Jump to content

Black Sapphire


MuscleMike

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu ai mai aparut la intalnire joi seara....

 

 

Da, a trebuit sa plec la Brasov unde sunt si acuma, o mica intrebare, nu sunt doritori de Oktoberfest pe aici, poate ne organizam cativa pt 2-3zile pana in Munchen si ne mai bagam la BMW Museum si o mica vizita la Chiemgau (e foarte tare lacul de acolo si zona) ar fi fun sa mergem cativa membri de pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Cum se apropie sezonul rece trebuie sa-mi iau si niste jante + anvelope de iarna, ma interseaza sa stiu parerea voastra despre Pirelli SottoZero runflat.

Despre pirelli nu pot sa spun nimic, eu ptr iarna folosesc doar dunlop winter m3, nu m-a dezamagit niciodata. Nu mai folosesc runflat-uri, scutura prea tare masina cu ele.

Link to comment
Share on other sites

Si cum te descurci in caz de pana? :download:

 

kitt reparatie pana, la bmw e in jur de 500 ron, pe net/magazine de accesorii auto, mai putin de 250 ron, contine un compresor si un recipient cu ceva solutie, se agita recipientul, se pune intre compresor si valva si se pompeaza ... compresorul poate fi folosit si doar pentru presiunea in roti, deci e foarte util.

 

probabilitatea de a face pana iarna e redusa, si inclin sa cred ca pentru iarna sunt de preferat niste anvelope mai putin rigide decat RFT-urile.

Link to comment
Share on other sites

Ok, intrebarea este daca se taie cauciucul ce mai rezolvi cu kit-ul de pana? Sa ne spui si noua ce solutie ai ales pana la urma.

 

cu kittul de pana daca se taie roata ar fi bine sa ai macar baterie la mobil, si semnal, sa chemi asistenta rutiera dar cate cauciucuri ai taiat tu iarna ? si vorba aia, si la RFT-uri daca le tai e foarte probabil sa fie maronie situatia.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai de-asta spun. Ca am taiat unul iarna trecuta :) Si era si Runflat...noroc ca ma aflam aproape de oras. In alta ordine de idei nimic nu e mai sigur decat o roata de rezerva. Problema e ca nu prea avem unde sa o punem, cel putin la E90.
Link to comment
Share on other sites

In 11 ani de cand conduc nu am facut niciodata pana dar asta nu inseamna ca nu pot sa am ghinion, trebuie doar sa pui in balanta treburile si sa imi "asum" eventuala pana fara sa ma supar, imi voi pune anvelope normale exact din cauza drumurilor patriei, decat sa fiu zguduit de runflaturi non-stop mai bine fac pana odata pe an, desi probabilitatea e mai mica dupa cum si-a spus si timpul cuvantul.

 

 

 

 

cauta DUNLOP WINTER SPORT 3D

 

Cum ai ajuns la concluzia asta? Ai avut altele de care nu ai fost multumit sau doar nu ai fost dezamagit de astea?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.