Jump to content

BMW M3 CRT


c.sainz

Recommended Posts

E tare rau masina. In Romania nu se cauta asa ceva fiindca arata ca un 318 cu pachet M de 10k de la Boldy. Deci, nu se poate epata cu asa ceva, nu se pot impresiona pasaricile etc. fiindca ochiul unui neavizat nu ar banui niciodata ca virgula costa 100k !

 

Nici GT-R-ul nu suceste capete pe strazi,insa vers de 550cp ruper norma,pe 400m sta langa Koenigsegg CCXR si Pagani Zonda Cinque iar pe Tsukuba sau Nordschleife bate orice Lmabo,Ferrari,Audi,Bmw.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea inteleg diferenta asta de pret pentru o serie limitata M3. Nu cred ca e genul de masina care sa valoreze de 5 ori mai mult peste 25ani, asa cum ar fi un ferrari in serie limitata de exemplu. Dar ma rog, suntem pe un forum Bmw, prin urmare M3 CRT e cea mai tare masina ever :rolleyes:.

 

Ca veni vorba de GT-R...intre un CRT si un GT-R ce alegeti? :rolleyes:

Edited by B-490-RZV
Link to comment
Share on other sites

Si mie imi plac bmw-urile mult,am unul si nu este primul dar cum sa nu recunosc ca M3 CTR si GTS sunt mult prea scumpe pt ce ofera,nu am cum sa nu spun ca R8-ul arata fantastic si are perf. de invidiat pe langa orice bmw,sa nu mai zic de GT-R vers de 550cp.

Ca tot a venit vorba de GT-R, nu ii sta nici un Audi in cale, desi e mai ieftin decat R8 5.2. Sunt o gramada de masini cu "pretentii" si pe deasupra mult mai scumpe ce nu stau in fata GT-R-ului pe circui. La fel putem vorbi si in cazul lor, ca sunt mult prea scumpe pentru ce ofera. :thumbsup: Intr-adevar R8 arata foarte bine, mai ales cu noul face-lift, insa sa nu exageram, sunt si BMW-uri frumoase, cu toate ca nu sunt supercar-uri.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea inteleg diferenta asta de pret pentru o serie limitata M3. Nu cred ca e genul de masina care sa valoreze de 5 ori mai mult peste 25ani, asa cum ar fi un ferrari in serie limitata de exemplu. Dar ma rog, suntem pe un forum Bmw, prin urmare M3 CRT e cea mai tare masina ever :rolleyes:.

 

Ca veni vorba de GT-R...intre un CRT si un GT-R ce alegeti? :rolleyes:

Un CRT,negru :D

Link to comment
Share on other sites

@andu,nu mai stiu,probabil 15k euro.

 

Nu stiu cum ai tras concluzia ca dupa 8000rpm audiul isi pierde suflul,nu ai condus o masina mai sus de turatia la care obtine puterea maxima? Corect,sunt clase diferite,insa eventualul cumparator va folosi masina fix in ac scop,nimeni nu isi cumpara CRT ca sa duca nepotii la gradinita.

 

M3 GTS costa cat un Lamborghini,insa este doar un Bmw.

 

 

pai daca la masina ta ai dat 15 mii pe optionale, un m5 nu cred ca il vrei stock nu?

 

lol, tu ai vazut vreodata un grafic dyno?

 

Scuza-ma ca iti zic, dar ce ai scris mai sus suna precum gandurile unui indoctrinat. V10 FSI ala e motor de pe Lamborghini, iar Audi R8 nu cred sa aiba ceva copiat de pe BMW. In plus, arata mai bine decat ORICE BMW. Om fi noi fani ai marcii bavareze, dar e o ipocrizie sa nu recunoastem cand o masina e superioara dpdv al designului si tehnic.

 

Dar pana la Audi R8, cu care de altfel nici nu isi are rost comparatia, BMW M3 are un alt rival, si anume Audi RS5.

 

nu trebuie sa te scuzi, asta e parerea mea, nu vbeam in special de r8, ci de toate masinile lor.

 

rzv, nu frate n-am mers cu un r8, tu ai mers?

Link to comment
Share on other sites

Ca veni vorba de GT-R...intre un CRT si un GT-R ce alegeti? :rolleyes:

 

Cu siguranta gt-r,daca se punea pb m5/6 vs gt-r era discutabil,chiar si daca era vb de m3.

 

Ca tot a venit vorba de GT-R, nu ii sta nici un Audi in cale, desi e mai ieftin decat R8 5.2. Sunt o gramada de masini cu "pretentii" si pe deasupra mult mai scumpe ce nu stau in fata GT-R-ului pe circui. La fel putem vorbi si in cazul lor, ca sunt mult prea scumpe pentru ce ofera. :thumbsup: Intr-adevar R8 arata foarte bine, mai ales cu noul face-lift, insa sa nu exageram, sunt si BMW-uri frumoase, cu toate ca nu sunt supercar-uri.

 

Da corect,insa mai platesti si marca,calitatea,felul in care arata,in fond r8 sta chiar bine atat pe 400m si pe 1000m cat si oe circuit.

 

pai daca la masina ta ai dat 15 mii pe optionale, un m5 nu cred ca il vrei stock nu?

 

lol, tu ai vazut vreodata un grafic dyno?

 

 

Tu ai condus in viata ta o masina ?

 

R8 Gt ajunge la 8700rpm,puterea max o obtine tot la 8000rpm,cu siguranta inginerii au pus la 8700 limitarea doar de forma....ce gandire.

 

Te-ai uitat pe dotarile standard ale unui M5 ? Daca nu vrei nu stiu ce piele fina de 7200e,15k euro sunt suficienti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu prietene n-am condus. tu sigur esti un sofer desavarsit, crezi ca dupa turatia maxima poti sa ii mai dai masinii 2-3 mii de ture.. bine ca s-au inventat automatele pt astia ca voi :frantics: tu crezi ca un v10 de 5,2 litri cu 8700rpm face 560 de cai?

 

dap, m-am uitat la dotarile standard pe un m5. si primele lucruri care le-as pune ar fi nav proffesional, bang&olufsen si drivers package. astea se adauga la pretu standard de 102k de euro. ia zi, unde gasesti tu m5 cu 90 de mii?

Link to comment
Share on other sites

ma balaure tu ce masina ai? ca vad ca r8 e un cacat pentu tine

 

Masina care se conduce doar din grafice.

 

Pe bune,balaurule,tu nu ai observat ca absolut toate masinile mai urca un pic in ture dupa ce obtin puerea maxima,tu de ce crezi ?.....bine ca s-au inventat automatele ,ca sa schimbe tot la rosu din pacate :first:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.