Jump to content

E46 318d FL Timisoara


veyron1000cp

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M-am saturat de stopurile fumurii....le scot la vanzare .

 

 

 

Sunt pe masina de 2 luni , insa e prea mult 'smoke' pe my beemer :frantics:

 

Hehe, am avut noroc si am dat stopurile fumurii.

De azi am pe masina ( gratie ajutorului unor buni prieteni din TM ) modelul rosu-fumuriu...tot cu LED shifty.gif

 

 

 

 

Si tot astazi am finalizat retrofit faruri cu bi-xenon , CCFL white angel eyes + semnlizari aprinse 'american style'.

Sunt foarte incantat de lumina pe care o dau acum farurile si recomand operatiunea tuturor posesorilor de E46 good.gif..... mai jos o poza din timpul montarii lupelor bi-xenon si voi reveni cu noi poze cu farurile pe masina thumbsup.png

 

 

Edited by veyron1000cp
Link to comment
Share on other sites

ai folosit proiectoarele chinezesti, banuiesc asta din cauza diferentei de diametru dintre lupa si "palarie"...oricum arata mai bine in comparatie cu H7-le si lumina clar este mult mai buna, pe mine m-ar stresa ideea spatiului ramas care se observa de aproape, eu alesesem solutia bi-xenon insa cu lupe(AL) si palarii originale tocmai din cauza asta...frumoase stopurile! :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

ai folosit proiectoarele chinezesti, banuiesc asta din cauza diferentei de diametru dintre lupa si "palarie"...oricum arata mai bine in comparatie cu H7-le si lumina clar este mult mai buna, pe mine m-ar stresa ideea spatiului ramas care se observa de aproape, eu alesesem solutia bi-xenon insa cu lupe(AL) si palarii originale tocmai din cauza asta...frumoase stopurile! :thumbsup:

 

am folosit proiectoare Morimoto-mini-h1-bi-xenon......sunt mai mici decat FX-R si de aceea mai usor de montat....nu mai este nevoie sa tai din oglinda farului etc....e aproape ''plug & play " :rolleyes:

...si faza cea mai tare e ca Morimoto merg cu H1 iar setul bixenon a venit cu kit xenon H1 de 5000k...si lumina e f aproape de cea OEM...arata intr-un mare fel si lumineaza grozav!

 

diferenta de spatiu la 'shrouds' nu deranjeaza... am pus si angel eyes si parca chiar nu se vede ....voi face azi vreo 2-3 poze la faruri si le pun deseara sus ..

Edited by veyron1000cp
Link to comment
Share on other sites

poti sa ne spui cat tea costat si de unde am putea si noi sa ne comandam si daca chiar este plug and play adica fara sa tai din oglinda farului,mersi

 

Pai ar85gyl ... chiar eu pot sa iti aduc :sorcerer:

 

Setul continand :

 

- 2 lupe morimoto h1 bixenon projectors

- 2 shrouds ( 'palarii ')

- 2 balasturi ,

- 2 becuri xenon H1 5000k

- cablurile aferente

 

este 149 eur.

 

Optional, iti pot asigura si montajul profesional in Timisoara.

 

 

Link to comment
Share on other sites

si cat ma costa montajul?

 

le poti si regla? sau raman fixe

 

ooti sa pui te rog si o poza sa vad cum arata semnalizarile usa cu angel, te rog ca si eu am vb cu robi sa le faca dar nu am ajuns in tm cu vremea asta, te rog

 

Iata si pozele promise cu retrofitul bixenon si il recomand pe robytza ca fiind un adevarat profesionist :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.