheia de la masina in care tii se da tot istoricul masinii cu toate servisarile ei ( in cazul in care au fost in reprezentata )

 

 

serios? mie mi-au citit cheia gratis la BMW timisoara...for free unsure.png la cluj mi-a luat 50 de lei

 

Nu trebuie sa platesti niciunde pentru a-ti spune istoricul, treaba cu cheia se face gratis, o baga intr-un aparat si iti spune tot, sau dupa VIN-ul masinii in ambele cazuri cu proprietarul de fata.

Si alta idee, nu are voie nimeni sa-ti scoata istoricul, da poti sa te uiti cu ochii tai sa vezi ce sa facut la fiecare interventie, insa nu sa ti-l de-a.

 

pot sa confirm ,asa mi-au spus si mie

Link to comment
Share on other sites

Asa e cand cumperi din tara de la toti bisnitarii. Niciodata nu o sa gasiti masini corecte si reale....mai ales masini de genul ala. Dar daca asa ii place romanului...sa fie sanatosi. Sa bati si atata drum pana la Braila, oras plin de pesti...ca cine dreq sa vanda seria 7 acolo daca nu ei? Edited by Andrei_VUV
  • Like 4
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Nu s-ar fi putut cere/afla VIN-ul masinii si verifica "remote" mai intai? Pacat de timpul pierdut ...

 

Normal nu se poate. Eu cand am cautat masina pentru mine, nu plecam pana nu aflam istoricul intr-un fel sau altul, am dat in perioada aia sute de telefoane.

Si timp si bani...asta este, e riscant, majoritatea bmw-urile de la vanzare sau masluite si manarite, iar 5-10 % din ele au un pret exagerat pentru cine e prost sa de-a, iar 5% care sunt ok si ca pret si ca masina trebuie sa fi norocos sa-l nimeresti sau sa stii masina dinaine (gen forum)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

De aproximativ 2 sapt. am intrat in frenezia cautarii unui BMW 530xd.

Bugetul meu este undeva ĂŽn jur de 25-26k. Imi doresc de principiu este ca masina sa fie sub 175k km si data fabricatiei sa fie dupa 2013. CĂŁutând pe veșnicul autovit, am gĂŁsit ceva variante, insa desigur, as avea nevoie și de ajutorul vostru cu o pĂŁrere despre ceea ce am gasit.

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7Gn5pb.html

KM putini fata de ceea ce am mai gĂŁsit, masina pare sa arate ok, omul a pus și seria de sasiu, insa mi se pare decent prețul ĂŽn comparație cu altele gĂŁsite

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GnhGa.html

Pretul putin mai mic, KM substantial mai multi, insa din ce imi dau seama pare putin mai dotata. Urmeaza sa sun sa cer si o serie de sasiu.

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GjeJ1.html

Cea mai ieftina dintre toate, KM ft ok, dotarile cele mai multe. Seria de sasiu la vedere se poate verifica.

 

Este ciudat cum cea mai ieftina dintre variante este teoretic si cea mai ok, ceea ce ma bulverseaza total, pentru ca evident am senzatia ca este ceva not ok cu masina.

 

Voi ce parere aveti despre cele 3 ?

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat și eu pe bimmer.work dar la an nu m-am uitat.. Mersi ca mi-ai atras atenția.

 

Pe cea cu 160k am vĂŁzut-o azi, propietarul o avea ĂŽn târg la vitan, arata incredibil de bine masina, inclusiv la interior, insa destul de slab dotata.. Am obținut și VIN-ul ei dacĂŁ ajuta pe cineva WBA5D31080D574541. Nu pĂŁrea sa fi avut vreun accident, caroseria pĂŁrea bine "aliniata"..

Link to comment
Share on other sites

Nu doar la noi sunt masini facute praf si vandute de noi. Un Porche 911 al unui prieten bun care a avut accident si a avut dauna totala.

Epava a fost trimisa in germania si reparata.Acum este pusa la vanzare de neamt ca noua.

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?ref=srp&id=250911190&psz=0&vc=Car&dam=0

 

Se poarta peste tot. Sa nu ne mai dam singuri la glezne.Romanii in general sunt oameni buni dar mai sunt si lepre.

Sa nu lasam cativa indivizi sa caracterizeze majoritatea.

post-83043-0-90704900-1506791126_thumb.png

Edited by Andrei525
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.