Jump to content

sfaturi achizitionare bmw 320i coupe


jadmo

Recommended Posts

Salut...as dori sa achizitionez un 320 i coupe..din 2004 masina are 85000 km,150 cp.

ce sfaturi imi dati? la ce sa ma uit inainte de achizitionare...ce probleme au aceste masini..ce li se strica repede?

 

poate e 318 i , nu cred ca e 320

Link to comment
Share on other sites

daca vrei sa nu ti se strice nimik, cel mai bun sfat e CUMPARA TI ALCEVA!

 

O DA! Such as?

Mie in 3 ani de zile nu mi s-a stricat nimic... de fapt mint, acum o luna mi s-a ars un bec... si nu-ti imagina vreo tanti de-aia de merge cu 30 km/h si se tine disperata de volan,ca nu cumva sa-l piarda :p

Link to comment
Share on other sites

La 150 cai e 318 4 in linie, dar verifico inainte. Cam greu sa aibe 85000km. Eu o am din 2003 la sf, am luat-o in 2005 la 40 000 si acum are 160000 in conditiile in care nu am folosit-o decat in oras ca masina de zi cu zi si o data pe an un drum la munte maxim 2, deci nu am abuzat de ea deloc. Ca model nu am nimic de reprosat. In 120 000 de km nu mi-au picat decat 2 bobine, si am schimbat consumabile. Foarte multumit de model si motor. A mea e 320 cu 170cp 6 cilindri Edited by poison
Link to comment
Share on other sites

a picat achizitionarea acelui bmw..si mie mi s-a part cam suspect...dar astazi am vorbit de un bmw motor 2.2 170 cp..100000 km..pachet m interior exterior..piele ..cutie triptronic..cam la ce pret vedeti o astfel de masina? sa stiu cat sa ofer proprietarului.

 

de verificat o verific la Bmw..cam cat ma costa?

Link to comment
Share on other sites

daca iti pui problema asta si nici nu ti-ai luat masina renunta la BMW.daca o verificare la reprezentanta iti pune probleme eu zic sa schimbi marca

Pretul masinii nu ti-l poate face nimeni dintr-o descriere in 3 cuvinte a masinii.multe anunturi spun de masini ca sunt full de full si nu este adevarat.

cateva poze detaliate.....

Link to comment
Share on other sites

daca iti pui problema asta si nici nu ti-ai luat masina renunta la BMW.daca o verificare la reprezentanta iti pune probleme eu zic sa schimbi marca

Pretul masinii nu ti-l poate face nimeni dintr-o descriere in 3 cuvinte a masinii.multe anunturi spun de masini ca sunt full de full si nu este adevarat.

cateva poze detaliate.....

 

 

 

 

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C19065202.html asta e masina

Link to comment
Share on other sites

sau mai nou la pretul ala iti iei e60 daca esti cu limuzinele....

tu esti "d'ala"

cum pana mea sa cumpere E60 la banii aia?isi ia masina sau caruta.....multi mai sunteti fratilor sariti de pe fix...ai mers vreodata cu o masina?

probabil ai mers cu ceva pe 4 roti,dar cu o masina sigur nu ai mers.

Link to comment
Share on other sites

gasesti din 2003-2004 e60 520i , adevarat la vreo 150-200k km si bineinteles difera starea. Un prieten si-a luat la 12 000 520d 143 000 km ... si nu mai fa pe interesantul. Gasesti si seria 7 la 10-15 000

 

Sper sa nu se considera reclama... trage un ochi aici: http://www.autovit.ro/index.php?sect=search&sub=car&page=2&qid=1785729157&order_by=p

Edited by ebenize
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca nu o sa iti vanda nimeni masina cum vrei tu la 8000 eur. La banii aia o sa gasesti poate un coupe fara facelift destul de "ciufulit". Parerea mea e ca masina face banii care ii cere in anunt, atata timp cat este in stare buna si nu are nici pb. Oricum va trebui sa ai in vedere dupa ce o cumperi ca ai de schimbat ceva consumabile, role de la agregate, curele, bujii, si eventual o revizie, deci sa mai tii vreo 500 eur minim deoparte pentru astea.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.