Jump to content

e36 320 coupe


lord halo

Recommended Posts

Am achizitionat recent acest exemplar din Germania . Este automat si are un interior tapitat cu vinilin :lol: "nemtesc" ... Of , un interior de ...arab ;) ( sau ce boala a mai fost ariciul ala nemtesc !!!) . Totusi , are suspensie reglabila ... :)

Deja am achizitionat un kit exterior M si va ramane doar asa . Bineinteles si cu o revopsire . In schimb la interior ...ehei , aici trebuie ceva munca pentru a readuce masina asta frumoasa la standardele originale . Am vazut cum arata un interior de M e36 si cred ca ar fi grozav sa gasesc unul !!!

 

I-am schimbat si cutia , dar tot nu sunt multumit de ea . Nu stiu ce are pt ca intra din cand in cand pe avarie .

 

acum e asa.

post-1250-1221753940_thumb.jpg

post-1250-1221753983_thumb.jpg

post-1250-1221754012_thumb.jpg

post-1250-1221754039_thumb.jpg

post-1250-1221754067_thumb.jpg

post-1250-1221754192_thumb.jpg

post-1250-1221754219_thumb.jpg

post-1250-1221754251_thumb.jpg

post-1250-1221754483_thumb.jpg

post-1250-1221754524_thumb.jpg

post-1250-1221754614_thumb.jpg

post-1250-1221754717_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Interiorul este intr-adevar oribil....la fel si culoare exterioara zic eu....Daca tot ii faci interiorul, cred ca ar fi indicat sa cauti niste scaune de //M si restul sa retapitezi...Volanul ala e luat dupa un Playstation...schimba-l. Jantele sunt bestiale...Oglinzile par un pic stil Vitan, iar la bari scoate plasa aia oribila si pune-i ceva fagure de plastic.

 

A, si s-o stapanesti sanatos, asteptam rezultate magnifice :)

Edited by Razvan Gavan
Link to comment
Share on other sites

Multumesc , Andrei !!! :lol: Sambata o scot pe "Luminara" la o plimbare ... ;) sa particip la bucurie !!!!!

Teyla asteapta cuminte o spalare dupa o furtuna si o ploaie de 3 zile ... Vopseaua va veni dupa ce o inmatriculez !!!!

 

Sper sa-i gasim macar scaunele de M :)

In principiu am gasit ceva dar trebuie discutat,vb maine :lol:

Link to comment
Share on other sites

aripile sunt evazate sau asa este original? mie unul mi se par evazate!! culoarea depinde de gusturi, daca e ok vopseaua si nu are rugina las-o asa, interior se cere neaparat schimbat, motorul cum este? cutia? ai cumparat-o tu din germania sau ai luat-o adusa de cineva? cat a fost, vreau sa ma duc pe la sfarsitul lui septembrie in germania sa-i iau la fratemio un E36 tot asa in 2 usi si motor benzina are rost sa bat drumul germaniei !!!!

 

 

sa ai parte de masinuta si so folosesti sanatos

Edited by sergiulean
Link to comment
Share on other sites

Aripile au fost evazate de vechiul proprietar presupun . Maina trebuie revopsita pt ca e zgariata rau , iar la tablarie au fost ceva probleme pe la portbagaj(a fost lovita) . Motorul e super fain , cutia am schimbat-o ca imi intra pe avarie . Acum merge ok (ink mai da avarii din cand in cand si nu stim de ce !!! ). Masina mi-a adus-o un prieten si m-a costat 1300 euro plus 600 transportul . Sa speram ca iese euro 2 la RAR ... .

 

In acte scrie ca e euro 2 .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Am reusit sa o inmatriculez !!!! au gasit-o euro 1 ( nu euro2...ca asta e doar pe caroseria de 5 ca...e mai grea... :) ...te doare capul cu astia :) ) dar mi-au dat ca bonus omologarea pt jante pe 18 :) . .. Iata primele poze cu telefonul... Poate ma ajuta cineva cu un volan original si cu un set de scaune M si un set de bandouri

 

costuri :700 euro la fisc , 150 euro RAR-ul.

post-1250-1226167198_thumb.jpg

post-1250-1226167242_thumb.jpg

post-1250-1226167251_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.