Jump to content

probleme angel eyes


Recommended Posts

Stie cineva din ce cauza la seria 5 dc pui angel eyes piuie senzorii de parcare din bara fata ? am inteles ca acei angel eyes emit ceva ultrasunete sau cel putin asa mi-a spus cineva care monteaza

rog pe cine si-a montat pe seria 5 si are pdc pe fatza si nu piuie sa imi spuna exact marca lor

Link to comment
Share on other sites

Stie cineva din ce cauza la seria 5 dc pui angel eyes piuie senzorii de parcare din bara fata ? am inteles ca acei angel eyes emit ceva ultrasunete sau cel putin asa mi-a spus cineva care monteaza

rog pe cine si-a montat pe seria 5 si are pdc pe fatza si nu piuie sa imi spuna exact marca lor

149835[/snapback]

mai,eu am din fabrica ...si ma mir ca tu nu ai! Faza cu ultrasunetele nu prea imi vine sa cred (indiferent ca pui cu neon sau cu led) deoarece nu au ei cum sa emita ultrasunete ci doar lumina si caldura...poate doar transformatoarele desi nu e prea logic nici ele sa emita asa ceva...PDC -ul poate e problema...Stiu care si-au montat si nu aveau problema asta.

Edited by saplacan
Link to comment
Share on other sites

mai,eu am din fabrica ...si ma mir ca tu nu ai! Faza cu ultrasunetele nu prea imi vine sa cred (indiferent ca pui cu neon sau cu led) deoarece nu au ei cum sa emita ultrasunete ci doar lumina si caldura...poate doar transformatoarele desi nu e prea logic nici ele sa emita asa ceva...PDC -ul poate e problema...Stiu care si-au montat si nu aveau problema asta.

149841[/snapback]

 

eu am angel eyes !!!! dar vreau sa pun din aia neon ......si .....asta mi s-a comunicat de catre un amic care monteaza ...iar dc ai un prieten care si-a montat intreabal te rog marca lor

ms

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e vb de ultrasunete... mai degraba interferente cauzate de cablaje.

 

senzorii sunt din fabrica sau aftermarket? angeleishii la fel? :blink:

 

eu am avut acceasi problema cu un senzor spate la un sist aftermarket. soluria a fost scurtarea cablului lung inutil si evitarea atingerii cablajelor intre ele. dupa aceasta a functionat ok. poate e acelasi lucru si la tine.

cred ca Bavaria a mai postat pe unde o explicatie de genul asta...

 

LE - acum am vazut ce ai postat mai sus.

Edited by cat
Link to comment
Share on other sites

eu am angel eyes !!!!  dar vreau sa pun din aia neon ......si .....asta mi s-a comunicat de catre un amic care monteaza ...iar dc ai un prieten care si-a montat intreabal te rog marca lor

ms

149848[/snapback]

ia treci putin la MAS pe PM problema ca el cam vinde pt. toate natiile si sunt sigur ca gasesti un raspuns mai relevant la el....pana ma intalnesc eu cu prietenii care si-au mai pus mai dureza putin. :blink: . Sincer nu mi-ar place sa schimb la E39 pe cei din fabrica ,e alegerea ta ...mie imi da bine la E46 pe neon pt. ca e gri masina...daca e gri sau alba mai ales atunci merge.Bafta

Link to comment
Share on other sites

Interferente de la transformatoarele angel-urilor la preamlificatoarele de semnal si la mixerele senzorilor de parcare....izolate electromagnetic, si unele si altele, cu cutii de tabla si indepartarea modulelor unele de altele si de traseele senzorilor de parcare...unde induc interferente...pt ca semanalul de la senzori e fff mic (mV) si sutele de volti de la angel produc un camp electromagnetic care interfereaza ff usor cu conductorii de la senzori.

Parerea mea...fire izolate/ecranate si la angel..ca senzorii au deja :blink: si departarea cutiilor unele de altele si ecranarea acestora in cutii metalice

Spor la depistat si ...ecranat :)

Link to comment
Share on other sites

Interferente de la transformatoarele angel-urilor la preamlificatoarele de semnal si la mixerele senzorilor de parcare....izolate electromagnetic, si unele si altele, cu cutii de tabla si indepartarea modulelor unele de altele si de traseele senzorilor de parcare...unde induc interferente...pt ca semanalul de la senzori e fff mic (mV) si sutele de volti de la angel produc un camp electromagnetic care interfereaza ff usor cu conductorii de la senzori.

Parerea mea...fire izolate/ecranate si la angel..ca senzorii au deja :D si departarea cutiilor unele de altele si ecranarea acestora in cutii metalice

Spor la depistat si ...ecranat :D

149915[/snapback]

 

:blink: :)

 

eu zic ca is buni si astia de fabrica...... :bash: :bash: ca vad ca e complikeee sa pui enjelaizuri cu led :) :) si la ce mesteri calfi si zidari avem in patria mama mai bine ma scutesc de o sacosa de nervi

 

ms mult de raspuns :D

Link to comment
Share on other sites

Asa repede dai pe spate cand intampini mici greutati?Tu ai idee ce frumos o sa se vada pe blacky?

Revenind la problema in sine erorile sint date de neon in sine nu de transformator si nu apar decat cand folosesti marsarieru.Plus ca poti sa le stingi cand parchezi sau sa apesi PDC si nu mai ai probleme.

Azi am fost cu 7 lui Adi si la fel face si la el.Nu cred ca exista vreo rezolvare.

Parerea mea ca oricum merita. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Asa repede dai pe spate cand intampini mici greutati?Tu ai idee ce frumos o sa se vada pe blacky?

Revenind la problema in sine erorile sint date de neon in sine nu de transformator si nu apar decat cand folosesti marsarieru.Plus ca poti sa le stingi cand parchezi sau sa apesi PDC si nu mai ai probleme.

Azi am fost cu 7 lui Adi si la fel face si la el.Nu cred ca exista vreo rezolvare.

Parerea mea ca oricum merita. :blink:

150049[/snapback]

 

zici tu ceva acolo mah vecine :) .....era bine dc ar fi fost fara probleme

Link to comment
Share on other sites

Pai dpdv teoretic am dat si eu solutiile :) ca practic....nu am testat...

Si da, e posibil ca interferentele sa fie de la enjel eies (mi-a placut traducerea :) ) si sa nu poti face nimic...ca descarcarile in tubul ala de neon nu ai cum sa le ecranezi...doar pdc-ul poate :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.