Jump to content

probleme airbag (cred)


oly

Recommended Posts

S-a aprins din cauza ca ai miscat scaunele in fata si in spate brusc, sau s-a deregrat computerul de la airbag. Parerea mea e ca de la scaune, miscandu-le prea tare, s-a intamplat ceva pe la fire.

150889[/snapback]

 

 

dap sunt de acord sau mai poate fi si cablajul la airbagurile de la scaune se duc si alea destul de des ... oricum naspa :blink: ca-ti sta pe cap becul ala, stiu cum e

Link to comment
Share on other sites

pai nu am airbag-uri in scaune. doar in usi in stalpi si in volan...bord. si daca misc scaunele isi revine?  :blink:  ramane cum am stabilit :luni testersi mai vedem. multumesc pentru sfaturi  :)

151030[/snapback]

:)

ok.

nici noi nu avem air-bag-uri in scaune, sunt doar senzorii de presiune care declanseaza perna, in cazul in care, pe scaun se afla pasager...a fost o exprimare in graba... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PysycaE36

O problema mare am si eu!!! :blink: Am dat scaunul din dreapta jos, pentru ca avea un greierash f suparator si dupa ce l-am rezolvat am pus la lok scaunul si imi ramane de fiecare data cand plec cu masina ledul de airbag aprins 3 minute dupa care se stinge!!!! :)

MUFA am scos-o cu mare grija cand am dat jos scaunul si am pus-o la loc la fel. AM INCERCAT tot!! sa scot borna de la beterie, sa misc de fire, nimik! :)

Becul de airbag ramane aprins 3 minute (aprox) si dupa se stinge! CE AR PUTEA FI???

Link to comment
Share on other sites

O problema mare am si eu!!! :blink:  Am dat scaunul din dreapta jos, pentru ca avea un greierash f suparator si dupa ce l-am rezolvat am pus la lok scaunul si imi ramane de fiecare data cand plec cu masina ledul de airbag aprins 3 minute dupa care se stinge!!!!  :)

MUFA am scos-o cu mare grija cand am dat jos scaunul si am pus-o la loc la fel. AM INCERCAT tot!! sa scot borna de la beterie, sa misc de fire, nimik! :)

Becul de airbag ramane aprins 3 minute (aprox) si dupa se  stinge! CE AR PUTEA FI???

151604[/snapback]

inainte sa faci toata operatiunea ai scos bateria si ai asteptat 10 minute ???

Link to comment
Share on other sites

hai sa va zic o poveste, s-a aprins becul unui amic cu o vectra. s-a dus la service sa vada care e treaba, acolo erau toti ocupati. trebuia sa se intoarca in vreo 2 ore, s-a mai plimbat ce s-a mai plimbat iar la un semafor : BUFF, direct in fata airbagul sofer:) s-a intors la service cu fatza vanata... nu mai era nevoie de verificat o eroare ci de schimbat un volan cu airbag :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.