Jump to content

E46 - another boring ride


plictisit

Recommended Posts

Arata bine masina, romanii se pare ca au ramas la ideile lor preconcepute despre tuning. Tuningul inseamna sa fii original, puteti sa va uitati si pe site-urile din afara ca nu sunt putine masinile care sunt negre cu jante roz, sau albastre cu jante galbene etc.

Si culmea ca le sta chiar bine, ba chiar unde mai pui ca iau si premii la saloane? Masina e ok parerea mea :)

Link to comment
Share on other sites

Jantele prezentate de POIYUT arata mult mai bine parerea mea (poate visniu sau mov nu e culoare sa mearga bine cu negru)

 

Bad-boy look come on ... se preteaza la golf 4 nu la un seria 3 coupe care arata foarte bine farurile (au linii de M3).

Link to comment
Share on other sites

e frumoasa masina, mie imi place, o stiu tot de pe 4tuning, dar inainte de asta o stiu de la Pake, el ti-a pus jantele si ti-a roluit aripile ;), singurul lucru, care de fapt imi place dar nu e prea practic la noi, e faptul ca ai lasat-o prea jos, in rest e ok...a da, si poate bad boy look-ul e un pic prea mult. Bafta! :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

@ marian3815: cum spui tu ..

@ calinbmw2000: mersi, inca nu mi s-a luat de culoare, inca imi place super mult, si de motor .. mai e pana acolo :)

@ dj_rzn : tnx, dar jantele nu sunt roz .. au o tenta in poze, cine a vazut masina live cred ca poate confirma ca nu se vad in nici un caz roz ..

@ BeRnEk: multi zic ca bad boy-ul e doar de bmw, tu ca e doar de golf, e de orice masina pe care vrei sa faci, daca vrei ..

@ POIUYT: ca asa am considerat pe moment, am vrut sa incerc si asta, sa stiu ca am facut eu, si sa am "experienta" ca stiu cum e, sa zic pe viitor, ba aia am facut, d-aia am avut, sunt satul de d-astea .. sa imi permit sa zic asa ceva, nu sa zic si eu sa nu fi facut nimic

@ mik15: mersi, la pake mi-am montat suspensia si am roluit aripile, si cam atat. intradevar e mai complicat fiind lasata, dar asta am vrut, si cu bad boy-ul am mai zis, nu mai sunt asa entuziasmat de el cum eram la inceput, dar momentan ramane, poate o sa vina alta capota pe viitor, o sa vad :)

Link to comment
Share on other sites

@ marian3815: cum spui tu ..

@ calinbmw2000: mersi, inca nu mi s-a luat de culoare, inca imi place super mult, si de motor .. mai e pana acolo :)

@ dj_rzn : tnx, dar jantele nu sunt roz .. au o tenta in poze, cine a vazut masina live cred ca poate confirma ca nu se vad in nici un caz roz ..

@ BeRnEk: multi zic ca bad boy-ul e doar de bmw, tu ca e doar de golf, e de orice masina pe care vrei sa faci, daca vrei ..

@ POIUYT: ca asa am considerat pe moment, am vrut sa incerc si asta, sa stiu ca am facut eu, si sa am "experienta" ca stiu cum e, sa zic pe viitor, ba aia am facut, d-aia am avut, sunt satul de d-astea .. sa imi permit sa zic asa ceva, nu sa zic si eu sa nu fi facut nimic

@ mik15: mersi, la pake mi-am montat suspensia si am roluit aripile, si cam atat. intradevar e mai complicat fiind lasata, dar asta am vrut, si cu bad boy-ul am mai zis, nu mai sunt asa entuziasmat de el cum eram la inceput, dar momentan ramane, poate o sa vina alta capota pe viitor, o sa vad :)

 

Personal nu imi place si 95% din proprietari au aceeasi parere dece oare ? Pentru ca orice tuning bmw vrea sa il aduca mai aproape de modelul de top Motorsport.

 

Nu exista seria 3 mai frumos ca M3-ul si toate deviatiile de la aceasta idee pur si simplu sunt putin deplasate.

 

mie mi se pare ca e46 are deja badboy look :) de ce sa o incrunti si mai tare ?!!

 

Cat e de frumos coupe-ul de la BMW cel putin E46 ... farurile fac mult la imaginea frontala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina am avut ocazia sa o vad de catva ori curatal si ingrijita...jantele nu sunt ROZ in realitate sunt mov-violet

si acum fiecare face ce vrea cu fierul lui cu toate ca nu imi prea place capota ca eu merg mai mult pe oem da asta e... important e sa iti placa tie :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

mie personal nu-mi place masina asta :no: asa cum e ea acum ...unde mai pui ca e si submotorizata :blink: , e gandita sa sara in ochi ,sa epateze,sa para cat mai agresiva ,incepand cu capota badboy si terminand cu et-urile jantelor...e ca o oaie imbracata in blana de leu 8)

drum intins :bye:

Link to comment
Share on other sites

@ keth: mersi, cred ca stiu ziua respectiva :D

@ noname: tot ce e posibil, erau nereconditionate cand le aveai tu nu ?

 

acum 3 ani cand le-am avut eu....nu era ca si acuma..

nu era asa simplu sa le polisezi, ca le-as fi facut, nu gaseai persoanele potrvite... sa le reconditioneze

cand am avut eu rotile astea, care aveau borbet A pe 16 erau cei mai smecheri... :rolleyes:

 

frumoasa masina, cum am mai spus, diferita, sa ai noroc de ea

Link to comment
Share on other sites

@ B-490-RZV: interiorul e cam neinteresant, singurele chestii ar fi cotiera, suportul de pahare, si emblema carbon de pe volan, nu am scaune sport / volan de m / plafon negru / navigatie sau alte minunatii :)

@ dragosel_bmw: multumesc mult

@ BeRnEk: fiecare cu parerile lui, si viziunea lui personala

@ Cristi_VNC: asta asa e, mersi

@ dee-low: nu cred ca ar refuza cineva vreun motor de m, chiar si conversie turbo la el, dar sa faci ceva de calitate costa .. am facut ce mi-am permis pana acum

@ noname!: da, pai asa stiam si eu, ca nu aratau "tipla" ^ ^ , oricum de cand le-am luat eu le-am mai reconditionat si eu o data, polishat buzele, nichelat suruburile, si vopsit miezurile

Link to comment
Share on other sites

Din pacate se pare ca mesajul meu a fost interpretat gresit.

Am vrut doar sa subliniez faptul ca exclusivitatea si originalitatea sunt apreciate in alte locuri si nicidecum atat de criticate. Nu am vrut nicio secunda sa sugerez faptul ca jantele ar fi roz , ci doar faptul ca exista combinatii asemanatoare de culori , ba chiar cu un contrast mai puternic.

Edited by dj_rzn
Link to comment
Share on other sites

@ dj_rzn: stai linistit, nu a fost deranjant postul tau :)

@ Mihai!: mersi

 

p.s. uitati aici un e46, cu jante ROZ, poate se face diferenta, cu tot cu tenta aia care o au ale mele in poze

http://img98.imageshack.us/img98/4047/27257918068554532492710.jpg

 

http://img269.imageshack.us/img269/9201/27238118068549865826510.jpg

 

http://img339.imageshack.us/img339/721/27256118068560865825410.jpg

 

si asta e masina de pe care s-a luat culoarea, fix aceeasi culoare e, care dupa cum ziceam se schimba in functie de lumina

 

http://img163.imageshack.us/img163/4645/image074x.jpg

 

si inca niste poze cu jantele

 

http://img191.imageshack.us/img191/8934/p1060955g.jpg

 

http://img718.imageshack.us/img718/4527/p1060878m.jpg

 

http://img40.imageshack.us/img40/6295/p1060901s.jpg

 

roz dom'le roz, ca o pitipoanca ..

Link to comment
Share on other sites

offffffffffff..........baieti haideti sa nu o dam in desene pentru copii.

intra-adevar "plictisit" pe forum se lauda,se critica.....tu accepta chiar daca uneori modul in care ti se spune este deranjant.

ideea este ca de aici poti face unele modificari sau poti renunta la unele modificari in bine datorita colegilor de forum care isi dau cu parerea.bineinteles ca decizia finala it apartine.

 

referitor la ce masina are el,ce motor....atat a avut bani,atat si-a luat.e mai important sa iti iei M3 si sa nu ai bani sa il mentii in stare tehnica buna sau iti iei un 318 si "ii dai ce ii trebuie" ?

 

sincer:nici mie nu imi place bad bay look-ul,dar nu imiplace la masina mea.la a ta e alegerea ta.culoarea jantelor intr-adevar iese in evidenta imediat,dar parca ar merge mai mult combinatiala japoneze nu la bmw.

eu as alege alt model de jante si niste anvelope mai late pentru spate.

bine,mie nu imi place stretch wheels.

 

bafta cu masina.chiar daca este simpla la interior baga cateva poze

Link to comment
Share on other sites

roz dom'le roz, ca o pitipoanca ..

 

 

nu domne,mov , ca de peste ! :turned: p.i.m.p.

 

cand esti la volan iti mai lipseste asta !

 

http://images.villagehatshop.com/media/pimp-daddy-purle.gif

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

De rezolvat:

anvelope mult mai late pe spate. va trebui sa roluiesti aripile spate.

narile cromate

suportii de numar trebuie sa zboare,

alta amblema pe portbagaj,

etrierii vopsiti in negru lucios

 

In rest, spor la treaba.

Link to comment
Share on other sites

De rezolvat:

anvelope mult mai late pe spate. va trebui sa roluiesti aripile spate.

 

 

Da ..sigur o sa puna mai late :hyper: acum cauta 285 sau chiar 295 :laugh:

 

Daca nu stii spre ce stil bate masina asta nu vad rostul sugestilor tale :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.