Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

A lui e cu 400 euro mai scumpa decat cealalta postata de tine si tu intrebi cat mai lasa la pret pe forum? Daca te interesa il sunai, nu te tiganeai pentru cateva sute de euro fara macar sa vorbesti cu omul personal. Cei ca voi strica piata si absolut orice pret pentru masinile bune si decente. Voi meritati taote rablele impachetate frumos si cu km dati inapoi.

 

Fiecare are un buget pentru a achizitiona o masina. 😁

  • Like 1
  • Downvote 10
Link to comment
Share on other sites

Nu cunosc mașina dar sunt sătul de minicuni.

Mașina aia NU are suspensie reglabilă.

Este fabricată, conform VIN-ului dat de el pe 2012-01-31, nu 31-03, dar să zicem că asta e minoră.

Țară de origine Germania, discutabil, în condițiile în care onboard literature și manualul sunt în franceză. :rolleyes:

Edited by deeJayOg
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bai și sa va dea omul mura in gura vin-ul și tot nu e bine, tot Ascunde ceva ,,,va mirați de ce sa va mai legati,,, eu zic sa privești mașina Per total nu ca a scris omul ca e Fab cu 2 luni mai mult,,,, cumperi mașina sau tu cumperi vânzĂŁtorul ?

 

P.s - N am nici o treaba cu vânzãtorul

  • Like 4
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

E un forum BMW, nu te aprinde aiurea. E normal să cauți și să primești răspunsuri de toate felurile și care se leagă de orice. Eu mă leg de orice detaliu, da. Anunțul ăla e sămsărie totală și oamneni de genul au distrus complet piața auto SH în România.

Atâta timp cât se "omite" sau se pune o opțiune în plus care de fapt nu există, e bine să fii cu ochii în 6. Dacă omul a "omis" unele detalii minore, cine știe ce mai e prin spate.

 

Dar partea cu suspensia e ok? Așa ți se pare corect față de cumpărător? Hai să fim informați mai bine și să lăsăm oamenii să invețe. Dacă cel ce a întrebat nu e interesat de ce i-am transmis e problema lui, dar măcar știe; poate n-a observat.

Să încerci să vinzi ca om de bună credință mașina în RO, cu toate actele, detaliile, facturile și istoricul la zi, să vezi distracție.

Edited by deeJayOg
  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ma aprind aiurea dar din moment a dat și seria, chiar dk a scris câteva opțiuni in + sau ma rog in - se pot corela cu seria,,, tu ai impresia ca toți oamenii s au nĂŁscut ĂŽnvĂŁțați și toți Stiu ca are suspensie sau nu are ,,, le scriu ca "da bine" și e doar reclama din punctul meu de vedere,,, stai liniștit ca și nemții sau ma rog turcii pe mobile.de scriu "voll" sau "unfallfrei" sau km

REali,,,când de fapt nu e chiar așa,,,,eu zic sa nu ne Mao

Legam de toate nimicurile sau sa cĂŁutĂŁm

Greșeli gramaticale din moment ce poți sa verifici și tu ce a scris omul ca in fond ma intereseazĂŁ mașina nu ca a "greșit" ĂŁla 2 luni la dat fabricației,,,bafta!

Edited by dadogus
  • Like 3
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Pe un forum BMW sĂŁ identificĂŁm ĂŽn clar diferențe ĂŽntre anunț și mașinĂŁ. Nu toatĂŁ lumea cunoaște BMW, dar putem ĂŽnvĂŁța. Te tot legi de 2 luni. Eu te-am ĂŽntrebat cum rĂŁmâne cu suspensia. Nu orice potențial cumpĂŁrĂŁtor știe asta, aici va ĂŽnvĂŁța.

Te deranjeazĂŁ așa tare cĂŁ ĂŽncerc sĂŁ ajut un coleg de forum, nu ĂŽnțeleg.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-x-x5-ID7Gpien.html#44aa1f8d2a

 

jura ca are km originali ca accepta orice test samd , dar dar dar dar ....

 

 

Tipo Veicolo Targa Data Revisione Esito Revisione Km rilevati dall'operatore

AUTOVEICOLO DM633JX 04/02/2016 REGOLARE 342517

 

 

 

acum doi ani avea cam 342517 km :)))

 

povestea se repeta :

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Gr8Ih.html#4038ace2d1

 

 

Tipo Veicolo Targa Data Revisione Esito Revisione Km rilevati dall'operatore

AUTOVEICOLO DP305TW 08/07/2016 REGOLARE 173000

Link to comment
Share on other sites

X5: rulaj = 169000 KM / Carte Sevice - revizii doar la BMW - accept orice verificare , ce inseamna sa mergi la tupeu, sa te gandesti ca vine cineva si se uita pe o carte tehnica facuta la naspa si crede tot.

 

Seria 3: VĂŽnd bmw 320 din 2008 cu 177 cai recent adus din italia si nerulat in tara motor cu 149000 de km demonstrabili,cutie de viteze ĂŽn 6 trepte,masina curata cu 2 chei,acceptam orice proba sau test,interesatii sunati

 

Cel cu seria 3 spune motor cu 149.000 km demonstrabili, daca il prinzi e posibil sa zica "domne eu am zis de motorul asta ca are 149.000"

Link to comment
Share on other sites

Aceea care avea 173k km in 2016 chiar e rulata foarte putin...per total nu mi se pare o afacere rea. Cam absurd totusi ca i.a dat km inapoi. Eu chiar m.as bucura sa gasesc un diesel adus din afara, vechi de 10 ani cu doar 200k km.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.autovit....html#44aa1f8d2a

 

jura ca are km originali ca accepta orice test samd , dar dar dar dar ....

 

 

Tipo Veicolo Targa Data Revisione Esito Revisione Km rilevati dall'operatore

AUTOVEICOLO DM633JX 04/02/2016 REGOLARE 342517

 

 

 

acum doi ani avea cam 342517 km :)))

 

povestea se repeta :

 

https://www.autovit....html#4038ace2d1

 

 

Tipo Veicolo Targa Data Revisione Esito Revisione Km rilevati dall'operatore

AUTOVEICOLO DP305TW 08/07/2016 REGOLARE 173000

 

 

La 5800 de euro tu chiar te astepti sa aiba 150 de mii de km masina de 10 ani vechime? Pe ce lume si in ce univers? DAti exemple taote lesinaturile aduse din surse dubioase, iar cand e vorba de o masina putin mai scumpa dar cinstita, ba ca de ce e putin julita, ba ca e prea scumpa, ba ca nu are nu stiu ce dotare. Pana la urma toti cauta cat mai ieftin, ce atat ipocrizie. Daca e vorba de o masina cu km reali si mai putini, la aia nu va convine pretul mai mare.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Aceea care avea 173k km in 2016 chiar e rulata foarte putin...per total nu mi se pare o afacere rea. Cam absurd totusi ca i.a dat km inapoi. Eu chiar m.as bucura sa gasesc un diesel adus din afara, vechi de 10 ani cu doar 200k km.

 

Cred ca nu ai citit bine , in 2016 avea 300.000 si ceva de mii si dupa 5 luni avea 170.000 si ceva de mii , de unde 10 ani?

Link to comment
Share on other sites

X5: rulaj = 169000 KM / Carte Sevice - revizii doar la BMW - accept orice verificare , ce inseamna sa mergi la tupeu, sa te gandesti ca vine cineva si se uita pe o carte tehnica facuta la naspa si crede tot.

 

Carte service la x5? Eu stiam ca nu au carte service. Bagi cheia in cititor la reprezentanta si iti arata toate intrarile.

 

Stiu eu gresit ca nu au carte service ?

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.