Jump to content

118d, merita SH?


megatooth

Recommended Posts

Masina am vazut-o aici. Merita luata?

Care sunt costurile de intretinere pentru aceasta masina? Din cati in cati km se face revizia periodica? Cat a fost cea mai ieftina revizie (doar filtre schimbate si ulei), dar cea mai scumpa (placute de frana, etc)?

Daca cineva poate sa-mi raspunda la intrebari cat mai detaliat as fi recunoscator.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

salut

uite aici niste preturi cu tot cu manopera de la un service decent. daca iti cumperi tu piesele aftermarket iesi cred cu 10% mai ieftin dar platesti manopera

•Filtru Aer: 99,35 lei

•Filtru Combustibil: 165,78 lei

•Filtru Polen cu Carbon: 159,19 lei

•Filtru Ulei: 61,68 lei

•Ulei 5W30 LL/6L: 480,36 lei

eu am versiunea de 122cp si sunt ok, au aparut niste probleme dar nimic foarte grav. comparativ cu golfu e mai rigida masina deci sta mai bine pe curbe samd. trage bine ( tu ai versiunea cu facelift deci trage si mai bine a ta, iar daca te gandesti la resoftare te duci in 170cp )

daca nu cari cartofi sau nu ai kinder, cred ca face banii !

daca o iei sa ma scoti la o tura sa vad cum merge una de 143cp !

Link to comment
Share on other sites

salut

uite aici niste preturi cu tot cu manopera de la un service decent. daca iti cumperi tu piesele aftermarket iesi cred cu 10% mai ieftin dar platesti manopera

Filtru Aer: 99,35 lei

Filtru Combustibil: 165,78 lei

Filtru Polen cu Carbon: 159,19 lei

Filtru Ulei: 61,68 lei

Ulei 5W30 LL/6L: 480,36 lei

eu am versiunea de 122cp si sunt ok, au aparut niste probleme dar nimic foarte grav. comparativ cu golfu e mai rigida masina deci sta mai bine pe curbe samd. trage bine ( tu ai versiunea cu facelift deci trage si mai bine a ta, iar daca te gandesti la resoftare te duci in 170cp )

daca nu cari cartofi sau nu ai kinder, cred ca face banii !

daca o iei sa ma scoti la o tura sa vad cum merge una de 143cp !

:frantics: ....nu e cam mult?

Link to comment
Share on other sites

Daca a rulat toti km aia in romania (35k pe an) trebuie sa fii foarte atent la istoricul de service, eventuale lovituri, etc. Mai ales daca a fost o masina alergata de mai multi soferi.

Daca te hotarasti s-o iei, ia pe cineva cu ochiul format cu tine, sau macar cineva care a mai vazut bmw-uri, ca sa ai sanse mai mari sa te prinzi daca e ceva in neregula, pentru ca nu toate problemele apar la testare.

Link to comment
Share on other sites

Din poze reiese ca a fost si lovita in fata, capota nu vine la linie desi la aripi pica bine, cele din 2008 sunt cam 12 000 de euro cel putin, interesant era sa aflii ce probleme are la motor, la numarul ala de km sigur a fost exploatata ingrozitor :)
Link to comment
Share on other sites

Am sunat la Tiriac si mi-au spus ca masina are probleme mari la motor, din pacate. Probabil de aici si pretul... Oricum, multimesc pentru sfaturi si informatii.

Un singur sfat, general: NU lua masini de la Tiriac Auto Rulate! Cu mici exceptii, sunt "cazute"! Cauta in alta parte. Am avut experiente neplacute cu ei!

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Din poze reiese ca a fost si lovita in fata, capota nu vine la linie desi la aripi pica bine, cele din 2008 sunt cam 12 000 de euro cel putin, interesant era sa aflii ce probleme are la motor, la numarul ala de km sigur a fost exploatata ingrozitor :)

In poze masina are capota deschisa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.