Jump to content

Consum la un bmw E36 316i


titagabriel

Recommended Posts

salut.vreau sa imi cumpar un bmw e36 316i din 93-94 si m-ar interesa cam cat consuma  in oras si afara, eventual probleme specifice pt acest model. multumesc

139746[/snapback]

nu-i dat in carte consumul???

ex 316 meu din '90 E30 avea cam 6 in afara si cam 9.5 in oras.Diferenta intre E36 si E30 nu prea este,doar in uzura sau eventualele dereglaje.

Link to comment
Share on other sites

apoi prin Bistrita de unde drumuri de 160-170???...la un 120 in medie atata imi ia!!!

139798[/snapback]

Cand am spus afara ma refeream spre mare, spre munte (unde se poate calca pedala), nu in Arges, ca nu sunt tembel sa merg cu 160 prin comune. Plus d'asta eu am un stil de condus :blink: daca conduc shi un tico tot 10 consuma.

Link to comment
Share on other sites

N-o sa credeti dar eu am scos un consum de 6.5 intre Valcea si Tg-Jiu, la o viteza normala de 90-100 (motor de 2200 cmc, 6 cilindri). :)

Totul sta in pedala ... :)

 

PS: Si 7.2 pana la Bucuresti (Dealul Negru + autostrada). :blink:

Edited by BoBo
Link to comment
Share on other sites

N-o sa credeti dar eu am scos un consum de 6.5 intre Valcea si Tg-Jiu, la o viteza normala de 90-100 (motor de 2200 cmc, 6 cilindri).  :)

Totul sta in pedala ... :)

 

PS: Si 7.2 pana la Bucuresti (Dealul Negru + autostrada). :blink:

139936[/snapback]

 

Aveai vand din spate si panzele intinse?!?!? WTF?!?!? 6.5 la 2.2l? phew... nice...

Link to comment
Share on other sites

Dap, nici mie nu mi-a venit sa cred dar chiar atat am consumat. Intre Bucuresti si Valcea imi consuma cam 15 litri (jumatate de interval pe cadran). La 110 pe autostrada imi haleste cam 7.2-7.5. Faza cea mai tare a fost in prima zi cand am luat masina (era si prima zi de francocacofonie) - am reusit o performanta de 18 l/100 km :blink:
Link to comment
Share on other sites

nu-i dat in carte consumul???

ex 316 meu din '90 E30 avea cam 6 in afara si cam 9.5 in oras.Diferenta intre E36 si E30 nu prea este,doar in uzura sau eventualele dereglaje.

139749[/snapback]

.... doar in cai si in demaraj... Daca e sa fim drepti nici intre E36 si E46 nu prea e diferenta cel putin la cai nu e... Deci una peste alta de la E30 la E46 nu s-a prea schimbat nimic sub soare.... Asha sa fie ?

Link to comment
Share on other sites

.... doar in cai si in demaraj... Daca e sa fim drepti nici intre E36 si E46 nu prea e diferenta cel putin la cai nu e... Deci una peste alta de la E30 la E46 nu s-a prea schimbat nimic sub soare.... Asha sa fie ?

140099[/snapback]

E30 316,E36 316 si E46 316 cu motor de 1.9 cam sunt pe acelasi calapod dpvd al consumului si al puterii.La E30 ce l-am avut 316 aveam 105 CP iar la E46 ce il am acuma am tot 105CP...banuiesc ca si E36 e tot acolo!!!asa ca ai dreptate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.