Jump to content

ACCIDENT DOROBANTI


ALEX L

Recommended Posts

Mda , inca un motiv pentru care nu prea agreez masinile foarte mici in oras.

 

 

pai si unde sa mearga cu ele daca nu in oras (in principiu sun facute pt oras), pe autostrada cred ca este foarte periculor, mai ales cand depaseste/este depasit de un tir......

Link to comment
Share on other sites

Desteptii de la descarcerare au taiat matiz`ul si acum e dauna totala!:))

matiz, spark nu conteaza. putea sa aibe si ultimul tip de mercedes, avion sau bentley, daca soferul/soferita este prins in fiare (si ma indoiesc ca sparkul a rezistat bine la impact), cei de la descarcerare au raspunderea sa scoata soferul cat mai intreg, nu conteaza pt. ei tabla.

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca are legatura cu vreo situatie anume,ci mai mult cu siguranta pasiva a masinii , ranforsarile , metalul greutatea in plus pe care o masina mica nu prea are de unde sa le aiba

 

Tocmai ce am venit de afara, am fost pus de vreo 3 ori in aceeasi situatie de a ocoli desteptii care nu se pot asigura din buza intersectiei , nu ei trebuie sa intre cu masina pe toata banda 1.

Link to comment
Share on other sites

Smartul la prima vedere este sigur, dar in realitate nu este deloc asa.

 

O masina pe langa faptul ca trebuie sa asigure incinta cabinei intreaga,mai trebuie sa absoarba un soc cat mai gradat si controlat.

 

Ei bine pentru absorbirea acestor socuri sunt necesare niste "zone de deformare" pe care smartul nu le are, de asta s-a si recurs la roll-bar,oricum tot mai eficient decat un spark.

 

Exista poisibilitatea ca organele interne sa nu reziste in cazul unui impact puternic la 100 km/h cum este prezentat acolo.

Am vazut accidente la 60 la ora la 100 este deja carnagiu,mai imaginam si scenariul fara centura si deja sentinta este data.

Link to comment
Share on other sites

si eu care ma gandeam sa iau un smart pt sotia...hhmmmm cred ca ma mai gandesc !!!!!!!

 

Dupa o cearta buna cu sotia :argue: si eu aveam asa ganduri. :devil2: " ii iau un smart sau un matiz sau un ford Ka " . Apoi ne impacam :friends: si gandurile treceau la ceva mai sigur :db:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Bmw-ul era in drift in directia de mers spre A.S.E iar Shark-ul venea dinspre A.S.E .Bmw-ul a pierdut controlul intrand in Shark .Totul sa intamplat foarte repede si repede au venit la fata locului si politia si smurd-ul deoarece accidentul a avut loc exact in poarta Ambasadei Turciei :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.