Jump to content

Sistem sonorizare BMW E46.


AlinMotru90

Recommended Posts

Nu la orice.. Dar sunt stock la care se aude la fel de bine .. Sa nu vorbim de cum s-ar auzi in alte mașini un sistem profi.. Oricum cu o investiție de 500 euro poți imbunatati destul de bine calitatea sunetului Edited by fizz
Link to comment
Share on other sites

Cu HK se aude ca si alte mașini stock.. Nu e nici o minune HK la e46..

ai gandit-o pe-asta ?? :frantics: sau i-ai dat drumu' asa direct ??

uite cum am eu in masina

2 tweetere in usile fata

2 medii in usile fata

2 joase in usile fata

2 tweetere in usile spate

2 medii in usile spate

2 joase in polita spate

2 sub-uri in polita spate in porbagaj

total 14 difuzoare HK

crezi ca suna ca si la o masina stock ? :blink:

Edited by dee-low
Link to comment
Share on other sites

Salutare All!Am inteles din topicurile voastre ca va place muzica,imi place muzica (chiar ma face sa ma simt bine) dar sa o asculti la un volum asa de mare sa se miste toate tablele pe masina nu sint de acord!Toata lumea vb despre diferite firme de difuzoare de mp3-uri de basi de medii de inalte...credeti-ma din propria mea experienta (am avut si am BMW de la ursulet pina in prezent)nu sonorizare caracterizeaza o masina,ci masina la general vb!Nu vreau sa aduc acuzatii sau sa ma intelegeti gresit,eu mi-am spus doar propria mea parere despre sonorizari!
Link to comment
Share on other sites

ai gandit-o pe-asta ?? :frantics: sau i-ai dat drumu' asa direct ??

uite cum am eu in masina

2 tweetere in usile fata

2 medii in usile fata

2 joase in usile fata

2 tweetere in usile spate

2 medii in usile spate

2 joase in polita spate

2 sub-uri in polita spate in porbagaj

total 14 difuzoare HK

crezi ca suna ca si la o masina stock ? :blink:

am gandit-o foarte bine...eu ma refer la cum se aude nu la cate difuri ai montate..creede-ma am auzit HK pe un seria 3 si nu am fost multumit

Link to comment
Share on other sites

am gandit-o foarte bine...eu ma refer la cum se aude nu la cate difuri ai montate..creede-ma am auzit HK pe un seria 3 si nu am fost multumit

 

Depinde ce intelegi tu prin a fi multumit...e normal daca tu vrei sa fie discoteca in masina sa nu iti placa HK. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Nu neaparat disco, vreau sa zic ca, de banii ce dai pe un sistem HK, poti lua system difuzoare 2 componente fata,spate cu crossover( dls, hifonics) Daca Iti place si Putin bass sub si statie, si garantat se va aude Mai bine din toate punctele de vedere
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor! Sunt nou pe forum.

 

A realizat cineva asa ceva pe un e46 sedan? Este posibil deoarece eu nu prea vad cum as putea...

nu e greu de facut problema e sa ai cotiera si gaura de la sacul de sky. iti mai trebuie o incinta acustica, calculata care sa se potriveasca la fix pe bancheta. eu tot timpul umblu cu cotiera lasata si basul cam asa :bash: imi face in cap :)

nu trebuie neaparat sa fie orientat dif-ul spre habitaclu

 

:laugh:

da ar merge,ai iesi la niste mititei la disc si le ai face la astia un concert live

din pacate nu stiu sa cant la chitara :( las' ca stiu ACDC sa cante destul

faza cu amplificatorul e mai mult un experiment...

Edited by calin_AVR
Link to comment
Share on other sites

Nu e rea ideea cu subwoofer-ul pozitionat acolo, dar risti sa-ți loveasca careva membrana..

 

daca faci dragoste pe bancheta din spate e cam nasol intr-adevar

 

Nu trebuie infundata gaura de ski cu subwoofer-ul.. Trebuie sa fie Putin spațiu liber sa vina bass-ul din portbagaj

 

 

depinde de tipul subwoofer-uli si de pozitionare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.