Jump to content

Ce amortizoare sport recomandati


Catalin_M

Recommended Posts

de mers merge dar se vor uza prematur ambele din cauza diferentelor de performanta. adevarul e ca nu prea am auzit schimbul doar unui amortizor.

pai nu am zis ca nu se poate schimba doar un amortizor....numai ca nu etse indicat

totusi daca vrei sa schimbi doar unul trebuie sa iei ca cel pe care l-ai avut pe masina,logic...asta in cazul in care nu ai pe fiecare roata cate un model de amortizor :))

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

un telescop doar?

nu prea merge

Nu unu ambele normal, ziceam doar k unu sa bulit in mm de gropi.

 

pai nu am zis ca nu se poate schimba doar un amortizor....numai ca nu etse indicat

totusi daca vrei sa schimbi doar unul trebuie sa iei ca cel pe care l-ai avut pe masina,logic...asta in cazul in care nu ai pe fiecare roata cate un model de amortizor :))

Nu stiu ce am pe masina asa am cumparato din germania si ori cum nu as mai pune aceiasi marca pentru ca nus bune a iesit cu totu din cilindru nu este axu rupt acum numai ce lam desfacut,si nu sunt fiecare cate un model sunt la fel galbene toate dar nu scrie pe ele nimic.

 

Ce nu iei ta technix 2 bucati .. Sunt cam 70 euro amandoua

Da cred k asta o sa iau sunt 35 euro spate si 40 euro fata nu stiu cat sunt de bune dar sper sa fie cat de cat mersi de sfat.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot cumperi amortizoare, ia ceva de calitate: Bilstein. Sunt cele mai bune.

Si, fireste, trebuie "imperecheate" cu arcurile de pe masina. Nu poti pune orice tip/fel de amortizor, fara sa te gandesti la potrivirea cu arcurile.

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

Tip amortizor: presiune gas

Parametru: SEOV27/11X183A

Sistem amortizor: bitubular

Tip montare amortizor: ochi inferior

Partea de montare: puntea spate

Timp de montare (ĂŽn ore): 0,60 Ore

Sasiu: pentru vehicule cu M-technics

Varianta echipare: M-Sportpack II

259,52 RON

321,80 RON

 

Cred k o sa pun tot la fel nu sunt foarte scumpe ce ziceti merita ??

Link to comment
Share on other sites

pai alea nu cred ca au fost schimbate vreodata, de au ajuns asa...parerea mea ca ar trebui sa le schimbi pe toate, fata spate.

Sigur nu au fost schimbate o sa le verific pe toate ca am opservat ca are cam multa rugina pe sub ea nus ce dracu sa intamplat cu masina asta pana sa ajunga la mine

 

cam asa sunt preturile

eu am schimbat pe spate si am pus kayaba cu 260ron

sa schimbi flansele si tamponul de cauciuc ce vine pe amortizor

Nu stiu ce firma este asta Kayaba este buna? nu am mai auzit pana acum de ea .

Link to comment
Share on other sites

Sigur nu au fost schimbate o sa le verific pe toate ca am opservat ca are cam multa rugina pe sub ea nus ce dracu sa intamplat cu masina asta pana sa ajunga la mine

 

 

Nu stiu ce firma este asta Kayaba este buna? nu am mai auzit pana acum de ea .

Sachs si Kayaba cele mai bune

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.