Jump to content

Cum imi pot da seama


cocosila

Recommended Posts

concluzie gresita! teoretic da, practica ne omoara..............

 

in 2000-2001 s au facut e39 combinate , prefacelift-facelift! mare atentie! trebuie sa urmaresti mai multe elemente mai ales la masinile 2001. ca sa poti fi sigur 100% ca e facelift ( desi are stopuri facelift, faruri facelift) trebuie neaparat sa observi volanul ( ma exact airbag ul). daca si volanul are airbag dual stage atunci e 100% facelift, daca are volan single stage, atunci e din perioada aia in care au fost facute e39 combinate si aia nu e facelift 100% ( atat pe parte estetica cat si electrica-electronica)

 

 

PS: se mai pot observa si senzorii de parcare, in cazul in care are. o masina 2001 cu senzori de parcare de prefacelift e clar un e39 din generatia "combinata"

 

 

 

astea sunt observatii pur estetice! dar justificatoare !

 

+ 1 la ce zice domnisoara . Sunt cateva facute din 2000 care deja au motoarele noi , sunt si aici pe forum cateva 525 d si 520 d care sunt nonfacelift . cel mai bine verifici airbagul , daca e dual stage e clar ca e facelfit .

Vezi proiectoarele de ceaÞã. Dacã sunt rotunde, e fl.

ĂncĂŁ ceva: la nfl pasagerii din spate primesc doar aer rece din gura de ventilaĂžie de pe consola centralĂŁ.

Edit:

DacĂŁ are navi mk4 (cu dvd), e fl.

Lasa proiectoarele ca bara se schimba usor la fel si restul exteriorului ( vezi masina lui ciupanezu , cel mai bun exemplu) ... treba cu aerul la pasagerii din spate e adevarata dar revin la "corcituri" alea din 2000 care nu sunt facelift dar au incalzire si in spate . Chiar eu am luat grilele alea de pe o masina din 2000 !!

 

Ce sunt alea E39 combinate?

Din 09.2000 s-au fabricat facelift.

Alea combinatie sunt cele care au fost fabricate cand s-a facut trecerea de la nonfacelift la facelift .

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Eu mai am unu foarte mare :frantics:

 

http://www.autovit.ro/bmw-520-C19440966.html

 

Volanul ala nu exista pe facelift ... e single stage 100% !

 

 

Ori e corcitura ori e facuta din bucati !! Oricum pachetul M e replica .. se vede de la o posta plu ca masina arata pregatita de vanzare ...

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

La banii aia merita masina daca e ok tehnic , are si optiuni destule , nu stai intr-un volan acuma.

 

 

masina e cheala! poate nu stii tu ce e ala e39 cu optiuni..............un sfert din dotarile trecute acolo sunt fabulatii iar restul sunt dotari standard pentru e39........

Edited by Touring Girl
Link to comment
Share on other sites

masina e cheala! poate nu stii tu ce e ala e39 cu optiuni..............un sfert din dotarile trecute acolo sunt fabulatii iar restul sunt dotari standard pentru e39........

Stiu foarte bine , dar pentru un 520d are optiuni , 520d venea standard cu putine chestii.

 

Ba stai intr'un volan ... defapt dai cu capu in el daca nu sare airbag ul :rolleyes:

Nu stiu cate airbag-uri mai sar la o masina de peste 10 ani , dar cine stie..

Link to comment
Share on other sites

Stiu foarte bine , dar pentru un 520d are optiuni , 520d venea standard cu putine chestii.

 

 

Nu stiu cate airbag-uri mai sar la o masina de peste 10 ani , dar cine stie..

 

 

asta e doar parerea ta! un motor mai mic pe o masina nu inseamna si dotari mai putine. daca iau la bani marunti toate e39 530d , cel putin jumatate au minimul de dotari ( putin peste standard), deci un motor mai mic nu justifica o masina mai putin dotata!

 

nu cred ca e o regula : masina cu motor mai mic - > automat dotari putine. Doar masini ca 535i , 540i sau M5 nu le gasesti chele pentru ca ele au multe dotari de top ca standard pe cand poti sa vezi si 530d cu AC, scaune textil, etc.

 

 

legendele astea, bmw cu motor mai mic automat e mai slaba ca si dotari sunt nascocite doar de imaginatia ( si probabil invidia) unora si nu au legatura cu realitatea

Link to comment
Share on other sites

E regula generala asta , motoarele mai mari vin cu echipare standard mai generoasa.Ca poti sa pui foarte multe extra este adevarat , dar cine isi mai ia 520d sa dea 60- 70.000 euro , cand la banii aia de incadrezi la alte motorizari.
Link to comment
Share on other sites

asa e, ca tine. toate e39 care sunt acum din tara au fost cumparate din Romania si romanul cand si a luat e39, normal ca a mers pe ideea spusa de tine. de ce sa mi iau e39 520d si sa i pun multe dotari cand in banii aia ma incadrez sa mi iau 530i ca ala vine cu multe dotari ca standard....... de aia vezi mai rar un 520d cu datari multe, ca deh, padure fara uscaturi nu e si s a mai gasit cate unu tacanit sa si ia el 520d cu multe dotari, ce fraier, cand de banii aia isi lua lejer un 525i sau 530i care venea poate cu suspensie sport, un m pack, scaune electrice, navi si alte nebunii.....
Link to comment
Share on other sites

Am eu un 525 d M pachet interior-exterior oiginal nu cacaturile elea puse. Ma gandeam sa o vand daca e cineva interesat.

Masina este automata,fabricatie 2001.09. Are farurile cu alb nu cu galben.Daca sunteti interesati imi puteti da un PM.

Link to comment
Share on other sites

Am eu un 525 d M pachet interior-exterior oiginal nu cacaturile elea puse. Ma gandeam sa o vand daca e cineva interesat.

Masina este automata,fabricatie 2001.09. Are farurile cu alb nu cu galben.Daca sunteti interesati imi puteti da un PM.

 

Da as vrea mai multe detalii despre masina si un pret

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.