Jump to content

Iluminare Interior Seria 5


TopasBlau

Recommended Posts

Avand in vedere noile trend-uri cu iluminarea pe interior cum e Ambient Light sau iluminarea la picioare m-am gandit ca ar fi o idee buna sa va intreb si pe voi daca at facut vreo modificare.

 

Eu am un e39 si am comandat de pe internet kitul de manere interior iluminate, voi avea in proiect o modificare de genul.

 

Voi? Ati modificat ceva? Vreti sa faceti ceva de genul? Daca da as vrea sa lasati si cate o poza poate imi dati idei noi. Voi pune si eu poze cand voi incerca ceva

 

poze de referinta:

http://img820.imageshack.us/img820/6466/pict0370o.th.jpg

 

http://img3.imageshack.us/img3/788/pict0373d.th.jpg

 

http://img832.imageshack.us/img832/8153/dscn0992copy.th.jpg

Edited by TopasBlau
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Nu inteleg dc vreti sa transformati un seria 5 classic intr-un super sofisticat si iluminat Audi A6 ? :no: . Daca vrei pom de craciun cumparati un lexux sau infinity sau dece nu un audi :laugh: ca numa alea sunt super impodobite cu zeci de luminite chiar si unde nu trebe
Link to comment
Share on other sites

super impodobite cu zeci de luminite chiar si unde nu trebe

 

Ma doar asa pt informatia ta la baiamare , au luminite exact unde trebuie . Eventual sa vada fata si unde sa puna mana :thumbsup: Sa nu mearga pe pipaite . Ma intreb totusi pt ce exista schimbator iluminat la seria 3 , trebuie sa aiba o utilitate :Devil:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Credema ca asa cum poti deschide usa la o dacie din 87 si poti schimba si viteza si mai poti face multe FARA sa fie iluminata nuca de la schimbator sau manerul de la usa ;) . Nu te da arogant aici ca pe degeaba te dai , sau ma rog daca pe tine tea facut mamica pe scaun incalzit din piele atunci schimbam placa :hyper:
Link to comment
Share on other sites

Credema ca asa cum poti deschide usa la o dacie din 87 si poti schimba si viteza si mai poti face multe FARA sa fie iluminata nuca de la schimbator sau manerul de la usa ;)

 

si poti sa mergi si fara ac si fara geamuri electrice si poti sa-ti tii si popoul in scaun fara burete ,de fapt poti pune un taburet de bucatarie daca tot vorbim de dacii din 87 . Si cate mai poti face cand esti inteligent . Mai continuam ? :thumbsup:

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Inseamna ca nu esti la curent cu noile serii 3 si 5 care au si manere iluminate si lumina ambientala :)

si e si originala iluminarea manerelor pe e39 si pe e38

deci nu e super iluminat si complicat audi e BMW

 

pe langa ca nu mi-ar strica sa am putina lumina de "ambient" si pe usi care sunt cam intunecate din punctul meu de vedere

Link to comment
Share on other sites

Ca isi au utilitate sau nu e alta poveste! Forumul e o sursa de informare si nu inteleg de ce sariti in sus astia care nu va place! Nici eu nu o sa ma apuc sa imi demontez masina ca sa imi pun lumini ambientale dar ma bucur ca exista informatia referitoare la manevra asta!

Deci daca vrei sa faci chestia asta te documentezi(aici pe forum) si o faci, posturile in care un nea caisa isi manifesta dezgustul ocupa doar spatiu si mai pierzi si secunde citind ineptiile unuia care vrea sa-si spuna pct de vedere cu orice pretz.(f ieftin pretul in cazul de fata) !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.