Jump to content

Intrebare cumparare BMW 540i


banateanul

  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Aha, aveti idee cat casta sa schimbi de pe dreapta pe stanga directia si comenzile ?

Nu-i vorba de cat costa, nervii trebuie sa-i ai tari si sa dai de oameni priceputi.Eu am facut ceva similar,adica decat instalatia electrica am inversat-o si am pus-o pe masina mea. Sincer a doua oara nu o mai fac nici daca e degeaba. Stau fara masina de 3 luni. Cauta-ti masina potrivita de la bun inceput daca ai banii la ,,bracinar". Nu te mai gandi la combinatii si modificari ca nu se merita. Vis-a-vis de E65 ti-am scris mai in spate,mai ales cu motor V.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Deja topicul deviaza.. Banatene mĂŁcar ai ajuns la o concluzie ?

 

Am ajuns oarecum la o concluzie : exista un balans intre caii putere, vechimea masinii, consum combustibil si volan pe dreapta/stanga. Adevarul e ca astea din Anglia/Irlanda de capacitate cilindrica mare is al naibii de bune oportunitatzi...

Singurul bai ii ca nu stiu daca pot gasi un AutoService serios care sa faca o treaba cum trebuie si sa nu imi ma jupoaie de bani

ca daca vin cu un Seria 7 la ei ... in mod sigur o sa creada ca is plin de euro...

Si nici ca am suma asta disponibila 6500 Euro+ 500 Inregistrarea la Bulgari + piesele de la mana a doua ( eventual un E65 accidentat de la care sa ii scot directia si bordul ) m-am uitat de curiozitate pe www.mobile.de si am gasit doar 2 cu 6900 de Euro cu volanul pe partea stanga deci ar fi numai bune... treaba ii ca daca cer imprumut de la varumeu de inca 3000 de Euro si ma vede ca mi-am tras un BMWeu seria 7 o sa ma invidieze si o sa imi zica ca "Mi-am luat masina pe banii lui" ... si parca vad ca o sa vrea banii inapoi imediat :angry2:

Trebe sa ma gandesc bine ce fac, ca totusi nu imi permit sa arunc cu banutzul greu muncit in praf de rigips ... aiurea la golanii astia de la AutoServiceuri

Link to comment
Share on other sites

Decat sa stai la ironii din astea, mai bine incurajezi omul daca poti. Ca-si ia, ca nu-si ia 840i, pana la urma o face pe banii lui, chiar daca motivele nu sunt lesne de inteles.

 

Nu e nici o ironie, e foarte inconstient de ce inseamna costuri de intretinere la o astfel de masina..se imprumuta 3000e ca sa o cumpere, cand o problema mai serioasa la seria 7 poate costa de 2ori mai mult de reparat :thumbsup:

 

@banatean: Cati bani te-ai gandit sa aloci lunar pt masina?

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Buget lunar pt masina colegu? Cat ar fi? :rolleyes:

nu am facut asa un calcul exact, pai combustibilul in jur de 400 de Ron, si altfel briz-brizuri nu imi trebuiesc, eventual doar geamuri de folie inchisa sa nu imi sparga unul masina sa imi fure bormasinile si aparatele de mestecat, taiat faianta etc... de astea nu imi place combi ca se vede inauntru si tot timpu' stai cu frica de hoti

Link to comment
Share on other sites

nu am facut asa un calcul exact, pai combustibilul in jur de 400 de Ron, si altfel briz-brizuri nu imi trebuiesc, eventual doar geamuri de folie inchisa sa nu imi sparga unul masina sa imi fure bormasinile si aparatele de mestecat, taiat faianta etc... de astea nu imi place combi ca se vede inauntru si tot timpu' stai cu frica de hoti

 

400 Ron iti ajung pentru vreo 300-400 km de mers in trafic cu indulgenta cu sugativa.:D

Link to comment
Share on other sites

nu am facut asa un calcul exact, pai combustibilul in jur de 400 de Ron, si altfel briz-brizuri nu imi trebuiesc, eventual doar geamuri de folie inchisa sa nu imi sparga unul masina sa imi fure bormasinile si aparatele de mestecat, taiat faianta etc... de astea nu imi place combi ca se vede inauntru si tot timpu' stai cu frica de hoti

 

Fara suparare, dar 400ron pe luna sunt bani de abonament la RATB + taxi din cand in cand.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

400 de roni benzina pe o luna pentru un 540i folosit zilnic?

 

cand o sa vezi cate este un filtru cu carbon activ, niscaiva placute, senzori pentru diferite angrenaje ale masinii, ulei, antigel, zeama de parbriz, stergatoarele imbatranite, lichidul de frana, ulei cutie, cauciucele si multe alte rahaturi care sunt duse sau pe duca.... o sa incerci revanzarea lui.

sanse de revanzare .... minime. sunt genul de masini pe viata!

Link to comment
Share on other sites

Cred ca 1000 RON ar fi suma alocatĂŁ benzinei

 

Nu iti ajunge daca folosesti masina pentru munca si mai ales urban. Eu merg cu ea mai mult in weekend si bag cam de 300-400 euro benzina pe luna la o medie de 1500-2000 km/ luna.

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca iti cumperi bmw ca sa-ti cari bormasinile,mestecatoare si alte trafalete? :hyper:

Si mai vrei si V8? :frantics: Deja cand ai spus ca o vrei ca sa dai bine la client, m-am obosit sa-ti scriu ca sa-ti dau un exemplu concret vis-a-vis de asta din punctul meu de vedere, si cam ce legatura are masina asta cu potentialul tau client.

Acum cand ai spus de scule si alte bormasini deja tind sa cred ca sunt nebun si nu inteleg o noima din ce vrei tu.

Banatene ,eu pentru asa ceva am 2 autoplatforme cu cabine duble si cu schelete pentru carat ferestre,usi,profile,cherestea,panouri stratificate,lemn stratificat,etc, un Vito cu 6 locuri, Un Sprinter cu 3 locuri, Un Chrysler Voyager cu 8 locuri pentru deplasri la montaje(muncitori) si in functie de nevoi am carat si betoniere,si schele,bormasini si toti dracii de pe pamant. In e65-ul ala si in actualul meu E39 decat servieta ,laptopul si ruleta am pus(bineinteles nevasta si copilul). Si cu asta am incheiat, nu-ti mai scriu, ca scriu degeaba! Bafta!

Link to comment
Share on other sites

daca si lasa omul numele firmei si programul de functionare,un nr de tel ceva,miroase a reclama gratuita ca altfel nu mi explic :twitch:

 

il ia toata lumea in balon si reactii 0...ceva nu se leaga

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.