Jump to content

Bmw E90 320d - turbina


Recommended Posts

Naspa .Cati km avea masina ?

125k

 

am incercat sa mai caut azi turbine... si intr-un singur loc am gasit reconditionare turbina - CU PIESE NOI - cica le aduce din japonia, garantie e de 1 an de zile cu factura si certificat de garantie si e 1800ron

 

acum nu am de unde sa stiu ce piese pune . firma cica e MARVIS AUTO din bucuresti ? stie cineva ceva de ei ? a mai reconditionat cineva?

Edited by torelo
Link to comment
Share on other sites

Din pagina de pe okazii parea serios dar local tu stii mai bine.Eu zic sa te risti la una noua.Ciudat ca te-a lasta la 125 k .Eu ca o statistica a mea am observat ca se duc in jur de 200k

 

 

depinde cum merge fiecare cu masina si mai depinde si de ulei, daca foloseste ulei mai gros turbina nu mai are ungere buna, eu folosesc ulei bmw 0W40 si are 135de mi, reali probabil are 200 si cv, nu am avut probleme cu turbina si nu se vede schimbata

Edited by nutu 18
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

125k

 

am incercat sa mai caut azi turbine... si intr-un singur loc am gasit reconditionare turbina - CU PIESE NOI - cica le aduce din japonia, garantie e de 1 an de zile cu factura si certificat de garantie si e 1800ron

 

acum nu am de unde sa stiu ce piese pune . firma cica e MARVIS AUTO din bucuresti ? stie cineva ceva de ei ? a mai reconditionat cineva?

 

mi-am facut eu turbina de pe masina mea 530d la un baiat in suceava care e printre cei mai buni din tara si mi-a schimbat tot in ea..a ramas practic carcasa ...masina merge perfecttt...nici cand era noua nu tragea asa! daca vrei iti dau numerul lui sa vorbesti cu el!

 

eu sunt din suceava, si pe cine stiu eu din suceava ... pe cati am intrebat aici nici unu nu mi la recomandat :)

 

tipului ii spune Ovidiu si sta la iesire spre BT in Burdujeni...eu am vazjut depozitul lui de turbine si crede-ma ca ave ain jur de 3000-4000 turbine...are stand de reglare, eu unul sunt nu multumit..ci extrem de multumit de ce mi-a facut acest baiat! mi-a cautat problema incepand cu regulatoarele de vacum si pas cu pas a ajuns la tubina care avea joc axial,geometria variabila era dereglata...dupa ce mi-a facut turbina cu totul nou in ea mananca asfaltul si se comporta ireprosabil!

 

Din pagina de pe okazii parea serios dar local tu stii mai bine.Eu zic sa te risti la una noua.Ciudat ca te-a lasta la 125 k .Eu ca o statistica a mea am observat ca se duc in jur de 200k

 

depinde ce conditiile de exploatare, ulei folosit...

dupa ce mi-a reparat turbina tipul mi-a recomandat sa ii pun ulei si filtre noi, filtru epurator nou ca sa nu mai am probleme pe viitor! o turbina noua costa 1600 euro ptr 530 d vacumatica....mie mi-a pus toate piesele noi sub ochii mei , axul cu palete,geometria noua..practic e ca noua turbia si reparatia nu ma ajuns mult!

Link to comment
Share on other sites

mi-am facut eu turbina de pe masina mea 530d la un baiat in suceava care e printre cei mai buni din tara si mi-a schimbat tot in ea..a ramas practic carcasa ...masina merge perfecttt...nici cand era noua nu tragea asa! daca vrei iti dau numerul lui sa vorbesti cu el!

 

 

 

reconditionari de turbine Garrett fac foarte multi; de Mitsubishi nu am cunostinta sa faca cineva in Romania

Link to comment
Share on other sites

tot tipul din suceava repara MItsubishi

el primeste turbine Mitsubishi de la firmele care reconditioneaza turbine din Bucuresti:))

 

mitsubishi NU REPARA NIMENI in acest moment nicaieri in romania , cine stie treaba in ale turbinelor nu-ti ia la recontiditionat asa ceva iar cine iti ia iti face o " adaptare " pt putin timp. am sunat la nspe mii de oameni care repara printre cei mai buni. si toti mi au spus ca astea inca nu se repara, iar cine ti o face ai sanse f mare sa nu tina cat ar trebui.

Link to comment
Share on other sites

mitsubishi NU REPARA NIMENI in acest moment nicaieri in romania , cine stie treaba in ale turbinelor nu-ti ia la recontiditionat asa ceva iar cine iti ia iti face o " adaptare " pt putin timp. am sunat la nspe mii de oameni care repara printre cei mai buni. si toti mi au spus ca astea inca nu se repara, iar cine ti o face ai sanse f mare sa nu tina cat ar trebui.

 

pe e90 nu ai garret? ai mitsubishi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.