Jump to content

Noul seria 3 coupe


aleXpeed

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
mie nu mi se pare urat, chiar imi place si am coupe din 2001  :)  stopurile parca .....nu prea ma atrag

157482[/snapback]

felicitari pentru alegerea facuta....daca le pui alaturi...nici nu se compara...si parerea asta o au fff. multi fani bmw...dar cum gusturile nu se discuta ...respect fiecare opinie...oricum....incearca sa colezi poze cu cele 2...si la interior...ce era specific bmw...cu consola spre sofer ( bine ca au furat ideea italieni la Alfa Romeo )...nu intotdeauna ce e nou e si mai frumos...si exemple ar fi multe..uita-te la mustang...n-as da un model veci pe unul nou ..never forever... :blink:

Link to comment
Share on other sites

cautam informatii pe net si am gasit un site in S.U.A. care facea lobby pentru demiterea lui chris bangle...pentru design-ul noilor serii bmw....am subscris si eu si am completat o cerere in acest sens...pacat ca n-am pastrat o copie..pe care aveam de gand sa o postez pe forum...dar fiind mai nou aici ..am zis sa nu fac atmosfera...in fine erau numai vreo 13.000 de americani posesori de bmw care il iubeau mult pe acest "distrugator " chris bangle...oricum ai dreptate...asta e parerea mea strict personala...dar m-a luat valul si mi-am adus aminte de cat de mult e iubit tov. bangle...am sa caut site-ul ca am luat niste poze de acolo...si am sa-ti trimit link-ul asa..pentru informare corecta... :blink:
Link to comment
Share on other sites

Uite de unde:

http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?STOPCB

 

13816 oameni (inclusiv eu)  sunt destui pentru a se incadra la categoria "asta e parerea multor fani Bmw." ?

157500[/snapback]

multumesc sorinn...ma bucur ca am un martor...ca dovada ca n-am mintit in privinta numarului de "admiratori"...dar omul are dreptate plecasem de la o parere personala...

Link to comment
Share on other sites

Era vorba de Chris Bangle nu de seria 3 coupe, si da, asta demonstreaza multe.

 

Mai arata-mi o petitie asemanatoare, pentru BMW-urile mai vechi, sau pentru Mercedes, sau pentru Audi.

157510[/snapback]

 

pai nu discutam despre Chris Bangle.Discutam despre noul seria 3 coupe. Karatemaster a zis "felicitari pentru alegerea facuta....daca le pui alaturi...nici nu se compara...si parerea asta o au fff. multi fani bmw" ..eu am intrebat ca de ce nu se compara cu vechiul seria 3 ? unde zic atatia fani ca nu se compara ? si voi mi-ati dat petitia aia cu concedierea lui Chris Bangle.Poate sunt mai greu de cap.Dar ma refeream la seria 3 coupe nu la Bangle.

Link to comment
Share on other sites

ok....ideea este ca sub conducerea acestui domn designer...s-au modificat radical anumite linii caracteristice ale modelelor bmw...si este vorba de toate seriile bmw...deci vinovat direct si de modificarea seriei 3 coupe in speta...rezulta ca daca nu a scos ceva mai bun ..inseamna ca e mai urat decat cel vechi...toata lumea se asteapta de la noutati sa fie din toate pct. de vedere estetic un progres fata de seria veche...( normal nu ...)...ma refer numai la estetica pentru ca de asta vb.... am spus ca noile tehnologii nu intra in discutie....si inainte de a pune punct dizertatiei ca n-are sens pana la urma este o chestie de gusturi....vreau sa fac o marturisire...la momentul actual am facut ceva eforturi sa-mi iau aceasta masina care este visul meu..dar in acelasi timp nu-mi puteam permite o masina bmw noua nici acum nici peste 10 ani....asa ca m-am gandit ca daca nu-mi luam acum acest model ...peste 10 ani cand mi-as fi luat un seria 3 vechi de vreo 5 ani insemna sa-mi iau seria asta care a aparut acum si care personal nu-mi place...deci concluzie...ACUM ORI NICIODATA !!! Edited by karatemaster
Link to comment
Share on other sites

Ce e atat de greu de priceput ?! Noua serie 3 coupe = Chris Bangle. Vechea serie 3 coupe = NU CB. Dar evident ca atunci cand nu vrei sa vezi un lucru, vei gasi milioane de argumente ca nu e asa.

 

Inca de cand a aparut seria 7 si E60 am tot zis ca ma voi obisnui cu noile BMW-uri, dar inca nu am reusit. Si sunt multi ca mine. Dar nu are mare importanta, poate ca au aparut mai multi care iubesc noul stil BMW decat cei care nu il suporta. Ne spunem si noi ofurile :blink:

 

pai nu discutam despre Chris Bangle.Discutam despre noul seria 3 coupe. Karatemaster a zis "felicitari pentru alegerea facuta....daca le pui alaturi...nici nu se compara...si parerea asta o au fff. multi fani bmw" ..eu am intrebat ca de ce nu se compara cu vechiul seria 3 ? unde zic atatia fani ca nu se compara ? si voi mi-ati dat petitia aia cu concedierea lui Chris Bangle.Poate sunt mai greu de cap.Dar ma refeream la seria 3 coupe nu la Bangle.

157514[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

mie unul, din toate seriile BMW care au primit noul design, pot spune ca toate sunt absolut reusite, seria 7, seria 6, seria 5, seria 1 si noul seria 3 coupe. Dar berlina, mai bine faci un tuning la stopurile pe spate. Acum ma intreb, daca sunt asa moderne la exterior, ex. seria 5, cum va arata viitorul model daca acesta este cu "10 ani in viitor" cum au zis cei de la 5 Gear. Noul 5 e superb dar viitorul model cum va fi?? sau noul seria 6 care arata extraordinar, cum va fi in viitor?? cred totusi ca cei de la BMW au exagerat cu designul cam devreme dar sa nu uitam ca ei tin un model in fabricatie vreo 6 ani pe putin daca nu ma insel. NOUL SERIA 3 E FRUMOS. Parerea mea :blink: :) :)

post-2361-1164574247_thumb.jpg

post-2361-1164574290_thumb.jpg

post-2361-1164574362_thumb.jpg

post-2361-1164574423_thumb.jpg

post-2361-1164574652_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.