Jump to content

Vand E46 318 i


cristian1978

Recommended Posts

gaseste, dar iti dai seama in ce hal...

 

dar nah, daca are 4 roti si se invart singure, are si 3 butoane care nu stie ce fac, asta inseamna ca e full si ca ala e pretul...

 

Nu am poze sa pun acum dar sunt citeva la care am fost in stare perfecta cu 4300e inca ca am negociat de la 5000euro.Deschideti-va ochii si mergeti pe autovit,dupa ce ati vazut ce preturi sunt,ginditi-va ca se mai negocieaza de la preturile alea.Ah si full adica piele,DSC,PDC,scaune incalzite si 150cai.

Si eu am bagat in e36-le meu 9000$,3000$ ma costat masina.In ce? Interior cap-coada piele alba,scaune Vader M3,exterior vopsit albastru metallic/mat (Stil M5 2013),HR coilovers,jante Borbet type A 18 inch (2500$ doar jentile)si uite asa am ajuns cu ea la 12,000$ in 2 ani.Am dato cu 2500$ pt ca am dato la un prieten.

Edited by Nestea69
Link to comment
Share on other sites

Nu am poze sa pun acum dar sunt citeva la care am fost in stare perfecta cu 4300e inca ca am negociat de la 5000euro.Deschideti-va ochii si mergeti pe autovit,dupa ce ati vazut ce preturi sunt,ginditi-va ca se mai negocieaza de la preturile alea.Ah si full adica piele,DSC,PDC,scaune incalzite si 150cai.Si eu am bagat in e36-le meu 9000$,3000$ ma costat masina.In ce? Interior cap-coada piele alba,scaune Vader M3,exterior vopsit albastru metallic/mat (Stil M5 2013),HR coilovers,jante Borbet type A 18 inch (2500$ doar jentile)si uite asa am ajuns cu ea la 12,000$ in 2 ani.Am dato cu 2500$ pt ca am dato la un prieten.

Frate deci ce pretentii sa am ? Se vede cat de `umblat` esti, daca te plictisesti rau de tot acasa lasa-ne, nu mai intra ca sa ne imapartasesti din vasta `cultura` a ta..

Nu stiu cine ti-a spus ca am luat-o cu mai putin, pt cultura ta m-a ajuns 8500 masina si o platesc la banca (mai am 3 ani) cam 12.000 asta ca sa-ti mai tai din avant asa..

Iar tu sa fii sanatos daca iti bati joc de banii tai, nu trebuie sa o faca si altii, nu ne mai da `lectii` din acestea,

cat despre ce vezi tu pe autovit `full de full` sau `full fara piele` la 3500-4000 ` e din alea` pentru cunoscatori nu?

Sunt masini pentru mai multe categorii de oameni, acelea sunt de exemplu pentru cei `ca tine` iar a mea considera este pentru ceilalti care nu sunt ca tine, scurt si..sper sa fi fost pe `intelesul` tau, ca nu mai ai atatea nemultumiri legate de pret, multa sanatate!

Edited by cristian1978
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
observ ca aveti masina la vanzare de aproximativ 1 an si jumatate. la pretul pe care il cereti, mai stati 2 ani cu ea. ofer 2800 euro. consider ca este un pret corect , tinand cont de pretul pietei si dotariile pe care le are masina. stima
Link to comment
Share on other sites

Hai las-o, 2800...sa-mi arati si mie masina sub 4000 intretinuta, nelovita si cu km ok, nu-l cunosc pe proprietar dar acu cateva luni i-am facut o oferta, peste 4000 cred, si nu a dat-o...nu cred ca moare de foame si tine masina la vanzare de un an jumate, defapt nu cred sa fie careva "in foame" pe aici....
Link to comment
Share on other sites

Hai las-o, 2800...sa-mi arati si mie masina sub 4000 intretinuta, nelovita si cu km ok, nu-l cunosc pe proprietar dar acu cateva luni i-am facut o oferta, peste 4000 cred, si nu a dat-o...nu cred ca moare de foame si tine masina la vanzare de un an jumate, defapt nu cred sa fie careva "in foame" pe aici....

Pe 17 ianuarie 2013 am oferit eu 2800e+un ford ka2!

Edited by lospa alin
Link to comment
Share on other sites

observ ca aveti masina la vanzare de aproximativ 1 an si jumatate. la pretul pe care il cereti, mai stati 2 ani cu ea. ofer 2800 euro. consider ca este un pret corect , tinand cont de pretul pietei si dotariile pe care le are masina. stima

Domnule matzocule..IN CAZ CA NU AI OBSERVAT nu are volan pe dreapta nu a fost rasturnata si nu are numere de Anglia!

VREI SI TU BMW CU 2800 ..daca se poate`full fara piele`si in stare buna.. Stiu atata ai strans pana acum, si ai auzit tu ca se gaseste si la banii astia, pe la televizor pe lunu pe la altu ,tu ai avut Loganescu si `umblai cu geamul lasat, cu mana afara, si muzica tare` hai ma nene, tu nu vezi ca astea nu i de tine ma? acum pe bune de ce nu mergi matale sa ti iei Reno sau Pejo pe bune iti dau un sfat asa pretenesc ma, sau mai stai vo cativa ani ma si ti o dau..pe bune de nu ti - o dau ma, da mi dai voie sa ti rup o mana si un picior :hyper:

GHEORGHE ORI ESTI P.... ORI TE PREFACI ! cu pretul tau corect, stii ce e corect? CORECT - ESTI VARZA (eu am dat 2500 recent un golf MK3 cu dotarile de pe bmw ) nu ne mai lua la misto ca sa nu te iau la P...

STIMA

Edited by cristian1978
Link to comment
Share on other sites

matzocul: vezi in targ, sunt destule la banii de-i oferi...ba cred ca mai si negociaza

cristian: ai grija la limbaj, ca nu esti pe maidan. Unu la mana. Doi la mana, arunca si tu un ochi pe un site specializat, din doua motive: sa vezi ce se vinde la banii de-i ceri tu si doi, sa vezi un pret poate mai apropiat de realitate. E un sfat, asta din urma, primul nu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Adica pretul masinii este de ~4300 iar cumparatorul va trebui sa plateasca si taxa de mediu pt a isi inscrie masina. Am inteles bine?

Da, corect v a trebui sa plateasca pentru ca este cumparator, asa cum si eu voi plati la randul meu cand voi cumpara.. (4300 este pretul fara jantele din poze asa cum scrie mai sus)

Link to comment
Share on other sites

si nfl si cheala nu o sa iei mai mult de 3500 cu taxa cu tot

asta poate in Bucuresti unde majoritatea is cam rupte-n doua si-s cam varza din toate pct de vedere, corect, dar asta nu e masina de Bucuresti..iar daca pt tine inseamna dotari piele obosita (cum au majoritatea de prin anul asta)si volanul cu comenzi e clara treaba, iar daca nu, ai fi putut vedea ca exterior este luat tot dupa 330, jantele dupa M3 si interior tot ce s-a putut,plus spatele M tech+led,iar decat cu piele si sacune rupte mai bine cu Textil;cat despre volan cu comenzi, nu stiu de cate ori pe an il folosesc unii in Romania.

ps. De obicei masina se cumpara pt starea ei/pentru a o putea folosi eventual si mai putin pentru dotari, cine cauta numai dotari inseamna ca nu este interesat de masina clar.

Cosm1n taxa nu o iau eu ci statul, probabil uiti acest aspect, hai sa fim realisti ia tu masina buna intretinuta cu km f.putini si inmatriculata , propietar cu 3500 sau cum vrea domnul Roland cu vreo 2500-2600 fara taxa probabil furata si cu volan pe dreapta

Apropo pt cei care vor cu 2500-3000e cu taxa platita, ca mai sunt sunt sigur!

Masina NU este furata!daca era, mentionam.

Edited by cristian1978
Link to comment
Share on other sites

Faptul ca ai acest anunt de 2 ani si 6 luni si nu ai reusit sa o vinzi , nu iti da de gandit ca este vreo problema cu pretul pe care il ceri?

 

Sa nu mai zic ca masina are taxa recuperata. Adica ti-ai recuperat banii, macar lasa la pret. Masina ta e in aceeasi situatie ca o masina neinmatriculata din punct de vedere al taxei.

Sincer eu vad topicul tau ca pe unul de prezentare al masinii. Si aici trebuie sa recunosc imi place masina, dar nu e in niciun caz un topic de vanzare. Nu o vei vinde niciodata la pretul asta. Nu ai vandut-o anul trecut cand NU se platea taxa la ea, dar acum??? mai bine lasai considerabil la pret anul trecut cand nu se platea taxa ca acum ca nu vad cine sa plateasca taxa 933 euro, chiar si daca ai da-o cu 3000.

Si inceteaza cu masini rasturnate,furate la 3500eur gasesti lejer 318i nfl ca al tau in stare buna cu taxa platita.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

asta poate in Bucuresti unde majoritatea is cam rupte-n doua si-s cam varza din toate pct de vedere, corect, dar asta nu e masina de Bucuresti..iar daca pt tine inseamna dotari piele obosita (cum au majoritatea de prin anul asta)si volanul cu comenzi e clara treaba, iar daca nu, ai fi putut vedea ca exterior este luat tot dupa 330, jantele dupa M3 si interior tot ce s-a putut,plus spatele M tech+led,iar decat cu piele si sacune rupte mai bine cu Textil;cat despre volan cu comenzi, nu stiu de cate ori pe an il folosesc unii in Romania.

ps. De obicei masina se cumpara pt starea ei/pentru a o putea folosi eventual si mai putin pentru dotari, cine cauta numai dotari inseamna ca nu este interesat de masina clar.

Cosm1n taxa nu o iau eu ci statul, probabil uiti acest aspect, hai sa fim realisti ia tu masina buna intretinuta cu km f.putini si inmatriculata , propietar cu 3500 sau cum vrea domnul Roland cu vreo 2500-2600 fara taxa probabil furata si cu volan pe dreapta

Apropo pt cei care vor cu 2500-3000e cu taxa platita, ca mai sunt sunt sigur!

Masina NU este furata!daca era, mentionam.

Atunci de ce as cumpara masina ta si nu as lua una din Germania? Care nu a circulat prin toate gropile si nu a circulat pe drumuri pline de sare si pietris in fiecare iarna. Taxa e aceiasi.

 

http://cautare.mobile.ro/automobile-anunturi/bmw-318i-limousine-kulmbach/177789026.html?useCase=SearchSession&lang=ro&pageNumber=5&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&siteId=ROMANIA&negativeFeatures=EXPORT&minConstructionYear=1999&maxConstructionYear=2001&tabNumber=2&picture=2

Link to comment
Share on other sites

Atunci de ce as cumpara masina ta si nu as lua una din Germania? Care nu a circulat prin toate gropile si nu a circulat pe drumuri pline de sare si pietris in fiecare iarna. Taxa e aceiasi.

Parerile sunt impartite, cu cat o iei din Germaia, cat umbli dupa una cu km putini si mai intretinuta, (cum am facut eu)plus drumul,si apoi tot platesti taxa pe care probabil nu ai sa o mai recuperezi de acum..a si inca ceva, sigur nu stiai, masina asta nu a circulat decat o iarna si numai pe zapada in rest a stat in garaj pt ca am avut alte 2 masini de mers iarna si nu numai, cu toate ca a fot echipata complet (inclusiv 4 jante tabla cu anvelope noi+ bateria noua, ulei 5.30,OEM care s-a schimbat dupa aprox 8 luni cum il schimb de obicei indiferent de km,plus antigel si ce mai e pe acolo) iar in rest circula numai pe drumurile de cea mai buna calitate iar in gropi nu dau pt ca nu suport zgomote in masina, numai bine!

verssatu - nu m-am prins de `poanta` ta

cosminE46 - eu te inteleg f.bine numai ca taxa se adauga la toate, iar din pretul meu real nu pot lasa mai jos pt ca masina chiar face banii astia, (ca idee eu am achitat 7000 la ea si mai am 4500) ca idee, dar nu conteaza asta ci faptul ca mai ieftin inseamna si mai putin calitativ nu uita,aleia de 3500 eu pun pariu ca masina asta ii da clasa, cine vrea poate sa ia la 3000 si la 2000 daca gaseste chilipir nu oblig pe nimeni sa o ia si nu bag mana in buzunar. Daca doresti eu te invit sa o vezi si sa stii ca sunt si mai scumpe ca asta din acelasi an..iti pot arata daca vrei.

Edited by cristian1978
Link to comment
Share on other sites

Esti in ceva eroare din moment ce spui ca taxa se adauga la toate. Eu la masina mea nu mai am cum sa ii recuperez taxa( e platita anul asta). Cine o va cumpara nu va mai plati nicio taxa, toata viata masinii. Un prieten are o masina inscrisa in 2008 martie, deja au trecut 5 ani si nu mai poate primul proprietar sa isi recupereze taxa. Nici eu nici prietenul meu nu ne vindem masinile, doar am vrut sa subliniez ca sunt MULTE masini pt care nu se va mai plati nicio taxa. Nu stiu de ce zici ca pt orice masina va plati cumparatorul taxa.

 

Sa nu mai zic ca e ceva dubios. Daca spui ca taxa este 933euro masina ta nu este din 2001 (933 euro e taxa pt masinile din 99). Daca masina ta are prima inmatriculare ianuarie-aprilie 2001 atunci taxa este 1364euro, iar daca e aprilie-decembrie 2001 taxa este 1791 euro. E drept taxa o sa scada cu timpul, adica daca acum e 1364 sau 1791 in 2 ani va ajunge la 933.

Poti calcula aici taxa: http://www.4tuning.ro/calculator-timbru-mediu-2013/

masina ta are 1895 si 188 emisia co2, eur3.

 

Nu sunt interesat de masina doar am incercat sa iti dau un sfat, daca chiar vrei sa vinzi masina trebuie sa lasi ca lumea la pret. Daca vrei sa ai doar asa anuntul atunci e ok, poti cere cat crezi.

Cum am zis chiar imi place masina dar 4000 (si aici vorbesc de pret cu tot cu taxa) cred ca e un pret maxim pe care il poti lua. Avand in vedere vechimea, eu decat sa iau una intretinuta "super bine" si sa dau cu 1500euro in plus mai bine iau una intretinuta mediu si de 1500eur repar si o intretin eu 2-3 ani. Si stiu ce piese bag in ea. La vechimea asta oricat de intretinuta "pare" o masina poti avea surprize oricand.

In orice caz bafta la vanzare, spun inca odata masina chiar imi place.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.