Jump to content

Recommended Posts

salut tuturor colegilor de pe forum!

am nev de ajutorul dv, am o problema cu dynavinul meu pt e46 este din primele modele ceva ,,v3,, ceva de genul asta .

 

are urmatoarea problema - banda care face conexiunea intre placa de baza si dvd este dusa , daca cineva are cum sa ma ajute cu asa ceva va rog sa ma contacteze,bineteles o platesc, sau poate are un dynavin pt piese pe care il dezmembreaza sau are posibilitate sa aduca banda aia....

va rog din suflet ajutati-ma daca aveti posibilitatea .

v-a multumesc mult!

Link to comment
Share on other sites

nu mai este in garantie dynavinul de mult, am av numai necazuri cu chinezaria asta , sa nu cumparati asa ceva sunt niste infectii,mai devreme sau mai tarziu vezi avea probleme grave cu ele, nu ai ce interventi sa faci la panglica aia , are pinii f apropiati nu prea ai ce sa-i faci .am incercat dar am lasat-o moarta ca poate praji placa de baza
Link to comment
Share on other sites

vorbeste pentru tine si nu dezinforma si pe altii. eu n-am avut nici o problema cu dynavinul (v5) si nici restul prietenilor care ii stiu si au asa ceva. probabil ai avut ghinion, l-ai montat necorespunzator, l-ai intretinut necorespunzator, ai facut improvizatii sau alte chestii de acest gen.
Link to comment
Share on other sites

vorbeste pentru tine si nu dezinforma si pe altii. eu n-am avut nici o problema cu dynavinul (v5) si nici restul prietenilor care ii stiu si au asa ceva. probabil ai avut ghinion, l-ai montat necorespunzator, l-ai intretinut necorespunzator, ai facut improvizatii sau alte chestii de acest gen.

insemna ca tu nu citesti ce am scris, al meu este v3 nu v5 si astea au avut o grmada de probleme , cat despre al tau nu stiu ce sa zic poate ca este un produs mai bine realizat..,dar pana la urma tot o chinezarie ramane si toate fac probleme .nu inteleg te ce esti asa de ofuscat ai avut un soc cand am jicnit dynavinurile ? si nu mai vb aiurea despre faptul ca nu am intretinut dynavinul corespunzator .ce sa-i fac sa ii perii contactii in fiecare zi ?cat despre masina mea afla ca nu are improvizatii domnu inginer site-tot.in concluzie decat sa faci pe domunul meserie mai bine dadeai o mana de ajutor ca asta este scopul discutiei sa ne ajutam unii pe altii cand apar astfel de probleme. pa pa

Link to comment
Share on other sites

am incercat sa ajut mai devreme cu un sfat ... dar oricum nu l-ai luat in seama si nici nu meriti.

si incearca sa folosesti un limbaj mai frumos si mai friendly. nu inteleg de ce te-ai iritat asa, dar sincer, nici nu ma intereseaza.

o zi buna. "pa pa" cum zici tu...

Link to comment
Share on other sites

aia incercam sa-i explic si eu prin "utilizare incorecta" ... banda aia e cam fixa si nu se duce daca nu misca cineva de ea de cateva ori.

pai aia, au tot tras de ea pe la garantie, ca numai probleme am avut cu el, si pe bune sa sti ca este super mizerabil lucrat....,cel putin al meu, sau tot lotul de v3 .am inteles ca la v5 au mai modificat si au remediat unele probleme.daca banda aia nu face legatura cum trebuie intre placi nu mai functioneaza nimic in unitatea aia .mai poti folosi doar radioul . si mai au si vicii de fabricatie .

oricum sper sa nu aveti neplacerile mele legate de dynavin.apropo chiar am avut grija de el si acum are folie protectore pe ecran si arata ca nou.nu-mi bat joc de banii mei .muncesc mult sa ii castig . o zi buna la toti colegii de forum!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Buna ziua!

Am achizitionat un Dynavin E9x model 6200 SH pentru BMW Seria 3 E90. Problema este ca am montat mufele corespunzator acolo in spate si nu functioneaza! Am verificat tensiunea totul este in regula pana la cutiuta aia denumita CANBUS, ea nu i da voaie sa se aprinda navigatia. Am facut o punte la intrarea cutiutei astfel eliminand o si am legat o pe direct, asa functionand! Are careva idee unde se afla problema ?! Sau ce reprezinta acest CANBUS ? ce rol are ?!? Sper sa fi fost cat se poate de explicit..Multumesc anticipat!

post-70951-0-75581900-1422196391_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.