Jump to content

BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011


Recommended Posts

- size, 3 DVDs Single Layer

 

DVD1, Western Europe

COVERAGE: Andorra, Belgium, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Luxemburg, Monaco, Netherlands, Portugal (incl. Madeira), Spain (incl. Canary Isles)

 

DVD2, Middle Europe / Central Europe

COVERAGE: Austria, Belgium, Croatia, Czech Republik, Denmark, Germany, Italy, Liechtenstein, Luxemburg, Netherlands, San Marino, Switzerland, Slovenia, Vatican City, MRE

 

DVD3, Eastern Europe

COVERAGE: Bulgaria, Belarus, Croatia, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Norway, Poland, Romania, Russia, Sweden, Slovakia

 

Cate un DVD pentru fiecare regiune.

Link to comment
Share on other sites

Dar ca si vizualizare stie cineva cum vede Business hartile? Pe net am vazut doua variante:

 

1. http://data.motor-talk.de/data/galleries/638653/5089654/navi-business-30523.jpg

2. http://www.bmw-satnav.co.uk/images/catalog/navi_business-1.jpg

 

De precizat ca eu acum, fara harta de Romania, imi apare o sageata ca in prima poza, insa am gasit ceva caere spune de un update, insa nu stiu daca este valabil si la mine. (FOR I-DRIVE SYSTEMS WHERE THE DVD goes INTO THE DASHBOARD IF YOUR MAP DISPLAY HAS A TURN BY TURN ICON DISPLAY business system. Software should be 2005 or above on this system or you may require a upgrade by bmw.)

 

Si dupa ce se da jos, se dezarhiveaza ISO-ul presupun... apoi cum il ard pe DVD ? exista o metoda sau un program anume ? Merge si cu Nero ? Tot vad SL asta... ce e SL ? :twoup:

 

- Ultra ISO - http://download.kappa.ro/action__file/id__5299.

- SL - Single Layer (un model de DVD sau dvd-urile normale). Exista si DL (dual layer).

 

Prima varianta. (cea de sus)

Link to comment
Share on other sites

A probat cineva varianta professional?

Am probat o eu.. Dvd-urile 1 si 2 merg perfect, dar dvd-ul 3 unde este si Romania face figuri. Dupa 5 min se reseteaza navigatia si se blocheaza muzica si tot. Am incercat 5 tipuri de dvd-uri si le am scris cu toate programele posibile si face la fel. Si mai stiu 3 baieti care au patit la fel.( cred ca nu este buna imaginea care circula pe internet)

Link to comment
Share on other sites

Am probat eu DVD-ul 3 in seara asta.Merge fara probleme :twoup:

 

Poti sa dai niste detalii te rog?

 

Cate DVD-uri sunt pana la urma? 3?

 

Harta prin romania cum e? Apar mai multe decat resedintele de judet?

 

Ce tip DVD ai scris? Cu ce? Nero e ok? Presupun ca da...

 

Merita update-ul facut? Ma camderanjeaza sa am 3DVD-uri in loc de unul. Mai ok era DL...

Link to comment
Share on other sites

Am probat eu DVD-ul 3 in seara asta.Merge fara probleme :twoup:

 

Poti sa dai niste detalii te rog?

 

Cate DVD-uri sunt pana la urma? 3?

 

Harta prin romania cum e? Apar mai multe decat resedintele de judet?

 

Ce tip DVD ai scris? Cu ce? Nero e ok? Presupun ca da...

 

Merita update-ul facut? Ma camderanjeaza sa am 3DVD-uri in loc de unul. Mai ok era DL...

 

sunt 3 dvd-uri , estul, centrul si vestul europei.

harta nu stiu cum e pe acesta, eu am MK4 HIGH 2011 si merge brici.

pt al meu am folosit VERBATIME +R DL,

asta e sub 4.7 giga deci poti folosi Verbatime normal.

Foloseste IMGBURN, viteza cat mai mica. Asta am folosit eu si a mers perfect.

nush cu update-ul, ai 3 dvd-uri care oricum nu le folosesti i acelasi timp.

dvd-ul 3 este pentru romania, nu cred k e asa greu sa le schimbi cand pleci la drum in centrul sau estul europei.

 

bafta

bogdan

Link to comment
Share on other sites

...

sunt 3 dvd-uri , estul, centrul si vestul europei.

harta nu stiu cum e pe acesta, eu am MK4 HIGH 2011 si merge brici.

pt al meu am folosit VERBATIME +R DL,

asta e sub 4.7 giga deci poti folosi Verbatime normal.

Foloseste IMGBURN, viteza cat mai mica. Asta am folosit eu si a mers perfect.

nush cu update-ul, ai 3 dvd-uri care oricum nu le folosesti i acelasi timp.

dvd-ul 3 este pentru romania, nu cred k e asa greu sa le schimbi cand pleci la drum in centrul sau estul europei.

 

bafta

bogdan

 

Ce-mi plac raspunsurile astea gen nu e greu sa schimbi... :twoup:

 

Pai cand era DL, era doar cu cativa mega mai mult decat un DVD SL. Acum nu cred ca au dublat informatia astfel incat sa se ajunga de la un DVD SL cum e 2010 la 3 DVD-uri. Este simplu stupid... Dar daca merita, o sa trec pe DVD-uri... Asta e..

 

Deci? Pt cei cu professional 2011... Merita update-ul? Se castiga ceva sau e doar 2010 reluata ?

Link to comment
Share on other sites

Ce-mi plac raspunsurile astea gen nu e greu sa schimbi... :twoup:

 

Pai cand era DL, era doar cu cativa mega mai mult decat un DVD SL. Acum nu cred ca au dublat informatia astfel incat sa se ajunga de la un DVD SL cum e 2010 la 3 DVD-uri. Este simplu stupid... Dar daca merita, o sa trec pe DVD-uri... Asta e..

 

Deci? Pt cei cu professional 2011... Merita update-ul? Se castiga ceva sau e doar 2010 reluata ?

 

 

iti plac nu-ti plac asta e solutia oferita de mine... nu-i problema mea daca esti confortabil cu ea sau nu.

nu cred k s-a dublat informatia.

spre exemplu DVD-ul 3 are 2Gb si putin, aici e problema doar de timp pana vor fi puse pe un DL.

ti-am zis pt MK4 HIGH este un singur dvd 7Gb,DL.

 

spor

Edited by riper85
Link to comment
Share on other sites

Am probat eu DVD-ul 3 in seara asta.Merge fara probleme :twoup:

 

Poti sa dai niste detalii te rog?

 

Cate DVD-uri sunt pana la urma? 3?

 

Harta prin romania cum e? Apar mai multe decat resedintele de judet?

 

Ce tip DVD ai scris? Cu ce? Nero e ok? Presupun ca da...

 

Merita update-ul facut? Ma camderanjeaza sa am 3DVD-uri in loc de unul. Mai ok era DL...

Nu am iesit in afara Bucurestiului,deci nu stiu daca are sau nu ceva in plus :)

 

L-am scris pe un DVD TDK cu ImgBurn...

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

spor

 

Merci, si tie !!!

 

P.S. Stiu ca nu e greu sa fac un download si apoi sa scriu cateva DVD-uri insa nu am gram de timp liber si nu vreau sa ma apuc de treburi care nu au niciun rezultat...

 

Poti linistit sa le inscrii, eu folosesc dvdul cu Romania si merge fara nicio problema (E60 2004, nav prof). Harta e mai detaliata fata de cea de anul trecut, merita updateul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.