Jump to content

E46 318d FL Timisoara


veyron1000cp

Recommended Posts

Salut toti membrii bmwclub romania si va prezint si eu ....''my beemer'' :D : BMW E46 318d FL albastru inchis - 2002

 

Dotari:

exterior: senzori parcare

interior: computer bord, climatronic, volan piele cu comenzi , radio CD business, lumini ambientale ,cruise control, geamuri electrice fata , oglinzi electrice, oglinzi retrovizoare heliomate

 

Investitii / cheltuieli:

- 2009 resoftat catre 140cp

- 2010 schimbat jante RIAL 15" cu jante aliaj 16" ('Alpina style'' care cred ca provin de la un E38 )

- 2010 inlocuit semnalizarile frontale si laterale galbene cu unele cromate

- 2010 inlocuit stopurile cu unele cu tuburi Celis si led-uri

- 2011 leduri iluminat placuta numar spate

- 2011 inlocuit faruri cu unele cu Angel Eyes si lupa

- 2011 schimbat grila frontala

- 2011 inlocuit semnalizari laterale cu unele fumurii

- 2011 inlocuit nuca schimbator cu una cu logo M, imbracat in piele

 

 

Planuri de viitor (apropiat):

- folie pe geamuri

- semnalizarii laterale fumurii cu LED

- infoliat trimuri cu folie carbon

- schimbat bara frontala cu una M tehnik & proiectoare fumurii

- eleron M ( deja l-am achizitionat , trebuie vopsit)

- un polish cred ca nu ar strica.......are totusi aproape 10 ani vopseaua......

 

Cam astea-s de spus pana acum despre masina....si cred ca se recomanda si 2-3 imagini :cool::

 

 

 

Numai bine tuturor,

S :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

FrumoasĂŁ maÂşina!

SĂŁ ai parte!

 

Dar te rog, nu ĂŽnnegri de tot triplele(ilegal&inestetic). Poate o tentĂŁ fumurie!!

 

Ăn rest, numai de bine ! :thumbsup:

 

Multumesc mult pentru aprecieri Mihai.

Si te asigur ca in nici un caz nu stric frumusete de stopuri :rolleyes: ....arata senzational noaptea :

 

 

Recunosc ca ma gandeam sa le dau o usoara tenta fumurie .....very light......

 

Grazie mille again!

S

 

frumoasa ...

o poza cu stopurile se poate? ;)

 

Salut si multumesc Adi,

Fac zilele astea si revin si cu poze cu stopurile.....pana atunci am pus o poza demo "night version".. in reply-ul catre Mihai! ........si aici pun demo ''day version'' :clover: (in jumatatea superioara LED-uri care se aprind pe frana......in cea inferioara tuburi Celis care stau aprinse pe pozitie )

 

Numai bine,

S

Link to comment
Share on other sites

In mod normal la cele facelift, pe pozitii sunt aprinse si becurile pe portbagaj, daca pui cele de tuning ele se vor aprinde pe bec clasic?

 

Ma bate si pe mine gandul sa le schimb, dar avem de ales intre 3 modele si nu ma pot hotarii care e mai ok.

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

In mod normal la cele facelift, pe pozitii sunt aprinse si becurile pe portbagaj, daca pui cele de tuning ele se vor aprinde pe bec clasic?

 

Ma bate si pe mine gandul sa le schimb, dar avem de ales intre 3 modele si nu ma pot hotarii care e mai ok.

 

Salutare.

 

Asa e ; se aprind si cele de pe portbagaj ( poza de mai sus era ''demo'') ; in cazul modelului pe care il am eu se aprind becuri pe portbagaj, vezi mai jos :

 

 

In cazul celor de mai jos se aprind LED-uri :

 

 

sau becuri la modelele :

 

 

Mie mi-au placut cele pe care le am ca-s ''un pic altfel'' , iar acum parca ma tenteaza modelul fumuriu complet........daca vrei pune aici o poza cu masina ta si iti zic parerea mea ref la ce stopuri s-ar potrivi.

 

Numai bine,

S :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Doar intre 2 modele nu ma pot decide...

e primul, care pare foarte frumos ca designe, dar e o mica problema...se va aprinde si cel de pe portbagaj (si nu va da bine), iar al 2-lea incovenient...are designe-ul adapatat dupa e46 Nfl, a mea fiind din 2005...lumea o poate confunda cu un e46 Nfl.

 

Al II-lea model este cel aratat de tine...acesta.

Respecta acelasi designe de FL, dar are alte minusuri, parca numai e asa fancy ca primul (numai are semnalizarile pe led :( )

 

Masina in cauza este aceasta:

Edited by flavius.paul
Link to comment
Share on other sites

Doar intre 2 modele nu ma pot decide...

e primul, care pare foarte frumos ca designe, dar e o mica problema...se va aprinde si cel de pe portbagaj (si nu va da bine), iar al 2-lea incovenient...are designe-ul adapatat dupa e46 Nfl, a mea fiind din 2005...lumea o poate confunda cu un e46 Nfl.

 

Al II-lea model este cel aratat de tine...acesta.

Respecta acelasi designe de FL, dar are alte minusuri, parca numai e asa fancy ca primul (numai are semnalizarile pe led :( )

 

Masina in cauza este aceasta:

 

Salutare,

 

Faina masina si jantele super.

Ref la stopuri , sunt cateva aspecte diferite:

1. clar nu le poti avea pe amandoua tipurile de stopuri si va trebui sa te decizi :purple:

2. mie imi plac ambele modele ( le-am si adus pentru niste clienti mai vechi.....modelul al2lea in AR, celalalt nu mai stiu)...dar, am vazut ca ai deja varianta de stopuri FL din fabrica........parerea mea e ca nu trebuie sa te ''blochezi'' in ideea ca cineva ti-ar confunda masina cu NFL datorita primului model de stopuri.....( eu personal am alte puncte de reper :wink: .....si le stii si tu bine ......) ...si oricum NFL 4 doors nu vine cu stopuri cu LED-uri :)......

3. si in concluzie , tinand cont de

 

- modelul de stopuri pe care il ai deja

- faptul ca 1-ul model iti place ( in special semnalizarea cu LED ) ..si arata si a...''tuning'' .....iar aprinsul sau nu al becului de pe portbagaj cred ca ar putea sa o rezolve un electrician (nu-s sigur, tre'be verificat )

- al 2 lea model seamana muuult prea mult cu cele pe care deja le ai si ..atunci ar aparea faza in care......nimeni nu si-ar da seama ca ai facut o schimbare ( cel putin cu stopurile stinse.....:cry:)

 

eu as alege 1-a varianta (

) , poate cu jumatatea de sus usor fumurie.......

 

La buna reauzire si sa ne tii la curent cu schimbarile!

Sorin :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Doar intre 2 modele nu ma pot decide...

e primul, care pare foarte frumos ca designe, dar e o mica problema...se va aprinde si cel de pe portbagaj (si nu va da bine), iar al 2-lea incovenient...are designe-ul adapatat dupa e46 Nfl, a mea fiind din 2005...lumea o poate confunda cu un e46 Nfl.

 

Al II-lea model este cel aratat de tine...acesta.

Respecta acelasi designe de FL, dar are alte minusuri, parca numai e asa fancy ca primul (numai are semnalizarile pe led :( )

 

Masina in cauza este aceasta:

iti recomand primul model de tripla cu led gen coupe si ca rezolvare la lampile de pe portbagaj care vor lumina mai puternic scoti becurile de 12V si pui de 24V se aprind cu aceeasi intensitate ca si ledurile si nu dau eroare in bord am pus la cineva asa si fara probleme :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Salut toti membrii bmwclub romania si va prezint si eu ....''my beemer'' :D : BMW E46 318d FL albastru inchis - 2002

 

Dotari:

exterior: senzori parcare

interior: computer bord, climatronic, volan piele cu comenzi , radio CD business, lumini ambientale ,cruise control, geamuri electrice fata , oglinzi electrice, oglinzi retrovizoare heliomate

 

Investitii / cheltuieli:

- 2009 resoftat catre 140cp

- 2010 schimbat jante RIAL 15" cu jante aliaj 16" ('Alpina style'' care cred ca provin de la un E38 )

- 2010 inlocuit semnalizarile frontale si laterale galbene cu unele cromate

- 2010 inlocuit stopurile cu unele cu tuburi Celis si led-uri

- 2011 leduri iluminat placuta numar spate

- 2011 inlocuit faruri cu unele cu Angel Eyes si lupa

- 2011 schimbat grila frontala

- 2011 inlocuit semnalizari laterale cu unele fumurii

- 2011 inlocuit nuca schimbator cu una cu logo M, imbracat in piele

 

 

Planuri de viitor (apropiat):

- folie pe geamuri

- semnalizarii laterale fumurii cu LED

- infoliat trimuri cu folie carbon

- schimbat bara frontala cu una M tehnik & proiectoare fumurii

- eleron M ( deja l-am achizitionat , trebuie vopsit)

- un polish cred ca nu ar strica.......are totusi aproape 10 ani vopseaua......

 

Cam astea-s de spus pana acum despre masina....si cred ca se recomanda si 2-3 imagini :cool::

 

 

 

Numai bine tuturor,

S :thumbsup:

 

In ultimele luni masina s-a innoit cu :

- un set de faruri cu angel eyes U-design

- kit xenon H7 / 35w 6000k

- inele de inele de bord . .... iar bordul parca e altul.........

- semnalizari laterale fumurii cu LED

 

Urmeaza curand, curand ( deja achizitionate) :

- bara frontala M tehnik & proiectoarele fumurii

- praguri

- stopuri fumurii

- polish & vopsiti trimuri

Link to comment
Share on other sites

inelele pt ceasurile de bord sunt din metal sau plastic?

 

Sunt din plastic cromat.........insa crede-ma ca in spatele geamului ceasurilor nu prea faci diferenta...........si oricum alea din metal sunt exagerat de scumpe.......

Edited by veyron1000cp
Link to comment
Share on other sites

Imi plac jantele alea....da' imi plac mult....:thumbsup:

De unde le ai?

 

Multumesc..sunt de pe un E38 / 16x8J, 5x120 ..........uite detalii aici :rolleyes:

Le-am luat de la un tip din TM .....care aduce din Germania ..nici nu ai crede cat de putin am dat pe ele.......

Edited by veyron1000cp
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa, am vazut-o live, sa-ti traiasca! :drinks:

 

Multumesc ! Saptamana viitoare intra la o " interventie" in partea frontala si va primi bara de M cu proiectoare smoked ( cu tunele de aer potrivite , care au costat o mica avere ).... praguri si poate trimuri interioare vopsite ( asta depinde de vopsitor <_<, dc se baga ...)

Sau exista varianta sa le imbrac in folie carbon si sa arate ca cele de pe fainul vostru beemer :thumbsup:

 

All the best !

 

Foarte frumos 3-arul.

Imi plac mult noile faruri pe care ti le-ai pus.

 

Felicitari.

 

P.S. Te mai asteptam pe la club :thumbsup:

 

Danke !

Inca nu sunt puse in valoare ca nu aveam ornamentele de sub far montate, iar trager-ul cam stramb ....dar cam in 10 zile va arata altfel......beemer-ul :thumbsup:

 

p.s. ne vedem duminica :)

Edited by veyron1000cp
Link to comment
Share on other sites

Multumesc ! Saptamana viitoare intra la o " interventie" in partea frontala si va primi bara de M cu proiectoare smoked ( cu tunele de aer potrivite , care au costat o mica avere ).... praguri si poate trimuri interioare vopsite ( asta depinde de vopsitor <_<, dc se baga ...)

Sau exista varianta sa le imbrac in folie carbon si sa arate ca cele de pe fainul vostru beemer :thumbsup:

 

All the best !

 

Eu zic ca mai bine pui folie de carbon pe trim-uri. Vorbeste cu Robytza despre asta ca el si-a facut si stie ce si cum. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.