Jump to content

B 123 E90


Flaviu1

Recommended Posts

Nu am auzit pana acum ca se poate schimba doar becul acela.

 

O sa ma uit de curiozitate cand le schimb cu astea noi.

 

Mersi.

asa se intampla daca nu intrebi.cum sa dai 320 de lei pe doua becuri!??!?!?!?!!?!?!?!

uite cat costa o cutie de 10 becuri si iti ajung o viata

http://www.philips-shop.ro/bec-pozitie-fata-h10w-premium-cutie-10-buc-7329.p.html

Link to comment
Share on other sites

Eu am intrebat cat costa un bec ptr angel, asta a fost cel mai mic pret, am avut oferta si la 175 ron /buc.

 

Nu aveam de unde sa stiu daca se poate sau nu schimba . :) :)

 

O alta alternativa mai ieftina era cu becuri cu lumina alba, cum se tot vand diverse kituri pe internet. Eu am vrut sa merg pe original cu lumina galbena la angel eyes.

Link to comment
Share on other sites

Costa 150RON un bec din ala pt AE din cauza ca are nus ce reflector, palarie daca vrei sa-i spui asa, altfel este un bec ce costa maxim 5RON/buc, mai exact este vorba de bec fara soclu W5W! Se poate scoate becul ars din acel reflector si se inlocuieste cu altul nou chiar daca este capsat, se rezolva! Trebuia sa intrebi si tu inainte! ;)

 

http://www.philips-shop.ro/bec-fara-soclu-w5w-premium-cutie-10-buc-7338.p.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Costa 150RON un bec din ala pt AE din cauza ca are nus ce reflector, palarie daca vrei sa-i spui asa, altfel este un bec ce costa maxim 5RON/buc, mai exact este vorba de bec fara soclu W5W! Se poate scoate becul ars din acel reflector si se inlocuieste cu altul nou chiar daca este capsat, se rezolva! Trebuia sa intrebi si tu inainte! ;)

 

http://www.philips-shop.ro/bec-fara-soclu-w5w-premium-cutie-10-buc-7338.p.html

Nu e w5w e h10w . Se gasesc destul de greu. Aproape imposibil prin magazine. Doar comanda de pe philips.ro

Link to comment
Share on other sites

Nu e w5w e h10w . Se gasesc destul de greu. Aproape imposibil prin magazine. Doar comanda de pe philips.ro

 

Esti sigur? Tin minte cand am schimbat la mine ca era W5W, adica un bec fara soclu ce este oarecum capsat in acel reflector, asta fiind si motivul pentru care ni-l vand atat de scump!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pentru jantele Style 162 pe 18, fata 8J cu Et 34 si spatele 8.5J cu Et37 ce dimensiuni la cauciucuri pot monta?

 

Trebuie sa schimb cauciucurile de vara, pe ele sunt montate acum 245/45/18.

 

 

Intre timp am facut revizia ulei BMW + filtre Mann, schimbat placute de frana fata Ate + stergatoare.

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat eu acum o sãptãmânã becul la AE. Ce ai cumparat tu, ai luat becul cu tot cu soclu/oglinda/reflector. Se schimba foarte usor doar becul, se scoate lupa din varf, si poti ajunge la bec care se scoate prin infiletare.

Cost total: 9 lei

De banii care i-ai platit tu , iti luai pe led cu radiatoare.

Sent from my SM-G800F

Link to comment
Share on other sites

Alex Nastase : Mersi mult !

 

bratila23: da, intr-un final am inteles ca se poate schimba doar becul. Am pastrat becurile vechi cu totul, m-am uitat un pic la ele, insa tot nu imi dau seama cum se poate scoate becul de acolo :) pentru cine se pricepe banuiesc ca este usor. Le-ai schimbat tu singur becurile? s-au le-ai dus la cineva?

Link to comment
Share on other sites

Eu singur, incearca sa apesi usor pe bec si in acelasi timp sa rotesti de el, si o sa ti-l impinga in sus, are un arc. Nu e mare inginerie. Pacat ca ai cheltuit niste bani care ii puteai folosii in alt scop.

 

Edit: Aa si intai trebuie sa ii scoti acea sticla/lupa ca altfel nu iti incap degetele. :D

 

Sent from my SM-G800F

Edited by bratila23
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Ca sa nu se urce unul pe mine , si sa evit sa ma loveasca, am tras eu usor de volan si am atins masina de pe usa din dreapta fata pana pe bara in spate. Mai bine stateam pe loc sa ma loveasca el, dar din reflex sa evit....

post-46848-0-91424000-1428044465_thumb.jpg

Edited by Flaviu1
Link to comment
Share on other sites

Pai eu l-am evitat pe cel care era sa ma loveasca, si am sters eu o masina parcata, care era prea iesita din parcare . L-am asteptat pe cel care l-am atins eu, si am rezolvat cu el. Cel care era sa intre in mine si-a vazut de drum.... Asa ca o vopsesc pe cheltuiala mea :)

 

Maine sper sa o bag la vopsit. Ambele usi pe dreapta, aripa spate, si ii fac si bara spate ca tot am niste zgarieturi pe ea cu ocazia asta.

Edited by Flaviu1
Link to comment
Share on other sites

unde ai revopsit elementele ? Din poze mi se pare ca au acel efect de "coaja de portocala" mai accentuat decat restul masinii, dar poate apare asa doar din cauza pozelor

 

In Fundeni la un service auto. Se vede coaja de portocala, era scoasa din cuptor, urmeaza corectia din polish saptamana viitoare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.