Jump to content

BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011


Recommended Posts

Pana acum am facut 2 dvd-uri: unul cu versiunea originala celalalt in plus cu SpeedCams si POI. Merg fara probleme la mine pe navi pro la seria 3 E90!

Sfaturi: DVD+R, scriere imagine cu ImgBurn la viteza cat mai mica (eu aleg 4x).

Dupa ce introduceti DVD-ul in unitatea masinii pentru prima data trebuie oprit motorul pentru 5 minute...

Apoi nu am mai avut nici o problema chit ca am schimbat variantele de soft mai multe ori...

Link to comment
Share on other sites

Eu am navi mare MK IV pe e46 FL din 2004.

Lamuriti-ma si pe mine va rog daca trebuie sa iau High, Professional sau ce versiune.

Daca ma ajutati si cu un download link apreciez. Daca mai este si un download link cu speedcams de pe DN cu atat mai bine :twoup:)

 

Eu am acum varianta din 2008 (unitatea este DVD-reader dar eu am un CD in ea acum care are harta Romaniei).

 

Multumesc

Edited by ntdone
Link to comment
Share on other sites

Pfff... am incercat sa ma folosesc de drumurile comunale de pe professional 2011.

 

In primul rand, daca vrei sa te duci in localitatea X, nu poti baga direct localitatea ci trebuie sa te uiti pe o harta si sa dai nume de orase mari si apoi sa belesti ochii sa nu treci de destinatie aiurea... Asta era oarecum de asteptat...

 

Dar ce mi se pare chiar aiurea este precizia drumurilor. Mergi pe un drum comunal si hop, esti in camp, dupa care iarasi pe drum, apoi mergi drept pe drum si pe harta e curba etc.

 

Cum de au reusit astia cu professionalul sa puna drumurile atat de aiurea pe harta? Stiam ca se fac trasariile cu ceva masini dar vad ca de fapt, e cam la nimereala... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Navigatia BMW este oricum nasola,in Romania nu prea o poti folosi la capacitate maxima.Este o situatie jalnica pt noi toti<clientii fideli>.Asta e,se pare ca pt uni dintre noi pasiunea pt bmw e mai mare decat detaliile care fac diferenta. :twoup: Edited by vartocp
Link to comment
Share on other sites

Pai nu dai; daca o cumperi sa o folosesti si in Estul Europei. Ca e nesimtire din partea fabricantului ... ca nu pune biciul pe cine trebuie... aia e altceva. Oricat am vorbi noi aici nu se va schimba nimic !

Nu suntem noi prea importanti pt cei in cauza.......

Edited by vartocp
Link to comment
Share on other sites

Mda, nu se va intampla nimic. Doar ca pentru a avea TV, trebuie navi mare, daca vrei Night Vision trebuie navi mare deci pentru a beneficia de unele optiuni, trebuie navi mare...

 

In fine, nu mai conteaza... Noi sa fim sanatosi !

Link to comment
Share on other sites

ai reusit ceva? si eu tot pe navi business sunt :twoup:

 

de curand am vb cu un coleg care zice ca are pe masina navi business si foloseste romania; va tin la curent, l am rugat sa mi faca si mie o copie...

 

p.s.: mai stam putin sa vdm ce se intampla cu sursa mea si daca nu, punem bani cu totii si luam un cd :)

 

numai bine.

Link to comment
Share on other sites

eu nu vad nicio diferenta intre 2011 si 2010 poate doar ca in momentul in care caut o destinatie se aude un zgomot,cum se chinuie sa citeasca datele de pe dvd,si asta in conditiile in care ambele variante le am trase pe dvd-r sony la viteza de 4x,cred ca raman la 2010.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu nu vad nicio diferenta intre 2011 si 2010 poate doar ca in momentul in care caut o destinatie se aude un zgomot,cum se chinuie sa citeasca datele de pe dvd,si asta in conditiile in care ambele variante le am trase pe dvd-r sony la viteza de 4x,cred ca raman la 2010.

 

foloseste verbatim

Link to comment
Share on other sites

Iti dau eventual acces la mine si le iei prin FTP. Dar stii ca pe business nu ai Ro.

 

Stiu ca nu am RO....dar urmeaza sa dau o tura prin Germania cu masina si as vrea sa am totusi Ungaria... :)

 

as dori sa imi fac si eu un cd cu business 2011.. :twoup: dar nu stiu unde si ce tre' sa fac.ma puteti ajuta careva cu niste linkuri si sfaturi despre cum si ce trebuie sa downloadez?puteti si pe pm ca sa nu aglomerez topicul aiurea.multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

Iti dau eventual acces la mine si le iei prin FTP. Dar stii ca pe business nu ai Ro.

 

Stiu ca nu am RO....dar urmeaza sa dau o tura prin Germania cu masina si as vrea sa am totusi Ungaria... :)

 

as dori sa imi fac si eu un cd cu business 2011.. :twoup: dar nu stiu unde si ce tre' sa fac.ma puteti ajuta careva cu niste linkuri si sfaturi despre cum si ce trebuie sa downloadez?puteti si pe pm ca sa nu aglomerez topicul aiurea.multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.