Jump to content

E46D Touring


mihuz

Recommended Posts

2001

nfl, deci 2.0D 136cp

Vizual, in afara de mici zgarieturi+urme de pietricele pe capota si spoiler fata, se prezinta extraordinar, interior ca nou.

Tehnic, a primit debitmetru nou bosch, bascula (+bucsa, pivot) noua, ulei, filtre. In orice alte piese nu investesc pentru ca nu e nevoie.

Sper sa nu se supere nimeni daca introduc un link ajutator, pentru poze si date de contact:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C20454506.html

Pretul masinii este discutabil, dar cu siguranta va fi peste 7.000e.

Stiu ca poate este putin peste media pietei pentru acest model/an, dar stiu ce vand. Cine apreciaza o masina in stare exceptionala, ingrijita, plateste. Cine nu, mai cauta. Sau sta prin service-uri.

 

Multumesc,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2001

nfl, deci 2.0D 136cp

Vizual, in afara de mici zgarieturi+urme de pietricele pe capota si spoiler fata, se prezinta extraordinar, interior ca nou.

Tehnic, a primit debitmetru nou bosch, bascula (+bucsa, pivot) noua, ulei, filtre. In orice alte piese nu investesc pentru ca nu e nevoie.

Sper sa nu se supere nimeni daca introduc un link ajutator, pentru poze si date de contact:

http://www.autovit.ro/bmw-320-C20454506.html

Pretul masinii este discutabil, dar cu siguranta va fi peste 7.000e.

Stiu ca poate este putin peste media pietei pentru acest model/an, dar stiu ce vand. Cine apreciaza o masina in stare exceptionala, ingrijita, plateste. Cine nu, mai cauta. Sau sta prin service-uri.

 

Multumesc,

 

 

Nu te supara pe mine!

 

Este o gluma anuntul tau ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mihuz@ nu te supara pe mine dar chiar am ras ! :)

vorbesc foarte serios si cand zic asta o zic din cunostinta de cauza, nimeni nu da 6.500 pe una din 2004! sa nu vorbim de 7000 din 2001 ....

de asta ti-am zis ca e o gluma! sunt curios cati te-au sunat sa te intrebe de ea?

Link to comment
Share on other sites

mihuz@ nu te supara pe mine dar chiar am ras ! :)

vorbesc foarte serios si cand zic asta o zic din cunostinta de cauza, nimeni nu da 6.500 pe una din 2004! sa nu vorbim de 7000 din 2001 ....

de asta ti-am zis ca e o gluma! sunt curios cati te-au sunat sa te intrebe de ea?

 

niciodata nu am facut comentarii despre pret, decat in cazul in care ma interesa in mod direct obiectul pus la vanzare, si chiar si atunci, mi-am exprimat opinia LA TELEFON, nu postand pe forum.

 

in orice fel de tranzactie, vanzatorul stabileste pretul. tu 1) poti fi interesat sau nu; 2) poti incerca sa negociezi, acolo unde se poate. end of story.

consider asta ca fiind o chestie de bun simt. din pacate pana acum, nu am intalnit-o pe niciun forum auto.

 

Oricum, iti multumesc frumos pentru feedback!

 

XXL: Corect, asta pentru ca anuntul respectiv a expirat. voi posta cateva poze cum am putin timp liber.

Edited by mihuz
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa o iei personal, crezi ca mie nu mi-ar place sa iau 7 mii 8 mii pe a mea, dar pur si simplu preturile sunt impuse de cumparatori ! Iar ei cum nu prea mai exista ...

Chiar imi cer scuze daca te-am deranjat sau suparat cu ceva, sunt in aceeasi situatie ca tine si cand o suna pe sotie si ii spun ca ii pot da 4 mii sau 5 mii pe ea mai bine o tin in fata blocului decat sa-mi bat joc de banul meu ... dar cum ziceam pretul este impus de cumparator din pacate....

Link to comment
Share on other sites

OFF: @Bogdy66 , nu-ti mai cere atatea scuze...stai linistit... masina asta am mai fost "vanduta" odata aici pe forum, daca nu ma insel, cu un pret mult mai rezonabil decat cel cerut acum(luand in considerare piata)...so sper ca nu esti chiar in aceeasi situatie. Pretul nu este impus de cumparator, ci doar de cerere si oferta...am tone de exemple de lipsa de fair-play si din parte vanzatorului si din partea cumparatorului in masura egala,majoritatea cazurilor un fel de: eu ma fac ca iti vand ceva special ...tu te faci ca esti interesat si ai venit cu toti banii :pardon: .

ON: Masina e foarte ok...my dream...numai cu alt motor :p un 2.5i 3.0, pacat ca lumea nu apreciaza touring-ul. Bafta la vanzare. :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OFF: @Bogdy66 , nu-ti mai cere atatea scuze...stai linistit... masina asta am mai fost "vanduta" odata aici pe forum, daca nu ma insel, cu un pret mult mai rezonabil decat cel cerut acum(luand in considerare piata)...so sper ca nu esti chiar in aceeasi situatie. Pretul nu este impus de cumparator, ci doar de cerere si oferta...am tone de exemple de lipsa de fair-play si din parte vanzatorului si din partea cumparatorului in masura egala,majoritatea cazurilor un fel de: eu ma fac ca iti vand ceva special ...tu te faci ca esti interesat si ai venit cu toti banii :pardon: .

ON: Masina e foarte ok...my dream...numai cu alt motor :p un 2.5i 3.0, pacat ca lumea nu apreciaza touring-ul. Bafta la vanzare. :thumbsup:

 

 

In principiu sunt in aceeasi situatie si cand m-am referit ca, cumparatorul impune pretul, m-am referit exact la piata ... nu sunt cumparatori pentru Touring, automat pretul scade altfel risti sa stai cu ea luni bune :))

eu de exemplu o am la vanzare pe a mea cu 6300, am pierdut un client de la Bucuresti doar ca m-am "zgarcit" pentru 100 de euro mai jos, nici nu sunt strans cu usa sa o vand, dar daca se da foarte bine, oricum urmatoarea masina daca o vand o sa fie ori seria 1 pentru Sotie ori un a4 break 2007 Up.... mi-ar place un e60 Touring dar ....

 

Toate cele bune si scuze de off

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Daca erai cu adevarat interesat de masina, trimiteai un PM in care cereai detalii si, eventual, solicitai o intalnire ca sa vezi masina. Dar nu. Tu faci parte din cei 99% de pe forumul asta, care nu sunt interesati practic sa cumpere ceva si doar isi omoara timpul poluand anunturile.

 

Totusi, cu dedicatie speciala pentru tine:

 

320d 2001 touring

181.000km

tapiserie piele crem (sezut textil)

scaune incalzite

senzori ploaie

AC fara butoane de aragaz

jante aliaj

navi mic (rc oem e acasa..)

proiectoare

suport pahare+coin holder (nou, oem)

fara cruciulite pe parbriz

daca ninge, exista si anvelope iarna folosite prima oara iarna trecuta.

placute noi ate, pe care n-am apucat sa le montez

 

Proprietar de ~1,5ani; ~25k km facuti de mine, in care am schimbat: bascula stanga, debitmetru nou bosch (+recodare), termostat, filtru epurator, toate furtunele vacuum, electrovalva turbo si cam atat. Am facut 2 revizii, folosind ulei bmw si filtre mann. Parbrizul este crapat. EGR, admisie, senzor si altele, curatate, bibilite, etc. Turbo+pompa inj verificate - ok. Elemente revopsite de mine: bara fata+capota (pietricele), aripa stanga (mi-a zgariat-o un crestin).

 

Starea masinii:

Parerea mea nu conteaza, ca nu o cumpar eu. Si ca sa nu folosesc expresii de genul "impecabila" "fara gresala" "nu bate nu troncane" "tzipla" etc, ii las pe cei interesati sa o evalueze.

 

Motivul vanzarii (stiu ca n-am sa scap de intrebarea asta): am nevoie de ceva o leaca mai rapid (de ex. vag 1.8T)

Pretul, mare sau mic, de "sedan facelift chel", e60, rechin, dacia lastun sau oricum oi mai vrea tu sa-l consideri.., nu este discutabil.

 

RobyS, scuze pentru dracul de anunt. Daca mai ai vreo curiozitate ascunsa...sunt aici doar pentru tine...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.