Jump to content

Cel mai banal/demodat model BMW la ora actuala!


Catalin BMW

Care este cel mai banal model BMW in ziua de azi?  

647 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu cred ca topicul asta ar trebui inchis.

Un astfel de topic nu isi are locul pe un forum al pasionatilor BMW.

Pt mine a spune ca: modelul x de la BMW = banal ... e o mare jignire adusa marcii.

Mda SML,pai sa-l inchida odata,ce naiba...ca doar ABSOLUT toata lumea de pe globul asta ce detine cate un BMW,moare cu el de gat pana la adanci batraneti,nu-i asa? Tu si daca ai avea 80 de ani ai face drifturi si fel de fel de nebunii cu un BMW,ca doar de...suntem infocati dupa marca asta,si vom muri cu ea in suflet.

E chiar atat de ciudat -in opinia ta- ca o masina fie ea chiar si bmw,la un moment dat sa ti se para banala? chiar crezi ca nimeni de pe lumea asta -fan infocat fiind- nu s-a plictisit de un model din marca preferata?

Link to comment
Share on other sites

Catalin, nu in sensul asta e discutia.

Unora nici macar nu le place BMW dar e aiurea pentru mine ca BMW-ist sa spun ca modelul cutare mi se pare naspa.

 

Gandeste-te ca modelul care-l am in prezent, a ajuns asa datorita unui istoric, unei istorii a marcii. Daca imi ofera satisfactie si imi starneste admiratie trebuie sa respect trecutul marcii. Cam in sensul asta merg lucrurile.

 

Isetta e simpatica si haioasa si numai BMW nu poti sa zici ca e dar chiar si cu fateta aia a ei haioasa, merita sa stea la BMW Welt alaturi de ultimele modele de BMW.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare mie sau titlul topicului are o problema?

 

Sincer sa fiu cred ca nu masina BMW, oricare ar fi ea are o problema si devine dezagreabila ci privitorul ei. Fara misto.

 

Am vazut in Germania un Z3 negru de am zis ca nu-i adevarat... si cand te gandesti ca la un moment dat am considerat masina aia ca fiind urata... asadar, masinile BMW sunt in regula, noi avem o problema.

 

Bineinteles ca nu am votat. Mi se pare sacrilegiu ca eu, un biet muritor, sa-mi dau cu bifa pe un model care la vremea lui, unele si acum, a facut legenda.

D-rive,nu stiu daca chiar titlul topicului are o problema,cu am mai spus si altor colegi care nu prea sunt deacord cu acest topic(oare de ce? :o ),oare chiar suntem obligati sa ne placa si sa acceptam orice model de bmw,nu ti s-a intamplat niciodata(si altora) sa vezi un model de bmw mai nou sau mai vecchi si sa ai o oarecare indiferenta fata de el,sau la toate pe care le-ai vazut ai spus "OAAAUUU!!!"?

Link to comment
Share on other sites

este bine sa ne pastram obiectivismul chiar daca vorbim de marca preferata

 

nu mi se pare nici un sacrilegiu sa afirmi ca un anumit model iti displace

 

pana la urma este o optiune personala care tine de gusturi

 

deranjant este ca fiecare incearca sa si scoata propriul model in evidenta,asta cu riscul de a jigni pe ceilalti care nu sunt de acord

 

mi se pare o chestie puerila,de parca putem schimba conceptia cuiva printr o polemica din asta fara sens

Link to comment
Share on other sites

Nu mi s-a intamplat ca vreun model BMW sa-mi fie dezagreabil sau sa nu-mi placa. Bineinteles intr-o mai mica sau mai mare masura.

Eu inteleg ce vrei tu sa spui numai ca titlul e nefericit ales. E mult prea... nu stiu cum sa spun, aiurea sa zicem :)

 

Modele BMW care nu ne mai fac sa exclamam oaaaaau.

 

E mai bun asta? :p

 

 

Ca sa inlatur orice dubiu, spun cu maxima sinceritate, mie imi plac si mi-ar placea sa am, oricare dintre modelele enumerate in poll.

Si nu doar atat. Nu stiu sa fi fost vreodata un BMW care sa ma faca sa zic: NASPA.

Eventual vreun tiunink nefericit dar masinile originale, sunt ok toate.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Am spus la inceputul topicului si vreau sa inteleaga toata lumea,deci nu implicam uratenia la o masina,ca astfel acest topic s-ar bate cu celalalt intitulat "Cel mai urat model BMW",ori nu vreau asa ceva; Ideea e ca un model fie el mai nou sau mai vechi,sa fie placut ochiului,dar sa nu fii atras prea mult de el in comparatie cu altul/altele pt simplul fapt ca ti se pare mai banal,asta vreau sa se faca inteles.

Mai e si faza cu demodatul,da,sunt modele(dupa parerea mea) care nu mai sunt de actualitate,si nu neaparat sa fie f vechi (gen anii '80),pur si simplu lumea se satura de ele si cauta altceva,poate din aceeasi marca,poate nu.

D-rive,citeste comm-ul meu de pe pagina 3 sa vezi cum se poarta prin orasul tau vecin numit braila,si crede-ma,inca se mai poarta asa ceva. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Mda SML,pai sa-l inchida odata,ce naiba...ca doar ABSOLUT toata lumea de pe globul asta ce detine cate un BMW,moare cu el de gat pana la adanci batraneti,nu-i asa? Tu si daca ai avea 80 de ani ai face drifturi si fel de fel de nebunii cu un BMW,ca doar de...suntem infocati dupa marca asta,si vom muri cu ea in suflet.

E chiar atat de ciudat -in opinia ta- ca o masina fie ea chiar si bmw,la un moment dat sa ti se para banala? chiar crezi ca nimeni de pe lumea asta -fan infocat fiind- nu s-a plictisit de un model din marca preferata?

 

Mie unul nici un model de la BMW nu mi se pare banal

si de aceea nu vad rostul acestui topic. Ce va fi la 80 de ani ... sa ajung pana acolo.

Eventul ... poate sa mai dea nastere unor certuri.

Edited by SML
Link to comment
Share on other sites

este bine sa ne pastram obiectivismul chiar daca vorbim de marca preferata

 

nu mi se pare nici un sacrilegiu sa afirmi ca un anumit model iti displace

 

pana la urma este o optiune personala care tine de gusturi

 

deranjant este ca fiecare incearca sa si scoata propriul model in evidenta,asta cu riscul de a jigni pe ceilalti care nu sunt de acord

 

mi se pare o chestie puerila,de parca putem schimba conceptia cuiva printr o polemica din asta fara sens

Sly,ai perfecta dreptate,asta incerc sa spun si eu,insa lumea nu prea intelege anumite aspecte.

 

Ok,iubim aceasta marca,ne place,de aceea s-au creat si aceste forumuri,sa discutam,sa invatam,sa ne mandrim cu ce avem,etc,dar haideti sa incercam sa ne dam jos ochelarii de cal. Sau daca e verde,haideti sa accepam adevarul si sa recunoastem ca e verde,nu s-o tinem intr-una ca e rosie,cand ea defapt e verde. :hairy:

 

Mie unul nici un model de la BMW nu mi se pare banal

si de aceea nu vad rostul acestui topic. Ce va fi la 80 de ani ... sa ajung pana acolo.

Eventul ... poate sa mai dea nastere unor certuri.

SML,de ce crezi ca un topic creaza certuri? chiar trebuie neaparat sa ne certam cand cineva deschide un topic? crezi ca e bine asa ceva?poate unora le place,mie insa nu,si de aceea am deschis acest topic ca fiecare sa-si spuna opinia si punctul de vedere,NU sa ne certam...nu crezi ca e mai placut asa?

Link to comment
Share on other sites

Am spus la inceputul topicului si vreau sa inteleaga toata lumea,deci nu implicam uratenia la o masina,ca astfel acest topic s-ar bate cu celalalt intitulat "Cel mai urat model BMW",ori nu vreau asa ceva; Ideea e ca un model fie el mai nou sau mai vechi,sa fie placut ochiului,dar sa nu fii atras prea mult de el in comparatie cu altul/altele pt simplul fapt ca ti se pare mai banal,asta vreau sa se faca inteles.

Mai e si faza cu demodatul,da,sunt modele(dupa parerea mea) care nu mai sunt de actualitate,si nu neaparat sa fie f vechi (gen anii '80),pur si simplu lumea se satura de ele si cauta altceva,poate din aceeasi marca,poate nu.

D-rive,citeste comm-ul meu de pe pagina 3 sa vezi cum se poarta prin orasul tau vecin numit braila,si crede-ma,inca se mai poarta asa ceva. :drinks:

 

 

banal ... poate deveni un "obiect" cu care te-ai obisnuit?

Link to comment
Share on other sites

banal ... poate deveni un "obiect" cu care te-ai obisnuit?

Din punctul meu de vedre,daca trece o perioada mai indelungata de timp,da!...poate deveni banal. Ajung la un moment dat sa spun "m-am saturat de asta,nu-l mai vreau,as vrea altceva.".

Link to comment
Share on other sites

In titlu am citit cuvantul demodat.Eu cred ca despre e46 se poate spune orice numai ca este demodat NU.Este una dintre cele mai apreciate masini atat din punct de vedere al esteticii cat si al fiabilitatii.Este o masina foarte populara si extrem de iubita de majoritatea oamenilor.

Cred ca ceea ce a scris THX-1 pe prima pagina a topicului este total deplasat si fara sa fie gandit(probabil i-a dat drumul pur si simplu),insa fiecare are dreptul la opinie.

 

Eu cred ca tu nu ai inteles ce-am scris eu.Nu am zis ca E46 ca model este un cazan! O fi fost o masina reusita pt vremea ei(cu toate ca la fiabilitate n-a prea excelat) insa momentan este depasita in comparatie cu modelele noi. E suficient sa arunci o privire pe strazi,prin parcari,oriunde vezi E46,este cel mai raspandit model de bmw si cel mai accesibil la pret.E36 deja au cam disparut,majoritatea au ajuns la fier vechi.Atata timp cat toata lumea are E46 mi se pare un model banal,comun,plictisitor....la fel cum o sa fie si e90 peste cativa ani si tot asa.Daca mergi in Dubai probabil ca S-klasse va fi cel mai banal model...

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca tu nu ai inteles ce-am scris eu.Nu am zis ca E46 ca model este un cazan! O fi fost o masina reusita pt vremea ei(cu toate ca la fiabilitate n-a prea excelat) insa momentan este depasita in comparatie cu modelele noi. E suficient sa arunci o privire pe strazi,prin parcari,oriunde vezi E46,este cel mai raspandit model de bmw si cel mai accesibil la pret.E36 deja au cam disparut,majoritatea au ajuns la fier vechi.Atata timp cat toata lumea are E46 mi se pare un model banal,comun,plictisitor....la fel cum o sa fie si e90 peste cativa ani si tot asa.Daca mergi in Dubai probabil ca S-klasse va fi cel mai banal model...

THX-1,ai pus punctul pe "i",cam la asa ceva m-am referit atunci cand am deschis topicul,insa unii nu vor sa accepte ca anumite modele chiar sunt "depasite".

Link to comment
Share on other sites

Ne este foarte usor sa ne exprimam in cuvinte!Acum daca am sta sa enumeram toate seriile de la Bmw ne-ar trebui timp si spatiu.Orice tip de masina daca-i dam birjareala si scirtiituri de rotite si nu bagam bani in ele ajung ceace spunea cineva mai sus "cazane".Dupa parerea mea Bmw-ul nu poate fi comparat cu nici o masina,asa ca nu vad banalitati la aceste masini,daca vb de Dacia de Tata,Wartburg...samd se gaseau destule banalitati!
Link to comment
Share on other sites

Ne este foarte usor sa ne exprimam in cuvinte!Acum daca am sta sa enumeram toate seriile de la Bmw ne-ar trebui timp si spatiu.Orice tip de masina daca-i dam birjareala si scirtiituri de rotite si nu bagam bani in ele ajung ceace spunea cineva mai sus "cazane".Dupa parerea mea Bmw-ul nu poate fi comparat cu nici o masina,asa ca nu vad banalitati la aceste masini,daca vb de Dacia de Tata,Wartburg...samd se gaseau destule banalitati!

Cum adica nu poate fi comparat cu nici-o masina?! :wacko: sunt chiar unice in lume bmw-urile astea? :blink: :pinch:

Link to comment
Share on other sites

Ne este foarte usor sa ne exprimam in cuvinte!Acum daca am sta sa enumeram toate seriile de la Bmw ne-ar trebui timp si spatiu.Orice tip de masina daca-i dam birjareala si scirtiituri de rotite si nu bagam bani in ele ajung ceace spunea cineva mai sus "cazane".Dupa parerea mea Bmw-ul nu poate fi comparat cu nici o masina,asa ca nu vad banalitati la aceste masini,daca vb de Dacia de Tata,Wartburg...samd se gaseau destule banalitati!

+1

Good point :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

e46 si e36 sunt peste tot. sunt banale, dar banale intre bmw-uri :D

 

 

Foarte bine zis,doar ca unii care au postat pe aici confundau bmw-urile cu toate marcile...defapt era vorba despre BANALITATEA dintre modelele BMW nu altceva,ca pe mn nu ma intereseaza alta marca. Daca as fi pe un forum de automobile de tot felul as mai fi zis,insa acesta e un forum dedicat BMW-urilor, si m-am referit la banalitatea dintre modelele acestei marci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.