Jump to content

BMW E60 - 525d A


jon doe

Recommended Posts

Am folosit de la Sonax, Leather Care Lotion care a fost ok, dar dupa ce am folosit Leather Conditioner de la Chemical Guys tot pe el am ramas, mi-am luat 1 galon de la Groza Dan si am fost sa-mi fac tratamentul la scaune+bord+usi la cineva in CLuj, imi place mirosul de piele care ramane in masina extrem d emult timp dupa tratament , imi place ca pielea ramane hidratata si se simte hidratata cand pui mana pe ea, e lucioasa si parca plina de viata iarasi foarte mult timp, cea de la Sonax a fost ok dar dupa vreo 4-5 zile parca tot aceeasi culoare avea tapiseria ca si inainte, nu avea miros specific de piele...uhmmm...in fine, nu am fost la fel de multumit cum sunt cu asta de la Chemical Guys.
Link to comment
Share on other sites

baieti nu confundati tratamentul pielii si reconditionarea cu o simpla intretinere/ingrijire periodica.

Eu pentru simpla curatare periodica si intretinere folosesc Sonax leather care, cam o data pe luna o curat cu chestia aia, folosind o carpa microfibra dedicata, care o spal dupa fiecare folosire si nu o folosesc la altceva.

probabil ca exista chestii mult mai tari si tratamente avansate, dar pentru intretinere periodica si curatare asta e suficient cred eu, isi face treaba...

Cel putin la mine functioneaza.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

@ Mscle Mike

 

Despre SPI101 Balsam pentru piele de la Chemical Guys vorbesti?

 

 

Am facut repede o poza...

 

 

P.S. Pt curatat folosesc exact acest produs, iau o carpa moale moale dau un strat subtire si freaca usor baietii pe scaune cat sa le curete usor (in general la mine in masina scaunele,bordul sunt luna si bec, le curata baietii de eventualul praf...altceva nu prea am ce), dupa care cu alta carp pun mai multa crema si hidrateaza scaunele+bordul, dupa ce termina le lasam vreo 15-20min si repeta actiunea inca odata, fac chestia asta tot la 3-4luni pt ca eu sunt destul de greu si vreau sa fie pielea in stare perfecta si sa nu imi las "amprenta" asupra scaunelor (facand cute sau alte prostii), la mine a functionat perfect si la Touareg si am facut si la seria 7, doar vezi, poate gasesti mai ieftin decat mine...eu am gasit pe site 1galon cu vreo 26$ din State, eu am dat vreo 50eur...

Edited by MscleMike
Link to comment
Share on other sites

Hmmm..........voi mai incerca odata cu produsul de la BMW. Voi pune in cantitati mai mari, si o voi lasa si eu 15 min, dupa care o voi curata.

Daca nici de data asta nu voi fi multumit, voi dona oricarui doritor tubul cu spuma ( mai este aprox 30 % ) si lotiunea din care am folosit aprox. 10 %

:hmm: :santa:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm..........voi mai incerca odata cu produsul de la BMW. Voi pune in cantitati mai mari, si o voi lasa si eu 15 min, dupa care o voi curata.

Daca nici de data asta nu voi fi multumit, voi dona oricarui doritor tubul cu spuma ( mai este aprox 30 % ) si lotiunea din care am folosit aprox. 10 %

:hmm: :santa:

 

Mie, mie, mie :blush:

 

La mine are efect si sunt foarte multumit de cele de la BMW. Adevarul e ca dau odata la 6 luni sitin masina zilnic, doar la umbra. Soare primeste doar accidental cand protectia la UV isi face treaba.

Link to comment
Share on other sites

La o diagnoza facuta recent, mi-a aparut eroarea :

4203 COIL Glow control unit

 

Mentionez ca acum doua luni i-am verificat bujiile, am inlocuit o bujie arsa, si releul, care era ars si el.

 

Aveti vreo idee ce poate sa insemne eroarea de mai sus?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mi-a mai adaugat doua noi features-uri :

 

  • La franare puternica, stopurile si a 3-a lampa de stop imi flash-uie
  • Pot sa vad viteza si in format electronic, in bord. Super! Chestia asta nu este in locul altei functii ale BC, ci este in plus.

Edited by jon doe
Link to comment
Share on other sites

steve avea ce avea cu adobe flash si pe buna dreptate. Si apple e suficient de mare si puternica sa se ia in colt cu ei. Da-o in masa, daca tineti minte cam acum un an statea cu un procesor de computer dual core la 50% sa vezi o mizerie de filmulet facut in flash. Si foarte adevarat ca un astfel de consum omoara si baterii de laptop-uri, inclusiv de telefon.

 

 

Adobe s-a facut ca li se rupe, dar au mai scos n-spe pacht-uri incercand sa mai rezolve una alta..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mi-a mai adaugat doua noi features-uri :

 

  • La franare puternica, stopurile si a 3-a lampa de stop imi flash-uie
  • Pot sa vad viteza si in format electronic, in bord. Super! Chestia asta nu este in locul altei functii ale BC, ci este in plus.

cum poti vedea viteza in cifre?

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu.

Un prieten de-al meu ( user frick ) mi-a facut aseara.

 

cum poti vedea viteza in cifre?

 

Pai de la BC. Apas pe buton si imi apare : consumul mediu, viteza medie, distanta pe care o mai pot parcurge cu carburantul din rezervor, si viteza cu care ma deplasez. De aceea am scris ca optiunea astea nu este in locul alteia, ci este in plus de ceea ce am avut pana acum

Link to comment
Share on other sites

Mi-a mai adaugat doua noi features-uri :

 

  • La franare puternica, stopurile si a 3-a lampa de stop imi flash-uie
  • Pot sa vad viteza si in format electronic, in bord. Super! Chestia asta nu este in locul altei functii ale BC, ci este in plus.

asta mi se pare util si interesant.daca poti sa il intrebi cum se poate face,ti-as fi recunoscator.

Link to comment
Share on other sites

  • Pot sa vad viteza si in format electronic, in bord. Super! Chestia asta nu este in locul altei functii ale BC, ci este in plus

Se modifica parametrul BC_DIGITAL_V din nicht_aktiv in aktiv.

 

Dar care o fi parametrul asta?

  • La franare puternica, stopurile si a 3-a lampa de stop imi flash-uie

 

Am incercat si eu aseara dar noua mea interfata se incapataneaza sa nu mearga. :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.