Jump to content

BMW M3 Vs AUDI RS4


alex_55

Recommended Posts

Sunt multe masini care bat M3-ul.Demult 343CP nu mai inseamna ceva.Care vrea liniute sa isi ia un STI si cu 15k investiti bate ORICE pe 400.Dar cum arata M3-ul,cat de echilibrat este cu acest 6 in linie(implicit greutate mica pe fata),comfort,distractie si fiabilitate,nu mai vorbesc de pret nu stiu sincer ce masina le mai ofera.Personal raman fan M3 E46 si sincer nu stiu pe viitor ce masina imi va oferi atatea satisfactii oricat de scumpa ar fi. :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sunt multe masini care bat M3-ul.Demult 343CP nu mai inseamna ceva.Care vrea liniute sa isi ia un STI si cu 15k investiti bate ORICE pe 400.Dar cum arata M3-ul,cat de echilibrat este cu acest 6 in linie(implicit greutate mica pe fata),comfort,distractie si fiabilitate,nu mai vorbesc de pret nu stiu sincer ce masina le mai ofera.Personal raman fan M3 E46 si sincer nu stiu pe viitor ce masina imi va oferi atatea satisfactii oricat de scumpa ar fi. :)

177607[/snapback]

Intaresc afirmatia lui Silviu :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ca sa nu mai deschid un topic, ia vedetzi filmuletzul asta, unde unul cu un M5 si unul cu un RS4 se alearga pe autostrada, intr-un trafic infernal... Nu sunt in toate mintile, aia e clar. Sunt vreo 2 faze in care am zis ca nu mai scapa... :blink:

 

http://www.youtube.com/watch?v=-8UAvf3xX0o

Link to comment
Share on other sites

Mda,la traficul ala de (cenzurat) care era acolo,"pacat" ca a fost prudent si nu a riscat sa faca vre-un accident si sa moara,doar ca sa zicem noi ca nu e fricos....

192761[/snapback]

 

 

atunci sa lase fuga dupa senzational si sa alerge dezbracat cu camera prin traficul de c e n z u r a t .cine stie....poate iese d`un oscar :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
http://www.myvideo.de/watch/874157#forwarding

Video weiterleiten 

Uita-ti-va la asta si nu o sa mai aiba rost o discutie despre care masina e mai buna!!!!

220817[/snapback]

 

 

Noul M3 este exact la cotitura, Audi va avea zile grele :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cat e compresorul si de unde?

Pe mine ma intereseaza foarte mult.......

 

Aa, si uita-te cu atentie la asta:

http://video.google.com/videoplay?docid=-1...=m3%2Brs4&hl=en

149693[/snapback]

ma uit si ma intreb...

orice ciuri buri cum e ala din bmw poate da el cu parerea ce si cum...duta ba in mata de englezoi uleios...

in viata de zi cu zi are mini one...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Stie careva ceva noutati de noul M3 :) ? Si de ce se lasa M3 "calcat in picioare" de un RS4 !?!?Nu pot sa dorm noptile,ma irita lucrul asta... :blink:

257997[/snapback]

se lasa calcat de un rs 4 pt ca atata poate ...m3-iu nu a fost niciodata o masina nervoasa intre super masini..si nici rs4

Link to comment
Share on other sites

Ce te faci sa crezi ca-l calca in picioare?

 

Amandoua motoarele sunt un V8 de 3999 cmc la M3 si 4200 cmc la RS4 si 420 CP ambele, RS4 are avantajul doar la plecare ca este Quattro, iar in mers tractiunea spate isi spune cuvantul.

 

M3

 

TECHNICAL

 

Body: Coupe

Engine: 3999

Fuel: U

Transmission: 6-spd

Power: 420@8300

Torque, lb ft: 295@3900

Driven Wheels: R

 

PERFORMANCE

 

Manual

Top speed: 155 mph

0-62 mph: 4.8 seconds

Fuel consumption: 22.8 mpg (combined cycle)

 

DIMENSIONS

 

Wheelbase: 2761

Length, mm: 4615

Width, mm: 181

Height, mm: 1418

Fuel Tank, litres: 63

Kerb Weight, kg: 1655

Gross Weight, kg: 2080

 

 

RS4

 

Engine

 

Type: V8

Displacement cu in (cc): 254 (4163)

Power bhp (kW) at RPM: 420(323) / 7800

Torque lb-ft (Nm) at RPM: 317(430) / 5500

Redline at RPM: 8250

 

Exterior Dimensions & Weight

 

Length Ä‚ Width Ä‚ Height in: 179.0 Ä‚ 70.8 Ä‚ 55.2

Weight lb (kg): 3637 (1650)

 

Performance

 

Acceleration 0-62 mph s: 4.8

Top Speed mph (km/h): 152 (250)

Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): 14/20 (13.7)

Link to comment
Share on other sites

rs4 nu io da m3-ului numai la plecare. io da si in viraje. datorita tractiuni . singurul loc unde ar putea si bmw-ul sa recupereze ar fi pe drum drept dar datorita faptului ca au cam acelasi motor si performante nu prea poate sa recupereze. oricum tot cu BMW-ul ai cea mai faina distracti si asta numai datorita tractiunii
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.