Jump to content

Sfaturi achizitie Seria 1 116i


bank_x

Recommended Posts

Am un 116i de vanzare. Fabricat in iulie 2008 model 2009.

3 usi, BMW efficient dynamics. Negru, hatch back.

122 cp, cuplu 160. Are 1600 cc. Luat de la automobile bavaria din Baneasa pe 5 noiembrie 2008.

Maine va avea 8500 km la bord. Vezi aici mai multe

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/68151-vand-bmw-116i-model-2009/page__st__60__gopid__1581148

I love this car.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sunt interesat de un 116i. Dupa VIN, masina e fabricata in luna a 8-a, 2007. Livrata si inmatriculata in Ro.

Am citit destule articole, comentarii, forumuri, review-uri. Am observat ca in martie 2007 seria 1 a operat un facelift. Dupa detaliile exterioare, masina cu siguranta este facelift. Insa are motorul de 115 cai. Dar are cutie in 6 trepte si pneuri runflat.

Intrebare: are efficient dynamics si ESP (DSC)?

Teoretic, dupa informatiile gasite pe net, cele doua chestii sunt standard pe versiunea facelift. Insa totusi, site-urile de specialitate echivaleaza performantele si consumul cu variantele dinainte de facelift. Pe carfolio apare ca varianta 2007 cu indicativ ZA, dupa care tot in 2007 apare varianta cu 120 cai.

Atunci cum e? Dupa parerea mea n-are (altfel erau diferente de consum in fisele tehnice), insa pe de alta parte toate varinatele facelit ar trebui sa fie cu efficient dynamics ...

 

 

Iti pot da eu un 116i in 3 usi, din 2007 Noiembrie, modelul face-lift cu toti calutii (122 cp), piele, 85.000 km.... 10k

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

salut,

intentionez sa-mi cumpar un seria 1 cam din 2006, 4usi si vreau sfaturi din partea voastra pentru ca nu m-am hotarat inca daca sa fie benzina sau diesel. ma incanta ideea ca la un motor de 1600 am impozite mici si revizii mai ieftine.

cam ce consum au motoarele de 2.0 motorina?

locurile din spate sunt suficient de confortabile?

cat de comfortabila este masina la drum lung?

nu am mai avut pana acum un BMW si nu stiu mai nimic despre ele. Totodata as vrea si niste sfaturi, indicatii, la ce sa ma uit in momentul in care o voi cumpara.

 

Multumesc,

Silviu

Edited by cRIKU
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.