Jump to content

BMW 320D E90 - sfaturi


slefbb

Recommended Posts

pe langa tema,stie cineva daca se poate scoate acest tip de navigatie fara sa ramana semne pe bord? cica ar fi originala bmw

http://www.bmw-rulate.ro/cars/1554

multumesc

 

Super alegere, avand in vedere cutia automata si x drive ! Urmeaza sa imi fac si eu programare la test drive la una identica. Bafta la achizitie.

Edited by andrei27
Link to comment
Share on other sites

care este diferenta intre navigatia mica si navigatia mare la e90?

 

decat marimea ecranului?

 

pe aia mare (proffesional)poti pune dvd cu navi romania, pt bussines nu exista rom. , la aia mare se imparte ecranul in 2 parti in care poti pune orice meniu (ex : stg. entertainment dr: navi sau stg:agenda tel dr:computer etc..) si ar fi mai multe avantaje. ai 2 unitati 1cd + 1dvd....

 

ps : o am la vanzare pe a mea 320dA 2006 foarte dotata . lasa pm daca esti interesat sa-ti trimit detaliile masinii

Edited by valy_b
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

@c.sainz stii care e partea cea mai interesanta din poveste? Vanzatorul a fost un politist din Pitesti.

Eu nu stiam mai nimic despre inspectatul unei masini, am fost practic 3 copii dupa masina (eu 21, ceilalti doi 18 ani) si mi-a tras-o :) Victima perfecta.

Si asa am invatat la ce sa ma uit la o masina, avand in vedere ca se vedea dauna la aproape orice lucru te uitai :) +faza clasica cu cartea service. Ca nu e la el, e la parinti la un sat la 60 km si mi-o trimite prin curier. Intr-adevar mi-a trimis o carte, dar una goala :)

Si totusi toata lumea ma intreba de ce o vand atat de repede, ca e super masina...mda.

Daca esti entuziast din fire si te fura xenoanele sau mai stiu eu ce dotari bine puse in valoare, risti sa devii orb si sa musti usor galusca.

 

am fost si eu sa vad un 330i argintiu E46 tot la un politist din Pitesti si cand am vazut ce voia sa imi dea pfoai de mine ... eu ii spuneam uite aici e vopsita aici e scursa vopseaua , capacu de la airbag sta ciudat, schimbatoru are ditamai joc , omu ma prostea in fata....

 

 

trebuia sa ii dau 318i meu de care i-am spus ca a fost avariat si reparat si cand am vazut masina lui nici schimb pe schimb parca nu as fii vrut ..

Link to comment
Share on other sites

Cine este posesor de 320d LCI 2009 130kw manual poate ma lumineaza si pe mine cu cateva detalii. Aici vorbesc de cei care au mers cel putin 15-20k km cu ea. Masina e in DE, la reprezentanta BMW, km 80k. Cum se prezinta ambreiajul? Este usor de apasat sau simti dureri in picior dupa 15min de mers in trafic? Stiu ca pot opta pentu automat insa bugetul nu-mi permite. Diferenta intre manual si automat este in jur la 1k euro. Pe de alta parte stiu ca cutiile manuale BMW sunt precise si usor de condus.

 

Care e piesa la care sufera BMW cel mai mult, de ex. la VAG le cad volantele intr-o veselie indiferent de cutie, manuala sau dsg sau injectoarele la motoarele de 2 litri?

 

Intreb ca sa stiu cum ma pregatesc cu bugetul. La VAG exista VAG-COM pentru diagnoza care e destul de accesibil. In jur de 150 ron pentru o clona. Exista si la BMW ceva similar?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.