Jump to content

[e60][SOUND QUALITY audio][cine a mai facut]


flo_sb

Recommended Posts

Pai nu stiu.... baietii astia din America prea il lauda: http://www.diymobileaudio.com/forum/bikinpunks-product-review-forum/83066-jbls-ms-8-a.html

 

Unii spun ca n-au reusit nici dupa 6 luni de reglaje la Bit-uri sa egaleze sunetul MS8-ului.

 

Despre DSP-urile de la Alpine am citit o gramada de review-uri proaste.

Link to comment
Share on other sites

Pai nu stiu.... baietii astia din America prea il lauda: http://www.diymobileaudio.com/forum/bikinpunks-product-review-forum/83066-jbls-ms-8-a.html

 

Unii spun ca n-au reusit nici dupa 6 luni de reglaje la Bit-uri sa egaleze sunetul MS8-ului.

 

Despre DSP-urile de la Alpine am citit o gramada de review-uri proaste.

 

pai asa este e greu sa reglezi manual... uite cineva care a pus un alpine ca al meu in locu JBL <_<

 

E careva de aici interesat de un sistem Individual Audio complet pt E90 ?

 

dai cu el la vanzari ...

Link to comment
Share on other sites

Ti-am dat pm. Postez si aici daca mai e cineva interesat, o sa deschid anunt cam intr-o saptamana.

 

Sistemul este complet, format din 13 boxe si amplificator. Provine de pe un E90 LCI din 2011, deci nu a fost prea mult folosit. Pretul este de 1300euro, si sunt incluse si ramele pentru tweetere din usile fata. Pretul este la jumate fata de cat ar costa el nou, si mai tre cumparat doar plasticul din bord.

 

Este format din:

 

1 x coaxial in bord

2 x boxe + 2 x tweetere + 2 x crossover in fata + 2 x rame usi pt tweeter

2 x subwoofere sub scaun

2 x coaxial usile spate

2 x boxe + 2 x tweeter pt luneta

1 x amplificator + suport amplificator

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
am citit cateva posturi de pe diferite pagini ... ma intereseaza si pe mine un upgrade ... am sistem standard pe e60 lci , ce imbunatatiri pot sa ii fac ca sa se auda mai bine si sa merg pe linia originala ... maxim un amplificator in portbagaj undeva ascuns ... multumesc si scuze daca s-a mai zis dar nu am avut atata rabdare sa citesc 16 pagini Edited by MateiBarbu
Link to comment
Share on other sites

Pai ca sa fie treaba calumea iti tre si un procesor de sunet, deoarece sunetul care-l trimite unitatea, e high, ar mai fi si varianta cu un filtru de low-high si dupa un amplificator si schimbat boxele masinii + wooferele de sub scaun.

 

vezi ca e si retrofitul cu kitul alpine care e vreo 15mil si iti da tweetere, schimba si boxele pe fata cu unele de Logic 7 si amplificatorul alpine.

Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

In legatura cu muzica in e60,citisem pe un forum din alta tara ca subwoofer-ul + amplificatorul,ar arde diodele la alternator si ar strica senzorul IBS,stiti ceva in legatura cu asta?.

 

Povesti. Nu are legatura una cu alta.

 

Diodele de la alternator sunt dimensionate astfel incat la o functionare normala sa nu se defecteze. Idem IBS-ul.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare mie sau se aude ceva mai bine dupa ce faci update la soft? Cel putin asta e impresia mea: dupa ce am facut o resoftare, pe langa cateva chestii noi prin idrive, s-a imbunatatit si sunetul un pic, in sensul ca acum are mult bass la volum redus. A mai facut cineva chestia asta, sa poata confirma?

E vorba de un e60 lci, sistem de sunet standard.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.