Jump to content

starea drumurilor din Bulgaria


WiseguY

Recommended Posts

am incercat sa uploadez si niste poze dar nu merge

 

le-am micsorat acum si vad ca merg :)

 

si inca o poza

 

si asta ca sa va fac pofta :p

Daca ma uit la poza cu drumul, NU calc in viata mea prin Bulgaria!!:bye: Pai, ala e drum pentru jante pe 18"?

Link to comment
Share on other sites

Hai sa nu fim rautaciosi, au drumuri destul de bune. Eu am fost pana la VELIKO anul trecut si trageam de masina sa sara de 190 si nu putea :)) ps. nu eram membru BMW :getlost:

Grija totusi ca au radare f multe, si decat sa dai spagi mai bine mergi legal si normal si o sa fie totul ok. Sa ai mereu faza scurta aprinsa, centura pusa, si proiectoarele stinse ! Astea sunt f importante, si mai nou amenzile s-au dublat la ei , daca sari cu 30 km viteza admisa amenda e vreo 2-3 sute leva + permis luat. asa ca aveti grija. Drum bun

Edited by jonnyy_b
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Daca ma uit la poza cu drumul, NU calc in viata mea prin Bulgaria!!:bye: Pai, ala e drum pentru jante pe 18"?

poti merge si cu jante 18" doar ca portiunea aia cu gropi (sunt vreo 5-10 km) s-o parcurgi mai precaut decat unul cu jante 16" :D

Link to comment
Share on other sites

ieri am fost iar la dalboka... nu va mai spun nimic de mancare sa nu va fac pofta:D, va spun in schimb ca drumul a fost peticit, nu mai sunt gropi si se pare ca vin cu covorul asfaltic dinspre kavarna inspre granita cu romania.

de la kavarna inspre nisipurile de aur este covor asfaltic.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

revin cu impresii despre drumul din Bulgaria (vama veche - spre balchik).

am fost weekendul trecut la dalboka pentru delicioasele midii si vreau sa spun ca bulgarii s-au apucat de asfaltat.

drumul este proaspat asfaltat insa numai in afara localitatilor, in localitati urmeaza sa fie asfaltat, era deja decopertat si bordurile noi erau montate. presupun ca in max. 2 saptamani va fi asfaltat complet.

atentie in localitati deoarece sunt niste gropi serioase, daca mergi cu 30-40 nu e nici o problema, insa am vazut si un "viteaz" cu un q7 care a trecut cu peste 100 prin niste gropi in fata mea de am zis ca i se dezmembreaza masina .... ma mir cum de nu a facut pana ... in fine, puteti merge cu incredere si POFTA BUNA la scoici.

P.S. in weekend e plin de romani acolo, daca nu ai rezervare si ajungi acolo dupa ora 12 trebuie sa astepti masa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.