Jump to content

Codul Bunelor Maniere


EdY D

Recommended Posts

Pe mine sincer ma cam enerveaza motociclistii care merg pe mijlocul benzii.

Pai nu se merge pe mijlocul benzii, ci pe stanga benzii. Se urmareste urma cauciucurilor de pe partea stanga a masinii din fata pentru ca, de obicei, soferii iau intre roti orice apare pe drum. E un fel de defensive riding, deci nu trebuie sa te enerveze. Plus de asta, un motociclist trebuie sa foloseasca toata latimea benzi, ca masura de siguranta pentru situatiile neprevazute.

Link to comment
Share on other sites

bine,j.d. se referea la stilul de mers in oras.

 

gen boss de boss,cu mecla abia rasarita de dupa volan,scaunul lasat maxim pe spate,fireste,expresie flegmatica de dupa ochelarii de soare

Link to comment
Share on other sites

Pai omul e la el in masina... Cu ce te poate deranja ca asculta manele sau mesteca guma ?

 

E ca si cum ai sta in chiloti la tine acasa.

 

Cand arunca hartii sau mucuri de tigara pe jos este nesimtit dar in rest, cat timp sta in masina si nu deranjeaza in trafic, e OK.

Link to comment
Share on other sites

Pai omul e la el in masina... Cu ce te poate deranja ca asculta manele sau mesteca guma ?

 

E ca si cum ai sta in chiloti la tine acasa.

 

Cand arunca hartii sau mucuri de tigara pe jos este nesimtit dar in rest, cat timp sta in masina si nu deranjeaza in trafic, e OK.

Niciodata genul ala de om nu isi vede el doar de habitaclu masini lui , este imposibil sa nu face el ceva in trafic, sa nu injure vreun batran care nu alearga pe trecere, sa nu tipze dupa vreo tipa pe strada.... :p

cat despre manele in viziunea bizonilor ele nu se asculta niciodata incet ci cat mai tare cat sa aud si eu din patul meu

Edited by malasorte
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai nu se merge pe mijlocul benzii, ci pe stanga benzii. Se urmareste urma cauciucurilor de pe partea stanga a masinii din fata pentru ca, de obicei, soferii iau intre roti orice apare pe drum. E un fel de defensive riding, deci nu trebuie sa te enerveze. Plus de asta, un motociclist trebuie sa foloseasca toata latimea benzi, ca masura de siguranta pentru situatiile neprevazute.

 

 

mai deunazi intr-un giratoriu se chinuia un baiet sa ma bage pe spatiul verde din mijloc, dansul intre doua benzi, calare jumate pe-a mea, ultima din stanga. pai ce faci, de ce nu-ti tii banda ta, intreb eu politicos, ca vad ca pe forum is certat. la care el: pai tu ce cauti pe banda asta la mijloc?

 

 

WTF.

Link to comment
Share on other sites

...cat despre manele in viziunea bizonilor ele nu se asculta niciodata incet ci cat mai tare cat sa aud si eu din patul meu

Se numeste ca iti da muzica gratis :)

 

Pozitia cocalarului la volan descrisa puin mai inainte, as numi-o "pozitia de iarna"

"Pozitia de vara" este usor diferita : mana dreapta e pe volan, in timp ce mana stanga atarna in afara portierei care are geamul lasat jos. Manelele, ciunga, moflaitul si ochelarii se pastreaza. Ocazional mai apare si sapca, purtata mai mult pe ceafa.

Edited by jon doe
Link to comment
Share on other sites

Totusi, este spatiul lui... Pe mine ma deranjeaza sa conduc cu muzica data tare insa la un semafor, o mai dau si eu tare.

 

Bine, nu cu geamurile deschise dar nu vad de ce la mine in masina sa ma comport sau sa stau pe scaun intr-un anumit fel...

Link to comment
Share on other sites

lol.mana peste portiera e obligatoriu

 

nu uita si lantul gros suflat cu aur peste tricou :sorcerer:

:LMAO:

peste tricoul mulat pe o burta rubensiana. Pantalonii sunt d-aia cu talie atat de joasa, ca ori i se vede elasticul de la chiloti, ori,....slot coin-ul

Link to comment
Share on other sites

Bine, nu cu geamurile deschise dar nu vad de ce la mine in masina sa ma comport intr-un anumit fel...

 

 

2 ani m-am chinuit sa fac sa sune rabla aia de masina atat de tare incat sa nu te auzi om cu om inauntru si sa joace si scaunele, da' cu geamul inchis sa nu auzi nimic de-afara.

 

partea proasta e ca io fumez si nu am trapa. :rolleyes:

 

 

revenind: bai, cateodata (inca) mai arunc chistoacele pe geam. cand nu-s in masina mea si ala de mi-a dat-o mi-a interzis sa fumez inauntru. mea culpa, unii mi-au facut scandal si tre' sa ma pitesc. da' altceva nu dau pe geam.

Link to comment
Share on other sites

Da numai ca un cocalar autentic are tub de bass (cam cat portbagajul) si multe boxe chinezesti de mare putere si fara fidelitate care l ar trezi si pe Dracula din cripta lui.Odata a tras un individ din asta langa mine la stop... mi se misca braduletul atarnat la oglinda de la bass. Si cel mai mult dar cel mai mult imi plac cei ce asculta manele inregistrate la evenimentele lor in care sunt dedicati despre ei. Stii ce misto se aude.... wow Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

bai,am observat o chestie interesanta la romani

 

acuma bala sa scuzi te rog offtopicul.da e valabil si in masina

 

adica tricoul suflecat peste burta impozanta,de obicei paroasa,in zilele fierbinti de vara.o imagine familiara peste tot la noi

Link to comment
Share on other sites

:LMAO:

peste tricoul mulat pe o burta rubensiana. Pantalonii sunt d-aia cu talie atat de joasa, ca ori i se vede elasticul de la chiloti, ori,....slot coin-ul

 

Tu le vezi elasticul de la chiloti unor indivizi din alte masini? :blink:

Link to comment
Share on other sites

e foarte deplasata asta cu pozitia la volan. eu conduc la fel, si in oras, si inafara orasului, si pe camp si iarna si vara...cu stanga pe volan si dreapta..in dreapta :sorcerer:

 

conform cliseului, exceptand manelele si ceafa lata, as aduce cu un semi-cocalar asa, nu?!

 

ps: ochelarii de soare care e treaba cu ei, daca e soare afara?! :blink: si muzica, muzica ce are?! chiar si cu volum, la mine in masina imi place sa vibreze oglinda retrovizoare de la basi... :hairy:

 

 

sau pozitia scaunului...LOL, asta DA cliseu...toate astea cred ca nu au nimic de a face cu bunele maniere in trafic.

Edited by max83
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prin benzinarii, parcari, etc. aceasta specie se mai da si jos din masina, nu sunt cimentati in scaun

destul de des pentru ca pun benzina de o tura....

Link to comment
Share on other sites

...

adica tricoul suflecat peste burta impozanta,de obicei paroasa,in zilele fierbinti de vara.o imagine familiara peste tot la noi

iecsss :sick:

Specia asta cred ca are si puf in buric :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.